Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Konzerthausorchester Berlin

L 29.9.2018 19:00
Estonia kontserdisaal, Tallinn
20.50 - 50.50
L 29. september kell 19 Estonia kontserdisaal

Eesti Kontserdi hooaja avakontsert
Konzerthausorchester Berlin
Iveta Apkalna (orel)
Dirigent Juraj Valčuha
Kavas:
Nicolai. Avamäng ooperile „Windsori lõbusad naised”
Jongen. Sinfonia concertante orelile ja orkestrile, op. 81
Beethoven. Sümfoonia nr 3, op. 55 „Eroica“

Konzerthausorchester Berlin (loodud 1952. aastal kui Berliini sümfooniaorkester) saavutas tunnustuse ja rahvusvahelise tuntuse peadirigendi Kurt Sanderlingi (1960–1977) käe all. Alates hooajast 2017/18 on orkestri esimene külalisdirigent Juraj Valčuha.

Orkester annab üle saja kontserdi aastas, esineb nii oma kodusaalis Berliini Konzerthausis kui ka tuuridel Aasias, USAs ja Euroopa riikides.

Konzerthausorchester inspireerib publikut uute kontserdiformaatidega ning ebatavaliste ja põnevate projektidega. Koos üllatuslike kontsertidega, spontaansete soovikontsertidega, avalike proovidega korraldavad nad unikaalset kontserdisarja „Right in the Middle”. Selle sarja raames on publikul võimalus osaleda kontserdil otse laval – istudes orkestrantide vahel. 2017. aastal võitis orkester Saksa orkestrite fondi prestiižse innovaatilise orkestri auhinna.

Juraj Valčuha on alates 2016. aastast Napoli San Carlo teatri muusikaline direktor, lisaks on ta Berliini Konzerthausorchesteri esimene külalisdirigent. Aastatel 2009–2016 oli ta Torino Sinfonica Nazionale della Rai peadirigent.

Läti organist Iveta Apkalna vaimustab oma sügava muusikalise arusaamise, briljantse tehnika ja tugeva muusikalise tunnetuse ja mõjuga. Tema missioon on olnud viia orelimuusika kontserdisaalidesse. Alates kontserdist Berliini Filharmoonikutega Claudio Abbado juhatusel on ta esinenud kõikjal maailmas prestiižsete orkestrite ja nimekate dirigentidega nagu Mariss Jansons, Gustavo Dudamel, Marek Janowski, Simone Young ja Andris Nelsons.
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Konzerthausorchester Berlin L 29.9.2018 19:00 Estonia kontserdisaal, Tallinn 20.50 - 50.50
Sündmuse korraldaja
SA Eesti Kontsert
Estonia pst. 4 Tallinn Harjumaa
pilet@concert.ee
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas