Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Ivari Ilja 60

K 8.5.2019 19:00
Mustpeade maja (Pikk tn 26, Tallinn)
25.50 - 30.50
K 8.05.2019 kell 19 Tallinna Filharmoonia Mustpeade maja

IVARI ILJA (klaver)

Kavas:
Frédéric Chopin
  - Fantaasia f-moll op. 49
  - Neli masurkat op. 33
  - Skertso nr 2 b-moll op. 31
  - Kaks nokturni op. 62
  - Eksprompt Fis-duur op. 36
  - Sonaat nr 3 h-moll op. 58

2019. aasta maikuus tähistab pianist Ivari Ilja oma 60. sünnipäeva.
Seda sündmust tähistab kauaoodatud klaveri sooloõhtu, kus Ilja esituses kõlab üheks tema lemmikheliloojaks kujunenud Chopini klaverimuusika.

Pianist Ivari Ilja debüteeris klaveriõhtuga Estonia kontserdisaalis 1979. aastal. Ta on andnud soolokontserte Eestis, Prantsusmaal, Suurbritannias, Hiinas, Lätis, Leedus, Venemaal, Soomes, Rootsis jm. Ta on osalenud solistina Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ringreisidel, esinenud koos Vanemuise Sümfooniaorkestri, Moskva Riikliku Sümfooniaorkestri, Vaasa, Oulu, Kotka ja Uppsala linnaorkestrite, samuti Põhjamaade Sümfooniaorkestri, Peterburi Filharmoonia Akadeemiline Sümfooniaorkestri ja paljude teistega. Ivari Ilja on koostööd teinud mitmete dirigentidega nagu Arvo Volmer, Vello Pähn, Veronika Dudarova, Eri Klas, Paul Mägi, Theodore Kuchar, Olari Elts, Jüri Alperten, Stephen Gunzenhauser, Peeter Lilje, Hannu Norjanen, Roman Matsov, Leo Krämer, Urs Schneider jt.

Ivari Ilja repertuaari kuulub peamiselt romantilise ajastu muusika, eelkõige Chopini, Brahmsi ja Schumanni, aga ka Mozarti, Prokofjevi ja Britteni klaveriteosed. Eesti muusikast on Ivari Ilja enim esitanud Eduard Tubina ja Tõnu Kõrvitsa loomingut.
Eduka ja kõrgelt hinnatud ansamblistina on Ivari Ilja olnud aastakümnete vältel lavapartneriks maailmakuulsatele lauljatele nagu Irina Arhipova, Dmitri Hvorostovski, Maria Guleghina jt.

Ivari Ilja on onud ka paljude mainekate rahvusvaheliste konkursside žüriiliige nagu The Helsinki International Maj Lind Piano Competition, The Scottish International Piano Competition Glasgow jpt. 

Ivari Ilja on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klaveriprofessor, mitmed tema õpilased on saavutanud väärikaid auhinnalisi kohti rahvusvahelistel pianistide konkurssidel ning on omandanud kindla koha nii Eesti kui ka rahvusvahelises kontserdielus.
2001. aastal tunnustati Ivari Iljat Eesti Vabariigi kultuuripreemiaga ning 2006. aastal Eesti Muusikanõukogu interpreedi aastapreemiaga. 2013. aastast on Ivari Ilja Eesti Interpreetide Liidu juhatuse esimees ning alates 2017. aastast Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor. Samuti on Ilja Eesti Muusikanõukogu president.
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Ivari Ilja 60 K 8.5.2019 19:00 Mustpeade maja (Pikk tn 26, Tallinn) 25.50 - 30.50
Hinnainfo
Täispilet 30€
Õpilane/ tudeng/ pensionär 25€

Soodustuse saajatel palume kaasa võtta soodustust tõendav dokument (nõutav kohapeal).

Soovitatav vanus alates 7. eluaastast.

Sissepääs alates kell 18:30.
Kestus 1 h 45 min.
Üritusel on 1 vaheaeg 15 min.

Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
Klangex OÜ
Vana-Liivamäe tn 3-11 Tallinn 10132 Harjumaa
56678799
ivari.ilja@gmail.com
Samas toimumiskohas