Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Kontsertkava Rännak rõõmu allikale - Robert Jürjendal / Jaan Tammsalu

T 20.3.2018 19:00
Kuressaare Kultuurikeskus
6.50 - 8.50
Kontserdikava EV 100 raames  „Rännak rõõmu allikale”  pakub kuulamiseks minimalistlikku ja sugestiivset heliloomingut. Robert Jürjendali tegevus rohkem kui kolmekümne loominguaasta vältel on olnud erakordselt mitmekesine. Ta on salvestanud palju heliplaate, kirjutanud filmi- ja teatrimuusikat, loomingut eri ansamblikoosseisudele jpm.
Robert Jürjendali   loomingu tuumiku moodustavad elektroakustilised teosed kitarridele. Tema  loominguga on ilmunud kolm sooloplaati: „Rõõmu allikas“, „Valguse palsam“ ja „Lihtminevik“, viimane jõudis ka kultuur.err.ee aasta plaadi küsitluses tipp-50 plaadi hulka.  Lisaks värskelt valminud kompositsioonidele tulevad ettekandele seaded  Robert Jürjendali sooloalbumitelt.

Robert Jürjendal on tuntud eesti muusik, kitarrist, helilooja ja pilliõpetaja. Ta alustas oma loometeed 1980-aastatel elektroakustiliste katsetustega Eesti Raadio ja Tallinna Linnahalli stuudiotes ning kitarristi ja laulukirjutajana ansamblis 777. Aastatel 1992−1997 osales ta Robert Frippi “Guitar Craft” kursustel Saksamaal, Grossderschaus. Ta on ka ansamblite Weekend Guitar Trio, Fragile ning UMA asutaja ja kaasasutaja. Aktiivse muusikuna on ta töötanud koos nii eesti kui ka välismaa artistidega, alates Tõnis Mäest ja Riho Sibulast ning lõpetades Jan Bangi ja Andi Pupatoga. Koos eri ansamblitega on ta esinenud mainekatel festivalidel mitmel pool maailmas, salvestanud palju heliplaate, kirjutanud filmi- ja teatrimuusikat, akadeemilist loomingut eri ansamblikoosseisudele jpm. Tema loomingu tuumiku moodustavad elektroakustilised teosed kitarridele. Robert Jürjendal on välja andnud kaks sooloplaati “Rõõmu Allikas” ja “Valguse palsam”. Hetkel on ta pühendunud sooloesinemistele, kasutades erinevaid kitarre ja elektroonikat. 2017. aastal pälvis ta Eesti Rahvusringhäälingu muusikatoimetajate poolt Aasta Muusik 2016 tiitli.

Jaan Tammsalu  esitab kontserdikavas „Rännak rõõmu allikale” oma mõtteid ja mõtisklusi, mis põimuvad minimalistliku ja sugestiivse heliloomingu vahele.
Jaan Tammsalu on EELK Tallinna Jaani koguduse õpetaja ja Tallinna praost, erialalt teoloog.
Pereraadios saatesarja MÕTTELÕNGAD ning kuulajate ühe oodatuma eetriaja - igapäevaste vaimulike mõtiskluste autor. 
Aastatel 1985 – 1995 õppis ta Usuteaduste Instituudis. Aastail 1986 – 1989 teenis ta Saarte praostkonna Valjala, Karja, Jaani, Kaarma ja Kuressaare kogudust.
Aastatel 1992 -2004 oli ta Viljandi Jaani koguduse õpetaja. Alates 2004. aastast on ta EELK Tallinna Jaani koguduse õpetaja.

Korraldaja: Kuressaare Kultuurivara.

Kuressaare Kultuurivara 2017/2018 hooaja toetaja on Saaremaa Spaa Hotellid.

Lisainfo: www.kultuurivara.ee
Facebook: Kuressaare kultuurikeskus


 

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Kontsertkava Rännak rõõmu allikale - Robert Jürjendal / Jaan Tammsalu T 20.3.2018 19:00 Kuressaare Kultuurikeskus 6.50 - 8.50
Hinnainfo
HINNAINFO
Täispilet 8 €
Õpilane/ tudeng/ pensionär 6 €


Lastele vanuses kuni 6 eluaastat (k.a) on sissepääs tasuta, kui istuvad saatja süles

Soodustuse saajal palume kaasa võtta soodustust tõendava dokumendi! 
Toimumiskoht
Tallinna tn. 6 Kuressaare Eesti
Sündmuse korraldaja
Kuressaare Kultuurivara
Tallinna 6 Kuressaare 93813 Saaremaa
+372 45 20 700
tiiu.tammoja@kuressaare.ee