logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Kammerkontsert Kärdla kirikus

R 2.6.2023 18:00
Kärdla kirik
16.20 - 21.20
Hiiumaa Kultuuri Selts esitleb:
 
EESTI MUUSIKA PIDUPÄEVAD HIIUMAAL
RUDOLF TOBIAS 150
 
2. juuni kell 18 Kammerkontsert Kärdla kirikus
vokaalduett Angelika Mikk (sopran) ja Aule Urb (metsosopran)
klaveril Riina Pikani
Mihkel Poll (klaver)
keelpillikvartett M4GNET: Robert Traksmann (viiul), Katariina Maria Kits (viiul), Mart Kuusma (vioola), Siluan Hirvoja (tšello)

Kavas:
Rudolf Tobias – vokaalduetid “Kui armsad on sinu hooned”, “Mis on inimene”
 
Esitavad Angelika Mikk (sopran), Aule Urb (alt), klaveril Riina Pikani
 
Rudolf Tobias – klaveriteosed
 
Silvia Tobias – Kaks osa klaveripalade tsüklist “Beatrice tantsib” (1931, esiettekanne):
“Deemonid mängivad välguga”
“Päikese fantoomid”
 
Erkki-Sven Tüür – Klaverisonaat
 
Esitab Mihkel Poll
 
Rudolf Tobias – Keelpillikvartett nr 1
                         – “Nachtstück” / “Ööpala” (III osa keelpillikvartetist nr 2)
 
Siim Liik – “Monoliitne kujutlus” (2006/2022, versiooni esiettekanne)
Esitab keelpillikvartett M4GNET
 
Värvikad ja särtsakad lauljannad Angelika Mikk ja Aule Urb toovad ettekandele Tobiase kaks vaimulikku duetti. Eesti noorema põlvkonna üks hinnatumaid soliste, rahvusvahelise tegevusraadiusega Mihkel Poll mängib Rudolf Tobiase klaveriteoseid, Hiiumaal elava helilooja, Erkki-Sven Tüüri kaasahaarava klaverisonaadi ning esiettekandena kaks osa R. Tobiase tütre Silvia Tobiase klaveripalade tsüklist, mis inspireeritud õe Beatrice Tobiase tantsumaagiast – “Beatrice tantsib”. Samuti astub üles kõrgetasemeline keelpillikvartett M4GNET, kes esitab Tobiase keelpillimuusikat ning toob esiettekandele Hiiumaa helilooja Siim Liigi “Monoliitse kujutluse” uue versiooni.
 
Angelika Mikk (lüüriline koloratuursopran) on eesti laulja ja näitleja. Aastatel 2007–2013 oli Angelika Rahvusooper Estonia solist. Alates 2013. aastast on ta vabakutseline ooperilaulja. Angelika Mikk on teinud koostööd paljude tuntud Eesti muusikutega. 2007. aastal oli ta Eesti Teatriauhinna nominent muusikalavastuse valdkonnas ja Eesti Rahvuskultuuri Fondi Miliza Korjuse stipendiumi laureaat. Ta on osalenud näitlejana teleseriaalides.
 
Aule Urb (alt) on Rahvusooper Estonia solist, samuti aktiivne muusikaelu korraldaja – kammerooperile keskendunud ettevõtmise Opera Veto üks ellukutsujaid ja selle tegevuse vedajaid.
 
Riina Pikani on pianist-repetiitor, kes töötab Estonia teatris alates 1987. aastast. Ta on esinenud nii kodu- kui ka välismaal paljude Eesti lauljate klaverisaatjana, sh Leonid Savitski, Mati Palm, Margarita Voites, Teo Maiste, Riina Airenne, Heli Veskus, Rauno Elp, Kristina Vähi, Angelika Mikk, Kristel Pärtna ja Teele Jõks.
Mihkel Poll on andnud kontserte paljudes maailmakuulsates saalides, esinenud paljude orkestrite solistina, olnud ERSO juures resideeriv artist ja soleerinud ERSO kontserdireisidel Neeme Järvi dirigeerimisel Rootsis, Venemaal, Armeenias ja Gruusias, samuti Põhjamaade Sümfooniaorkestri Euroopa-turneel Anu Tali juhatusel. Mihkel astub regulaarselt üles duos viiuldajast õe Mari Polliga, koos tšellist Henry-David Varemaga on neil aktiivselt tegutsev klaveritrio. Mihkel Poll on Eesti muusika- ja teatriakadeemia õppejõud.
M4GNET on noor ja tarmukas kammeransambel, mis koosneb neljast tipptasemel keelpillimängijast: Robert Traksmann (I viiul), Katariina Maria Kits (II viiul), Mart Kuusma (vioola) ja Siluan Hirvoja (tšello). Kokku tuldi 2021. aasta alguses, sooviga pakkuda eredaid ja sisukaid tõlgendusi kvartetimuusika klassikast, ent ka tutvustada vähem tuntud teoseid ning Eestist pärit heliloojate värsket uudisloomingut. 2021. aastal võideti I preemia Poolas Krakówis korraldatud rahvusvahelisel kammermuusika konkursil “KraCamera 2021”. 
 
Silvia Tobias (1908–1985) – Rudolf Tobiase tütar – oli harfimängija. Ta lõpetas 1932. aastal Berliini kõrgema muusikakooli (Max Saali klass) ja mängis 1932–1933 Saksamaal mitmes orkestris. Ta oli õppinud ka kompositsiooni (juhendajad Walter Gmeindel, Paul Hindemith, Arnold Schönberg). Keeleandelise ja -huvilise inimesena siirdus ta 1933. aastal Türki ja töötas kuni 1935. aastani Ankara sümfooniaorkestris harfimängijana ja ühtlasi sealses konservatooriumis harfiõppejõuna. 1935–1970 töötas ta Estonia sümfooniaorkestris ning paralleelselt ka Tallinna konservatooriumis. Silvia tegeles muu hulgas oma isa loomingu korrastamisega. Tema pärandi hulgast on leitud Rudolf Tobiase helitööde ümberkirjutusi ja parandatud variante (sh “Joonase lähetamise” eestikeelne, kammerlik version) ja ka tema enda loomingut, mis oli seni teadmata ja millest mõned näited tulevad siinsel festivalil esiettekandele.
Näita rohkemNäita vähem
Üritus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Kammerkontsert Kärdla kirikus R 2.6.2023 18:00 Kärdla kirik 16.20 - 21.20
Üritus Kammerkontsert Kärdla kirikus
Kuupäev / Kell R 2.6.2023 18:00
Toimumiskoht Kärdla kirik
Hind 16.20 - 21.20
Hinnainfo
Täispilet 20 €
Õpilane / tudeng / pensionär 15 €
Soodustuse saajatel palume kaasa võtta soodustust tõendava dokumendi.
 
Igal külastajal peab olema pilet
Kontserdi kestus 1 tund
Toimumiskoht
Kärdla kirik
Kärdla Eesti
Ürituse korraldaja
Hiiumaa Kultuuri Selts MTÜ
Havi tn 5 Tallinn 13516 Harjumaa
5101723
tikerpuu@msn.com
reg.nr: 80323958
Üritus Kammerkontsert Kärdla kirikus
Kuupäev / Kell R 2.6.2023 18:00
Toimumiskoht Kärdla kirik
Hind 16.20 - 21.20
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet Rudolf Tobiase 150. sünniaastapäeva kontsert Kärdla kirikus Rudolf Tobiase 150. sünniaastapäeva kontsert Kärdla kirikus Kärdla kirik
Osta pilet Kontsert Kärdla kirikus Kontsert Kärdla kirikus Kärdla kirik
Osta pilet The Path and The Traces The Path and The Traces Käina Huvi- ja Kultuurikeskus, Hiiumaa
Osta pilet Kammerkontsert Kärdla kirikus Kammerkontsert Kärdla kirikus Kärdla kirik
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti