logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Kreek Ja Bruckner / Kammerkoor Kolm Lindu, Hirvo Surva, H. Song, S. Claerhoudt

Näita kirjeldustPeida kirjeldus

KREEK JA BRUCKNER | Kammerkoor Kolm Lindu, Hirvo Surva, H. Song, S. Claerhoudt 

R, 26.05.2023 kl 19 Tartu Pauluse kirikus 
P, 28.05.2023 kl 17 Tallinna Toomkirikus 

  

KREEK JA BRUCKNER 

Kammerkoor Kolm Lindu 
Dirigent Hirvo Surva 
Hyonah Song, Stijn Claerhoudt 
Plakatikunstnik Ingmar Järve (GUTFACE) 

 KAVA 

Tume ja hele, laigud, murdejoone lükkumine. Tumedal on mitu mitte-sünonüümset varjundit - tume, sünge, surm, tihe, raske. Heledal samamoodi - hele, lootusrikas, kerge, edasiliikuv. Kontserdi kava algab rõõmsates "toonides", kuigi tekst ise r22gib, et kohe tuleb lõpetav talv ja laulmiseks ei ole põhjust. Sellele j2rgneb "Christus factus est", mis tekstina võib-olla kokkuvõttes ehk hoopis heledam on. Religioosne ja ilmalik vahetavad kavas teineteise j2rel kohti, olenevalt tõlgendajast vahest ka teose jooksul. 

Kavas on Bruckneri motetid ja Kreegi ilmalikud laulud: "Ave Maria, "Os justi", "Christus factus est", "Kuula valgusest", "Mis sa sirised, sirtsukene", "Hällilaul", "Maga, maga, Matsikene" jt. 

Täname: Tartu linn, Eesti Kultuurkapital, korp! Ugala, Studio Mari Seger jt 

www.facebook.com/kolmlindu 
www.instagram.com/kolmlindu 

KAMMERKOOR KOLM LINDU on 2017. aastal loodud Tartu kammerkoor. Meie peadirigent on Valter Soosalu. Koor naudib muusikalisi väljakutseid ning mõtestatud ja nõudlikku tööprotsessi. Kollektiivi jaoks on oluline austus ja rõõm üksteise ning muusika vastu ja nii oleme teinud koostööd dirigent Benjamin Kirkiga (kava „Kui ööbik, luik ja koolibri...”), dirigent Jaan-Eik Tulve ja löökpillimängija Vambola Kriguliga (kava „Creator Spiritus”), dirigent Mikk Üleoja ja solist Tuuri Dedega (kava „The Canticle of the Sun”) jt. 2019. aastal andsime 4 kontserti dirigent Valter Soosaluga: põhjamaade muusika kava koostöös tšellist Theodor Sinkiga ning väga menukaks kujunenud jõulukontserdid koostöös viiuldaja Uku Tootsi ja kontsertmeister Ebe Münteliga. 7. augustil 2020 korraldas Kammerkoor Kolm Lindu koostöös Kammerkoor Helü ja Tartu Linnamuusemiga suurprojekti Veljo Tormise pärandi auks Tartu lauluväljakul: päikesetõusust öö saabumiseni kõlas 18 tundi Tormise muusika 400 erinevat salvestust, mille vahele olid pikitud Fred Jüssi loodushelid. 2021. aasta suvel tähistasime „Nukitsamehe” filmi 40. sünnipäeva Urissaares (Olav Ehala ansambel, Vabajala rahvatantsijad, solistid). 2022. aasta kevadel toimus koori esimene kontsertreis välismaale, mille raames toimus Varrese uudisteose „Suur maalritöö” maailma esmaettekanne Dzintari kontserdisaalis Lätis. Kammerkoori Kolm Lindu naislauljad kannavad kunstnik Mari Segeri kõrvaehteid kollektsioonist „Leaves” ning keskkonda hoidvast peenvillasest materjalist valmistatud kooriseelikuid. Kammerkoor Kolm Lindu laulab originaalnootidest. 

