Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Kontsert D. Hvorostovski mälestuseks / Концерт памяти Д. Хворостовского

L 16.11.2019 19:00
Mustpeade Maja, Tallinn
15.50 - 25.50

Legendaarse laulja Dmitri Hvorostovski tuntus ulatub kaugele üle Venemaa piiride. Tema nimi kõlab sümbolina. Hvorostosvki on suure ja avameelse hinge, paindumatu elutahte, võitluse ja võidu ning ehtsa mehelikkuse sümbol. Luigi ta ei suutnud võita rasket haigust, suutis ta ületada aja, mis taandus tema fenomenaalse talendi ees. Dmitri Hvorostovski, meenutused temast ning tema suured teod jäävad alatiseks iga inimese, iga planeet Maa elaniku südametesse. Eriti armastab ja austab Dmitri Hvorostovskit Krasnojarski linn, sest seal ta sündis ja sealt on ta pärit.

16. novembril 2019 toimub Tallinna Mustpeade majas kontsert, mis on pühendatud legendaarse laulja Dmitri Hvorostovski mälestusele. Kontserdil osalevad kaks lauljat, kes on võitnud D. Hvorostovski nimelise rahvusvahelise konkursi Londonis 2018. aastal: bariton Ivan Slutski (Krasnojarsk) ja tenor Jevgeni Juzhin (Peterburi). Eestit esindavad sellel kontserdil Rahvusooper Estonia solist bass Priit Volmer, koloratuursopran Maria Veretenina ja Eesti üks parimaid klaverisaatjaid Piia Paemurru. Kõik need artistid ühinevad ühel laval, et meenutada Dmitri Hvorostovski kõige eredamaid eluhetki ja esitada tema kõige lemmikumaid ooperiaariaid ning estraadipalasid. Kontserdil kõlavad Figaro aaria, Kavatina Aleko, Lenski aaria, erinevad romansid. Kontserdil saadab video vahendusel koos eestikeelsete subtiitritega mälestusi Hvorostovski elust. Kutse kontserdile on saadetud ka Dmitri Hvorostovski abikaasale, kes elab praegu Londonis. Antud kontsert pakub huvi kõikidele Dmitri Hvorostovski talendi austajatele ja ooperimuusika armastajatele ning kindlasti rikastab Tallinna ja Eesti kultuurisündmuste kalendrit särava ja meeldejääva üritusega.

Ivan Slutski (bariton, Krasnojarsk) lõpetas 2012. aastal Krasnojarski Muusika- ja Teatriakadeemia. Alates 2009. aastast töötab Železnogorski linna ooperiteatris, samuti on töötanud Krasnojarski Muusikateatris ning Krasnojarski Riiklikus Ooperi- ja Balletiteatris, mis hiljem hakkas kandma Dmitri Hvorostovski nime. Ekaterina Jofel – Ivan Slutski pedagoog – koolitas oma elu jooksul Krasnojarski Muusika ja Teatriakadeemias üle 100 laulja, nende seas Venemaa rahvakunstnikud Dmitri Hvorostovski, Nikolai Putilin ja Pjotr Zalomnov. Ivan Slutski oli viimane Ekaterina Jofeli õpilane ja Dmitri Hvorostovski kooli vilistlane.

Jevgeni Juzhin (tenor, Peterburi) on Peterburi Rimski-Korsakovi nimelise konservatooriumi vilistlane, teda nimetatakse Venemaa kuldtenoriks ja „XXI sajandi Lemeševiks”.
• Rahvusvahelise konkursi „Romansiada” võitja (2006)
• „Romansiadi” finaali žürii liige (2015-2018),
• 2018. aastal Londonis toimunud rahvusvahelise D. Hvorostovski nimelise konkursi kuldmedali ja ooperi kategoorias esimese preemia võitja.
• Venemaa Föderatsiooni valitsuse preemia kahekordne laureaat. Viimased 10 aastat esineb aktiivselt erinevates maailma riikides – Venemaal, Lätis, Eestis, USAs, Iisraelis, Prantsusmaal, Soomes ja paljudes muudes maades.

Priit Volmer lõpetas 2000. aastal Henn Pai lauluklassi Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis. Aastatel 2000–2004 õppis ta Eesti Muusikaakadeemias professor Virgilijus Noreika, professor Matti Pelo ja professor Jaakko Ryhäneni juhendamisel. 1998–2000 laulis ta teater Vanemuise ooperikooris ja 2000–2004 Rahvusooper Estonia ooperikooris, aastast 2004 on ta ka Rahvusooper Estonia solist. Aastast 2013 laulab Priit Volmer külalisena Bonni Ooperis.

Maria Veretenina on sündinud Eestis ja elab Inglismaal, andes kontserte nii Suurbritannias kui ka mujal maailmas. Tal on erakordne hääl ulatusega 4,5 oktaavi. Üks kõige olulisemaid ja tähtsamaid sündmusi tema lauljateel oli hiljutine esinemine Londonis Printsi Charles’ile. Lauljatar on üles astunud paljudes Euroopa riikides, sh Rootsi, Soome, Venemaa, Itaalia, Hispaania, Austria, Ungari, Saksamaa ja Suurbritannia. Maria laulab erinevates muusikažanrites ning on esinenud parimates kontserdisaalides üle maailma. 2017. aastal esines ta suure eduga heategevuslikul ballil Londonis kuulsas ja luksuslikus Drapper’s Hall’is, mille järgselt lääne ajakirjandus kirjutas, et laulja oli üks kõige muljetavaldavamaid esitajaid näidates suurepärast vokaalset võimekust.
Maria Veretenina on pälvinud suurel hulgal auhindu erinevatel konkurssidel, millest üks viimaseid oli Grand Prix inglise muusika ja vene romansside rahvusvahelisel konkursil Londonis Royal College of Music'us.

 

Piia Paemurru lõpetas 1986. a. Tallinna Konservatooriumi prof. Laine Metsa klaveriklassis ja kaitses magistrikraadi klaveri erialal 1999. aastal. Praegu töötab ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lauluosakonnas klaverisaatjana.
Piia Paemurru on nii solisti kui ka ansamblistina esinenud Eestis, Soomes, Rootsis, Taanis, Saksamaal, Venemaal, Lätis ja Leedus. Kontserditegevus on teda kokku viinud selliste lauljatega nagu Eilene Hannan, Rhoda Achieng, Virgilijus Noreika, Jaakko Ryhänen, Margarita Voites, Mati Palm, Pille Lill, Nadia Kurem, Hanna-Liina Võsa, Oliver Kuusik, Aare Saal, Kädy Plaas, Marion Melnik, Priit Volmer, Angelika Mikk, René Soom, Teele Jõks, Helen Lokuta, Pirjo Püvi, Angelika Klas-Fagerlund ja teised. Tema ansamblipartneriteks on olnud mitmed instrumentalistid, nende hulgas Mari Tampere-Bezrodny, Peeter Paemurru, Anna-Liisa Bezrodny ja Vahur Vurm.
Piia Paemurru on pälvinud mitmel lauljate võistlustel parima klaverisaatja eripreemia, sealhulgas viiel korral rahvusvahelisel Klaudia Taevi nimelisel ooperilauljate konkursil.

 

Usume, et antud kontsert pälvib nii kohalike elanike kui ka Tallinna külaliste tähelepanu ja lisab Eestile veel rohkem tuntust ka rahvusvahelises ooperimaailmas.

https://www.operamusica.com/artist/priit-volmer/video/15515
https://www.youtube.com/watch?v=55c1TFx3IMw&t=62s

https://www.youtube.com/watch?v=K5ebDrrOIo8&list=RDK5ebDrrOIo8&start_radio=1&t=2
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Kontsert D. Hvorostovski mälestuseks / Концерт памяти Д. Хворостовского L 16.11.2019 19:00 Mustpeade Maja, Tallinn 15.50 - 25.50
Hinnainfo
Pileti hinnad vahemikus 15 € kuni 25 € (sõltuvalt istekohast).
 
Soovitatav vanus alates 3. eluaastast.
Sissepääs alates kell 18:00.
Kestus 2 h (vaheag 15 min).
 
Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
Hibiscus Group OÜ
Viadukti tn 20 Tallinn Harjumaa
5019337
reg.nr: 12338632
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet Ponomarenko vennad / Братья Пономаренко Ponomarenko vennad / Братья Пономаренко Rahvusraamatukogu, Tallinn, Eesti 18.50 - 25.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Ponomarenko vennad / Братья Пономаренко Ponomarenko vennad / Братья Пономаренко Sillamäe Kultuurikeskus, Eesti 9.50 - 18.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Ponomarenko vennad / Братья Пономаренко Ponomarenko vennad / Братья Пономаренко Eesti Rahva Muuseum, Tartu, Eesti 22.50 - 25.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet ''Sinihabe'' / ''Синяя Борода'' ''Sinihabe'' / ''Синяя Борода'' Vene Kultuurikeskus, Tallinn, Eesti 5.50 - 25.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet ''Sinihabe'' / ''Синяя Борода'' ''Sinihabe'' / ''Синяя Борода'' Vene Kultuurikeskus, Tallinn, Eesti 5.50 - 25.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!