Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

ERSO: PÄRT JA SIBELIUS

R 15.5.2020 19:00
Estonia kontserdisaal, Tallinn
Hea klient!
 
Lähtudes Vabariigi valitsuse kehtestatud eriolukorrast jääb ära 15.05 ERSO kontsert. PÄRT JA SIBELIUS kontserdi piletid ostetakse tagasi, aga soovi korral saate need vahetada ERSO kinkekaardi, ERSO selle ja uue hooaja kontsertide piletite vastu. Uue hooaja kontserdid avaldame ERSO kodulehel maikuus
 
Kui soovite ERSO kinkekaarti või vahetust mõne muu ERSO kontserdipileti vastu, andke sellest teada aadressil tagasiost@piletilevi.ee, kirja sisus märkge enda tellimusenumber.
Vahetuse soove võetakse vastu 31. maini.
 
Kõik pdf-piletitele, mis ei vahetatud kinkekaardi või muu kontserdipileti vastu, ostetakse pärast 31. maid automaatselt tagasi.
 
Tavapileti omanikud saavad enda piletid ümber vahetada või tagastada kõikides Piletilevi müügipunktides, v.a Circle-K teenindusjaamad ja Viru Keskuse müügipunkt.
 
 
 
PÄRT JA SIBELIUS 
SUURLINNA TULED IV 

R, 15. mai 2020 kell 19, Estonia kontserdisaal
Piletid: 25 € / 18 €
Kontserdi korraldaja ERSO

Arvo Pärt
“Darf ich”    4’
“Fratres”    11’
“Passacaglia”    5’
Sümfoonia nr 3    21’
Jean Sibelius
Sümfoonia nr 3    30’
 
ANNE AKIKO MEYERS viiul
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent KRISTJAN JÄRVI
 
Anne Akiko Meyersi mängu on nimetatud ameeriklaste rahvuslikuks aardeks – „ta on muusikaline võlur, kellel on hämmastav ligipääs kõikvõimalikele väljendusrikastele värvidele. Kas ühe fraasi või isegi ühe noodi jooksul suudab ta mikrosekundi vältel muuta tooni värvi mahedast robustseks, tumedast kiirgavheledaks, mõtlikust enesekindlaks. Ja ta suudab, nagu võluväel, anda uuele teosele elu.“ (San Diego Union-Tribune).
Maailma nimekaimate viiulisolistide hulka kuuluv Meyers juhtis alles mõni aasta tagasi Billboardi edetabelit, 2018. aasta sügisel oli aga kutsutud esinema Arvo Pärdi Keskuse avapidustustele.
Viiuliminiatuuride „Darf ich …“ ja „Passacaglia“ kõrval tuleb ettekandele Pärdi esimeste tintinnabuli-stiilis loodud teoste hulka kuuluv „Fratres“ – algselt kolmehäälse muusikana sündinud teos, mille nii ansambliversioonist kui ka soolovariatsioonidega versioonist on helilooja teinud mitmeid seadeid eri koosseisudele.
Nii Pärdi kui Sibeliuse loometeel osutus just kolmas sümfoonia murranguliseks. Pärdil sündis see keset pikka loomingulist vaikuseperioodi, mis valmistas ette tema ainulaadse tintinnabuli-stiili sündi, ka Sibeliusel tähistab kolmas isikupärase stiili kujunemist ning eemaldumist esimeste sümfooniate romantilis-patriootilise helikeele juurest. Pärdi kolmas sümfoonia on pühendatud Neeme Järvile, kelle ja ERSO esituses toimus esiettekanne 1972. aastal. Sibeliuse kolmanda sümfoonia esiettekanne oli toimunud 65 aastat varem, esitajaks Helsingi Linnaorkester helilooja juhatusel.
Kristjan Järvi ja Anne Akiko Meyers on ettekandele tulevad Pärdi viiuliteosed Leipzigi Raadio sümfooniaorkestriga ka plaadistanud.
 


 

 

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
ERSO: PÄRT JA SIBELIUS R 15.5.2020 19:00 Estonia kontserdisaal, Tallinn
Hinnainfo
Täispilet 25 €
Õpilane, tudeng, pensionär 18 €


Soodustuse saajal palume kaasa võtta soodustust tõendava dokumendi!

NB! Keskrõdu: rida 8 kohad 1-5, 21-25 on osaliselt piiratud nähtavusega.
Parem ja vasak rõdu - järgmised kohad on osaliselt piiratud nähtavusega:
R 2, K 13-21
R 3, K 1-4, 6-10, 12-16, 19-22, 25-27
R 4, K 1-11, 13-17, 19-22, 25-27
Parem ja vasak rõdu -  järgmised kohad on piiratud nähtavusega:
R 3, K 5, 11, 17-18, 23-24,28
R 4, K 12, 18, 23-24, 28
Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
ERSO / Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
ERSO / Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Estonia pst. 4 Tallinn Harjumaa
6147787
piletid@erso.ee
reg.nr: 90012610
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Sündmus on peatatud ERSO: JÄRVI JA SUMERA PeatatudPeatatudERSO: JÄRVI JA SUMERA Estonia kontserdisaal, Tallinn, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Sündmus on peatatud ERSO: HOOAJA LÕPPKONTSERT I PeatatudPeatatudERSO: HOOAJA LÕPPKONTSERT I Estonia kontserdisaal, Tallinn, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Sündmus on peatatud ERSO: HOOAJA LÕPPKONTSERT II PeatatudPeatatudERSO: HOOAJA LÕPPKONTSERT II Estonia kontserdisaal, Tallinn, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet ERSO: STEVE REICH (17.04 asendus) ERSO: STEVE REICH (17.04 asendus) Estonia kontserdisaal, Tallinn, Eesti 18.90 - 25.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet ERSO: ROOMA KARNEVAL (30.04 asendus) ERSO: ROOMA KARNEVAL (30.04 asendus) Estonia kontserdisaal, Tallinn, Eesti 18.90 - 25.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!