logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Klassika Kütkes Muusikafestival

R 30.6.2023 19:00 - E 3.7.2023 23:59
11.20 - 21.20
Näita kirjeldustPeida kirjeldus

Rahvusvaheline muusikafestival Classical Hugs uurib kultuuridevahelisi muusikalisi sidemeid Eesti, Lääne-Euroopa, Aasia ja Ameerika vahel.

Festivalil tulevad esitusele maailmatasemel ettekanded viiulil, vioolal, tšellol ja klaveril. Artiste tuleb nii Ameerika Ühendriikidest, Ukrainast, Šveitsist, Austriast, Inglismaalt, Saksamaalt, Lõuna-Koreast ja Eestist.

Suurejooneline kontsertreis toimub neljas Eesti linnas: Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Narvas.

Festivali orkestrite hulka kuuluvad:
Narva Sümfooniaorkester (dirigent maestro Anatoli Štšura)
Euro-Korea solistide ansambel (juhataja Maestro Yound Dae Yoo)
Rahvusvaheline orkester Klassika Kütkes (dirigendid Lilyan Kaivi ja Marc Moncusi)
Rahvusvaheline muusikafestival Classical Hugs uurib kultuuridevahelisi muusikalisi sidemeid Eesti, Lääne-Euroopa, Aasia ja Ameerika vahel. Festivalil tulevad esitusele maailmatasemel ettekanded viiulil, vioolal, tšellol ja klaveril. Artiste tuleb nii Ameerika Ühendriikidest, Ukrainast, Šveitsist, Austriast, Inglismaalt, Saksamaalt, Lõuna-Koreast ja Eestist. Suurejooneline kontserdituur toimub neljas Eesti linnas: Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Narvas.

Festivali orkestrid
Narva Sümfooniaorkester (dirigent maestro Anatoli Štšura)
Euro–Korea solistide ansambel (juhataja maestro Yound Dae Yoo)
Rahvusvaheline orkester Klassika Kütkes (dirigendid Lilyan Kaiv ja Marc Moncusi)
Klassika Kütkes International Orchestra on loodud 2022. aastal. Orkestris mängivad muusikud Eesti vanimast orkestrist, Vanemuise sümfooniaorkestrist (asutatud 1908), ja lisaks 15 riigi tippvirtuoosid.

Solistid ja külalisartistid
Michael Bulychev-Okser – rahvusvaheliselt tunnustatud Ameerika pianist, helilooja ja produtsent, kes esineb maailma suurimatel lavadel. Ta on ühtlasi on rahvusvahelise muusikafestivali Classical Hugs asutaja ja kunstiline juht.

Miriam Davis – briti viiuldaja ja modell, kes on tuntud oma julge välimuse, silmipimestava ilu ja tähelepanuväärsete tõlgenduste poolest.

Pavel Vernikov – Sioni muusikaakadeemia viiuliprofessor ja kunstiline juht

Svetlana Makarova – viiuliprofessor, Haute Ecole de Musique de Lausanne

Carmine Lauri – festivali külalisartist (viiul) ja Londoni sümfooniaorkestri juht

Hartmut Rohde – festivali külaliskunstnik (vioola) ja Berliini Kunstiülikooli professor

Indrek Leivategija – festivali külalisartist, kontsertmeister, Bambergi Orkester ja Eesti Riiklik Sümfooniaorkester.

Repertuaar
Classical Hugs International Orchestra esitab Beethoveni, Haydni, Liszti, ja Mendelssohni teoseid. Lisaks tulevad esitusele Arvo Pärdi „Fratres“, ning Aleksei Shori „Seascapes“, kes on praegu üks enim esitatavaid heliloojaid maailmas.

Kultuuriline sõnum ja missioon

Kallistamine on lihtne inimliku soojuse väljendus. Klassikaline kallistus on kiindumuse väljendamine muusika kaudu. Festivali missioon on näidata, kuidas muusika võib tuua armastust ja rahu kogu maailma.


Festivali üritused

Üritusi ei leitud
Osta pilet Sümfoonia galakontsert Tartus / Klassika Kütkes Muusikafestival Sümfoonia galakontsert Tartus / Klassika Kütkes Muusikafestival Vanemuise Kontserdimaja, Tartu
Osta pilet Orkestri Galakontsert / Klassika Kütkes Muusikafestival Orkestri Galakontsert / Klassika Kütkes Muusikafestival Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja
Osta pilet Sümfoonia galakontsert Pärnus / Klassika Kütkes Muusikafestival Sümfoonia galakontsert Pärnus / Klassika Kütkes Muusikafestival Pärnu Kuninga tn. Põhikool
Laadimine...
Lae uuesti
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti