logo
Ostukorv: 0
logo
Vali periood:
Ostukorv: 0
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Klassikatäht 2020. Tähe-Lee Liiv (klaver) ja Valle-Rasmus Roots (tšello) kontsert

R 4.2.2022 19:00
Kuressaare Kultuurikeskus
4.90 - 10.90

Kuressaare kultuurikeskuses 4. veebruaril kell 19.00 Klassikatäht 2020. Tähe-Lee Liiv (klaver) ja Valle- Rasmus Roots (tšello) kontsert.

Tähe-Lee Liiv on noor pianist, kes on saavutanud märkimisväärset edu nii kodu- kui ka välismaal. Ta õpib Tallinna Muusikakeskkoolis (Marrit Gerretz-Traksmanni juures), Eesti Muusikaa- ja Teatriakadeemias (Ivari Ilja juures), Sibeliuse Akadeemias (Hui-Ying Lui-Tawaststjerna juures) ja Itaalias, Accademia Perosis (Konstantin Bogino juures). Tähe-Lee seni suurimateks saavutusteks on Eesti pianistide konkursi (2019) ning Eesti Televisiooni telekonkursi „Klassikatähed“ (2020) võit; mõlemal konkursil oli ta noorim osaleja.

Tähe-Lee Liiv on võitnud olulisi auhindu mitmel rahvusvahelisel konkursil.

Tähe-Lee: „Olen kolmanda põlvkonna pianist meie peres. Olen pühendunud muusikale ja selle kõrvalt uudishimulik elu suhtes. Ma õpin kolmes eri riigis ja naudin reisimist. Olen käinud ka kunstikoolis ja olen kirglik maalija. Hiljuti on mul tekkinud suurem huvi kirjanduse ja teatri vastu. Mind inspireerivad raamatud, kunst ja inimesed.“

Valle-Rasmus Roots alustas tšelloõpinguid Mart Laasi tšelloklassis 2001. aastal Tallinna Muusikakeskkoolis, mille lõpetas 2013. aastal M. Laasi ning prof. Henry-David Varema klassis. 2017. lõpetas ta cum laude Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppe prof. Varema tšelloklassis. Hetkel jätkab ta samas magistriõpinguid. Bakalaureuseõpingute jooksul Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias on tema õppejõududeks olnud prof. Varema ja prof. Marko Ylönen. Õppeaastal 2015/2016 õppis Valle-Rasmus ERASMUS+ üliõpilasvahetusprogrammi raames Berliinis, Universität der Künste’s prof. Wolfgang Boettcher’i tšelloklassis. Õppeaastal 2017/2018 õppis ta Sibeliuse nimelises Akadeemias Helsinkis prof. Marko Ylöneni tšelloklassis. Valle-Rasmus on osutunud edukaks osavõtjaks mitmetel konkurssidel. Tema hiljutisim saavutus on I preemia Balti Keelpillimängijate Konkursil 2018. aasta detsembris Leedus, Vilniuses. Ta on Eesti Noorte Keelpillimängijate Konkurss-Festivali laureaat (2011 ja 2013). Koos pianist Auli Lonksiga saavutas ta 2015. aastal kammermuusikakonkursil In Corpore laureaaditiitli.  Ta on Yamaha stipendiumikonkursi võitja (2016).
Samuti on ta korduvalt soleerinud Tallinna Kammerorkestriga, TMKK Sümfooniaorkestriga, Baden-Badeni Filharmoonia Orkestriga, EMTA Sümfooniaorkestriga ning Pärnu Linnaorkestriga.
Valle-Rasmus Roots on osalenud mitmetel kursustel ja meistrikursustel väljapaistvate tšellistide juhendamisel (näiteks D. Geringas, W. Boettcher, N. Jones, M. Ylonen, F. Gouton).

Kontserdil kavas: Fauré. Greig, Ravel, Piatti

 

Korraldaja: Kuressaare Kultuurivara
Kuressaare Kultuurivara 2021/2022 hooaja toetaja on ASA Hotellid.
Lisainfo: www.kultuurivara.ee
Facebooki üritus: Klassikatäht 2020

 

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Klassikatäht 2020. Tähe-Lee Liiv (klaver) ja Valle-Rasmus Roots (tšello) kontsert R 4.2.2022 19:00 Kuressaare Kultuurikeskus 4.90 - 10.90
Hinnainfo
Täispilet 10
Pensionär 8
Õpilane 4

Piletid müügil Kuressaare kultuurikeskuse kassas, PILETILEVIs  ja tund enne algust kohapeal

Eelkooliealistele lastele kuni 6 aastat k.a. on sissepääs tasuta juhul, kui istuvad saatja süles

Palume tulla kontserdile ajavaruga ning esitada sisenemisel isikut tõendav dokument ja tõend, mis kinnitab:
* vaktsineerimiskuuri läbimist,
* COVID-19 haiguse läbipõdemist.

Alla 12-aastased kontserdikülastajad ei pea tõendama nakkusohutust.

Arvestame nii paber- kui digitõendeid.

Maskikandmine avalikel üritustel siseruumides kohustuslik.

 

Toimumiskoht
Kuressaare Kultuurikeskus
Tallinna tn. 6 Kuressaare Eesti
Sündmuse korraldaja
Kuressaare Kultuurivara
Tallinna 6 Kuressaare 93819 Saaremaa
+372 45 20 700
tiiu.tammoja@kuressaare.ee
reg.nr: 75027962