logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Kai Kallastu (sopran), Aare Tammesalu (tšello), Andrus Kallastu (klaver)

L 20.7.2024 20:00
Pärnu Eliisabeti kirik
Suveaaria 2024. Kunstide süntees
L 20.7.2024 kell 20
 
Kai Kallastu (sopran)
Aare Tammesalu (tšello)
Andrus Kallastu (klaver)
Kavas Tavener, Tüür, Saariaho, Veeroos

Kontserdi kestus ca 1 tund
 
Kontserdil kõlavad John Taveneri (1944-2013) Ahmatova laulud sopranile ja tšellole (1993), Erkki-Sven Tüüri (1959) "Dedication" tšellole ja klaverile (1990), Age Veeroosi (1973) “ei ole ulmi” sopranile ja klaverile (2013, Ilmar Laabani tekstile), Tõnu Kõrvitsa (1969) "Rändaja laul" soolotšellole (2003) ja Kaija Saariaho (1952-2023) "Mirage" sopranile, tšellole ja klaverile (2007, María Sabina tekstidele).
 
Inglise helilooja John Tavener on tuntud rituaalse vaimuliku muusika loojana. Kasvav huvi vene õigeusu vastu ja liitumine ortodoksi kirikuga on kajastunud ka Taveneri muusikas. Teda võlus Ahmatova luule lihtsus ja tugevus ning 1993. aastal valminud laulutsüklit, milles on kasutatud värsse Ahmatova erinevatest eluperioodidest, peab ta üheks oma lemmikoopuseks.
 
Erkki-Sven Tüür on tänapäeva tuntumaid eesti heliloojaid, kellelt tellivad teoseid juhtivad orkestrid ja solistid kogu maailmast. Tema helitööd on kõlanud paljudel festivalidel (BBC Proms, Huddersfieldi nüüdismuusika festival, MaerzMusik Berliinis, Varssavi Sügis jt) ning mainekates kontserdisaalides (New Yorgi Carnegie Hall jne). Dedication (Pühendus) on loodud helilooja Kuldar Sink`i mälestuseks.
 
Ilmar Laabani kirkale tekstile "ei ole ulmi" loodud laulus (2013) ühendab helilooja Age Veeroos (1973) melodeklamatiivse vokaalpartii värviküllase klaverifaktuuriga.
 
Tõnu Kõrvitsa (s. 1969) poeetiline ja nägemuslik looming viib hüpnootilistele rännakutele loodusse, rahvapärimusse, inimhinge ja alateadvuse maastikele. Tema lummavad meloodiad ja tundlik harmooniakoloriit ammutavad jõudu eesti rahvaviiside põhjatutest allikatest ja peavad dialooge eksootiliste kultuuride peegeldustega. "Rändaja laul" soolotšellole on loodud aastal 2003.
 
Soome helilooja Kaija Saariaho teos Mirage põhineb Mehhiko šamaani Maria Sabina tekstidel ja on kui helilooja mõtisklus naiseks olemise üle. Eeterlike kõladega teoses on helilooja sulatanud kokku soprani ja šamaani figuurid, tšellopartii on justkui õhutaja, küsija ja tõlgendaja rollis. Läbi teose vallandub nauditav hääle, tšello ja klaveri loodud tämbri- ja rütmiline koosmõju.
 
Sopran Kai Kallastu on esinenud kammerlaulja, suurvormisolisti ning muusikateatriartistina erinevates kollektiivides. Tema repertuaar hõlmab teoseid renessansist nüüdismuusikani ning ta on olnud mitmete heliloojate eksperimentaalsete vokaalteoste esmaesitaja. Intensiivne loominguline töö seob teda oma abikaasa helilooja ja dirigendi Andrus Kallastuga, kellega koos ta on esitanud kümneid vokaalkavu.
 
Tšellist Aare Tammesalu tegutseb solisti ja kammermuusikuna, esitades nii klassikalist repertuaari kui ka nüüdismuusikat. Lisaks on ta aktiivne kontserdikorraldaja. Aare Tammesalu tegevust on tunnustatud Eesti Kultuurkapitali ja Eesti Muusikanõukogu aastapreemia, Eesti Teatriliidu žürii eripreemia ja Hendrik Krummi nimelise kultuuripreemiaga. 2023. aasta veebruaris andis Saaremaa vald Aare Tammesalule auhinnaga „Aaasta tegu 2022“ Mustjala festivali korraldamise eest, 2023. aastal tunnustas EELK nõukogu teda „Aasta kirikusõbra“ tiitliga.
 
Helilooja ja dirigent Andrus Kallastu (1967) õppis Tallinna Konservatooriumis (praegune Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia) ning Sibeliuse Akadeemias ning tegutseb alates aastast 2000 vabakutselisena. Mitmed Kallastu teosed kõnelevad huvist muusika ja erinevate kunstiliikide ühendamise ning performance’i vastu. Kallastu huvi interpreedi ja projektide kunstilise juhina on seotud tihti muusikateatriga. Lisaks traditsioonilisele muusikateatritegevusele on tema eesmärgiks arendada muusikateatri spetsiifilisi valdkondi: müsteeriumilaadset kiriklikku kompositsiooni ning visualiseeritud kontserti.
 
Pääse 15 eurot eelmüügis Piletilevis ja 20 eurot pool tundi enne kontserdi algust kohapeal (makse sularahas).

Koostöös: Kultuurkapital, Pärnu linn, Pärnu Eliisabeti kogudus, Pärnu Loomeliit, Pärnu Ooper
http://ooper.parnu.ee/ 
Näita rohkemNäita vähem
Üritus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Kai Kallastu (sopran), Aare Tammesalu (tšello), Andrus Kallastu (klaver) L 20.7.2024 20:00 Pärnu Eliisabeti kirik 16.50
Üritus Kai Kallastu (sopran), Aare Tammesalu (tšello), Andrus Kallastu (klaver)
Kuupäev / Kell L 20.7.2024 20:00
Toimumiskoht Pärnu Eliisabeti kirik
Hind 16.50
Hinnainfo
Pääse 15 eurot eelmüügis Piletilevis ja 20 eurot pool tundi enne kontserdi algust kohapeal (makse sularahas).
 
Kontserdi kestus ca 1 tund.
Toimumiskoht
Ürituse korraldaja
Pärnu ooperiselts MTÜ
Oja 134 Pärnu 80047 Pärnumaa
+372 58507452
ooper@parnu.ee
reg.nr: 80116946
Üritus Kai Kallastu (sopran), Aare Tammesalu (tšello), Andrus Kallastu (klaver)
Kuupäev / Kell L 20.7.2024 20:00
Toimumiskoht Pärnu Eliisabeti kirik
Hind 16.50
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet Aita Kaaver, Kai Kallastu (sopran), Andrus Kallastu (klaver) Aita Kaaver, Kai Kallastu (sopran), Andrus Kallastu (klaver) Pärnu Eliisabeti kirik
Osta pilet Külli Tomingas (metsosopran, Itaalia), Luca Schieppati (klaver, Itaalia) Külli Tomingas (metsosopran, Itaalia), Luca Schieppati (klaver, Itaalia) Pärnu Eliisabeti kirik
Osta pilet Aita Kaaver (sopran), Kai Kallastu (sopran), Andrus Kallastu (klaver) Aita Kaaver (sopran), Kai Kallastu (sopran), Andrus Kallastu (klaver) Pärnu Eliisabeti kirik
Osta pilet Katrin Lehismets (sopran, Austria), Francesca Cardone (klaver, Itaalia-Austria) Katrin Lehismets (sopran, Austria), Francesca Cardone (klaver, Itaalia-Austria) Pärnu Eliisabeti kirik
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti