logo
Ostukorv: 0
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

GREAT SERVICE 

Pühendatud Arvo Pärdi 85. sünnipäevale! 

·           Rahvusvaheliselt tunnustatud kooridirigent EDWARD CASWELL 

·           Eesti Aasta Koorimuusika Plaadi 2019 laureaat kammerkoor VOCES TALLINN

·           Barokkansambel FLORIDANTE

Kontserdil on kavas Eesti helilooja Arvo Pärdi ja Inglise heliloojate Heinrich Schützi, William Byrdi, Jacob Obrechti jt vaimulik muusika.

Nimiteos pärineb kuninganna Elizabeth I valitsemisajast ning rohkem kui neli sajandit tagasi kirjutatud teost peetakse tänaseni anglikaani kiriku vaimuliku muusika kroonijuveeliks. William Byrd oli Shakespeare’i ja Marlow’ kaasaegne ning tema „Great Service“ on üks kõige lummavamaid kooriteoseid nii hääleulatuse kui ka tehniliste nõudmiste osas. Kontserdil tuleb ettekandele teose kõige võimsam lõpuosa „Magnificat and Nunc Dimittis“.

Kontserdid on pühendatud Arvo Pärdi 85. sünnipäevale. Eesti heliloojalt Arvo Pärdilt on  kavasse põimitud osad teosest „7 Magnificat-antifoni“, mille iga osa eraldi kujutab neitsi Maarja ülistuslaulu.

Kontserdid toimuvad Tartus ja Tallinnas. Musitseerivad rahvusvaheliselt tunnustatud kooridirigent EDWARD CASWELL, kammerkoor VOCES TALLINN ja barokkansambel FLORIDANTE.

Edward Caswell on kooridirigendina aktiivne üle Euroopa – ta teeb koostööd Madalmaade Raadio Kooriga ja dirigentide Kenneth Montgomery, Hans Grafi, Masaaki Suzuki ja James Gaffiganiga, samuti Riccardo Chailly ja Hollandi Kuningliku Kontserdimaja Orkestriga, Bernard Haitinkiga ja Euroopa Kammerorkestriga. Lisaks kollektiividega BBC Singers, SWR Vokalensemble, NDR Choir, MDR Rundfunkchoir, WDR Rundfunkchoir Köln, Bamberg Symphony Choir, Danish National Choir, Collegium Vocale Gent. Caswell annab regulaarselt meistrikursusi ning ta on Briti Koorijuhtide Liidu nõukogu liige ja esindaja.

Kammerkoor Voces Tallinn (asutatud 1999) eesmärgiks on keerulised väljakutsed klassikalise koorimuusika valdkonnas ning väga olulisel kohal koori tegevuses on vokaalsuurvormide esitamine. Koori repertuaar hõlmab kogu lääne muusikalugu – ulatudes vanamuusikast (Tallis, Victoria, Palestrina) nüüdisheliloojate uudisteosteni (Holten, Tulev, Tulve, Seppar, Steiner, Krigul) – ja sisaldab olulist osa maailma koorimuusika klassikast. Jaanuaris 2020 pälvis Voces Tallinna ja USA dirigendi David Puderbaughi plaat “A Black Birch in Winter” (2019) Eesti Aasta Koorimuusika Plaadi 2019 auhinna. 2015. aastal pälvis kollektiiv Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia kõrgetasemeliste kontsertide korraldamise eest. Voces Tallinn teeb koostööd erinevate rahvusvaheliste solistide ja dirigentidega, koori kunstiline nõustaja on Risto Joost.

Ansambel Floridante (asutatud 2014) ühendab Eesti muusikuid, kel süvendatud huvi varase repertuaari esitamise vastu. Ehkki  Floridante „ristiisaks“ on üks G. F. Händeli ooperikarakteritest, on ajaloolistel pillidel mängiva ansambli missiooniks tuua hästituntud saksa kõrgbaroki kõrval Eesti kuulajani head muusikat, mille loomisaeg jääb 16. ja 18. sajandi vahele. Muuhulgas on Floridante koostöös Eesti Rahvusraamatukoguga ettekandele toonud siinmail 19. sajandil tegutsenud baltisaksa mõisnike laululoomingut. Floridante on esinenud erinevates koosseisudes arvukatel Eesti ja Euroopa festivalidel ning tegeleb ka ise varase muusika kontsertide korraldamisega.

 

Korraldab Voces Tallinn, toetavad Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital.

Sündmused
Sündmusi ei leitud
Laadimine...
Lae uuesti