 

HIRVO SURVA (1963) õppis 1979–1983. aastal Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis koorijuhtimist Silvia Melliku juures, seejärel sama eriala Tallinna Riiklikus Konservatooriumis Ants Üleoja juhendamisel (1983–1990). 2006. aastast töötab ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõuna. Detsembrist 2001 on ta rahvusooperi Estonia poistekoori peadirigent. Ta on olnud ka Eesti Meestelaulu Seltsi poistekoori Kalev peadirigent (aastatel 1994–2009), Revalia Kammermeeskoori peadirigent (aastast 1998) ja Eesti Rahvusringhäälingu segakoori dirigent (aastast 2008), on juhatanud ka Teaduste Akadeemia meeskoori. Ta on Eesti Kooriühingu juhatuse esimees. Hirvo Surva oli 1993. aasta VII noorte laulu- ja tantsupeo poistekooride dirigent, 1994. aasta XXII üldlaulupeo poiste- ja meeskooride dirigent, 1997. aasta VIII noorte laulu- ja tantsupeo kunstiline juht, 1999. aasta XXIII üldlaulupeo poistekooride dirigent ning XXIV ja XXV üldlaulupeo üldjuht ja XXVI üldlaulupeo kunstiline juht. 

 

HYONAH SONG (1986) on Lõuna-Koreast pärit noor kooridirigent, kes elab hetkel Eestis. Algselt sopraniks õppinud Songi inspireeris oma unistusi ellu viima ülikoolikooris lauldud aeg. Seejärel õppiski ta koorijuhtimist Korea Riiklikus Kunstiülikoolis Martin Behrmanni ja Hongsu Kimi käe all ning omandas magistrikraadi cum laudega. Koreas doktorantuuris õpinguid jätkates tuli ta Eestisse ning lõpetas EMTA koorijuhtimise magistrantuuri kiitusega 2022. aasta kevadel Toomas Kapteni klassis. Song on katoliiklane ning oli peadirigent mitmes Korea katedraalis, lisas oli ta abidirigent mh Yangju linna Poiste- ja Tütarlastekooris, Deungchoni üldise sotsiaalhoolekande keskuse naiskooris ning Sogangi Ülikooli Fiati noorte segakooris. Ta on võtnud lauljana osa mitme Korea koori tegevusest ja olnud ka Eesti Filharmoonia Kammerkoori külalisliige. Hyonah Song töötab hetkel EMTA koori koordinaatorina ning dirigeerimisklassi kontsertmeistrina. Eestis on ta juhatanud abidirigendina Rapla Segakoori, väljaspool Eestit on ta juhatanud Eesti ja Lõuna-Korea diplomaatiliste suhete sõlmimise 30. aastapäeva tähistamise kontserti. Song oli 2021. aasta Romano Gandolfi koorikonkursi poolfinalist; 2023. aastal Sloveenias toimunud rahvusvahelisel koorijuhtide konkursil Aegis Carminis võitis ta eri kategooriates I ja II koha ning pälvis ka parima esineja auhinna, mis viib ta 2023/2024. hooajal Sloveenia Filharmoonia Kammerkoori juurde (Zbor Slovenske filharmonije). 

 

STIJN CLAERHOUDT (1995) alustas 8-aastaselt laulmist Ultrechti Katedraali Koorikoolis Hollandis, samal ajal hakkas ta mängima ka erinevaid instrumente, nagu klaver ka trompet. Ta õppis Ultrechti Ülikoolis füüsikat, jätkates samaaegselt aktiivselt musitseerimist. Ta laulis erinevates prestiižsetes koorides, nagu Hollandi Üliõpilaste Kammerkoor (Nederlands Studenten Kamerkoor). Aastal 2014 sai temast vokaalkvarteti Pulse Ensemble kaasasutaja ja kunstiline juht. Oma ansambliga, mis on peamiselt pühendunud varajasele muusikale, on Claerhoudt esinenud mitmetel festivalidel üle Euroopa. Claerhoudt alustas 2021. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Hirvo Surva juhendamisel koorijuhtimise õppimist ning on hetkel bakalaureuse II kursusel. Kammerkoor Kolm Lindu on esimene kollektiiv, keda Claerhoudt väljaspool kooli juhatanud on. 

  

 

 

Üritused

Üritusi ei leitud
Laadimine...
Lae uuesti
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti