logo
Ostukorv: 0
logo
Vali periood:
Ostukorv: 0
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

LOSSIMUUSIKA: ..LEITUD JA KAOTATUD.. / Ansambel Una Corda

P 28.2.2021 18:00
Kadrioru loss, Tallinn

P 28.02.2021 kell 18 Kadrioru loss
LOSSIMUUSIKA

…LEITUD JA KAOTATUD…

Ansambel Una Corda
Liis Viira – harf
Kristi Mühling – kannel
Ene Nael – klavessiin

Nüüdismuusika kontsert Eesti tänapäeva heliloojate loomingust

 

Kava:
Malle Maltis (s. 1977)
Leitud ja kaotatud (2017) ansamblile Una Corda

Galina Grigorjeva (s. 1962)
Perezvony / Kirikukellade mäng (2017) kandlele

Liis Viira (s. 1983)
uudisteos kandlele ja klavessiinile - ESIETTEKANNE

Lauri Jõeleht (s. 1974)
Chant Polyphonique (2015) klavessiinile

Helena Tulve (s. 1972)
… il neige / sajab lund (2004) kandlele ja klavessiinile

Weekend Guitar Trio / seade Mirjam Tally (s. 1976)
“18th Century Fox” (2013) ansamblile Una Corda

Una Corda (it. k. üks keel) on ainulaadse koosseisuga kolmest instrumendist - harf, kannel ja klavessiin - koosnev ansambel. Aastal 2009 asutatud triosse kuuluvad kandlemängija Kristi Mühling, harfimängija Liis Viira ja klavessiinimängija Ene Nael.

Una Corda kõlale on omane kammerlik ja delikaatne värvigamma, mida ilmestavad jõulisemad aktsendid ja kujundid. Kuulajad on esile tõstnud ansambli muusika põhjamaisust ja müstilisust. Klavessiin annab rütmilise impulsi ning tiheduse. Kandle pikk järelkõla lisab õhulisust ja sära kõrges registris. Harf täiendab oma sügavate madalate helide ja täidlase tämbriga. Ansambli repertuaar on mitmekülgne – kavades kõlab nii tunnustatud heliloojate originaalmuusika, seaded, kui ka vaba improvisatsioon.

Koosseis on tellinud ja ette kandnud mitmete eesti heliloojate teoseid: Helena Tulve, Tatjana Kozlova-Johannes, Märt-Matis Lill, Liis Viira, René Eespere, Margo Kõlar, Kristjan Kõrver, Elo Masing, Malle Maltis, Mirjam Tally, Lauri Jõeleht, Ülo Krigul, Robert Jürjendal jt.
Trio on ka seadnud Ester Mägi, Raimo Kangro, Arvo Pärdi, Jaan Räätsa jt heliloojate muusikat. 
Alates aastast 2015 on süvendatult tegeletud vaba improvisatsiooniga ja põimitud seda kontserdikavadesse.

Una Corda esimene avalik kontsert toimus 14. veebruaril 2009 Kadrioru lossis Eesti Interpreetide Liidu kontserdisarja Akadeemiline kammermuusika raames. Seejärel on esinetud mitmetel festivalidel: Eesti Heliloojate Festival Tartus (2009), Suure-Jaani Muusikafestival (2010), Eesti Muusika Päevad (2010, 2012, 2016), Kolmkõla Paides (2010), Corelli Musicu korraldatud festival Tallinna Tornid (2011), Raepromenaad Pärnus (2011), Viljandi Vanamuusikafestival (2012), Juuru Orelisuvi (2012), rahvusvaheline Haapsalu Keelpillifestival (2013), Tallinn Music Week (2012, 2013, 2014, 2015), Hullunud Tartu (2016), Kabli Päikeseloojangu festival (2017) ja Kuressaare Lossiöö (2017).

Ansambel on esinenud ka loeng-kontsertidega koolides, tutvustades eesti muusikat ja ansambli pille. Väljaspool Eestit on üles astutud kaasaegse klavessiinimuusika festivalil ProCembalo Itaalias (2013), festivalil Nordlichter Berliinis (2014), Ülemaailmsel Harfikongressil Sydneys (2014), alternatiivse kammermuusika festivalil Sansusī Lätis (2017), festivalil Nostalgia Poznańis, Poolas (2014) ning aastal 2012 helilooja Mirjam Tally autorikontserdil Visbys, Gotlandil.

Una Corda on teinud koostööd ka nüüdistantsuloojatega. Aastal 2009 osaleti nii muusikute kui tantsijatena etenduses Opus tempus (muusika Monika Mattiesen, koreograafid Mari Mägi ja Kaja Lindal). Aastal 2018 etendus koostöös Kadrioru Kunstimuuseumiga tantsulavastus Ilu metamorfoosid (koreograaf Maria Goltsman), mille muusika loodi reaalajas improviseerides.

Koostöös Klassikaraadioga on salvestatud rohkesti muusikat Eesti Rahvusringhäälingu muusikafondi. Aastal 2012 andis ansambel välja oma debüütalbumi Una Corda. Peagi on oodata ka teise albumi ilmumist.

Piletid 15 / 12 EUR

KADRIORU LOSS on olnud läbi aegade Tallinna kroonijuveel. Piduliku ja uhke Rooma baroki stiilis keisrilossi, mida ümbritses Versailles’ eeskujul purskkaevude, hekkide ja lilleparteritega regulaaraed, rajas karge Läänemere äärde 1718. aastal Vene valitseja Peeter I. Loss nimetati tema abikaasa Katariina I auks Kadrioruks (sks Catharinenthal). Itaalia arhitekti Nicola Michetti kavandatud loss ja selle kaunistusterohke peasaal on nii Eesti kui ka kogu Põhja-Euroopa barokkarhitektuuri üks kaunimaid näiteid.

Kadrioru keiserlikku suveresidentsi külastas enamik Venemaa valitsejaid. Suured muudatused lossi elus ja sisustuses toimusid 19. sajandi esimesel poolel, kui moodsaks kuurordiks kujunenud Tallinnas käisid sageli Nikolai I ja ta pere. 1920. aastatel ja vahemikus 1946–1991 oli loss Eesti Kunstimuuseumi peahoone. 1930. aastatel, mil lossis asus Eesti Vabariigi riigipea residents, valmisid juurdeehitised (banketisaal, talveaed) ning paljud ruumid said uue kujunduse. 2000. aastal avas loss uksed Kadrioru kunstimuuseumina, kus näidatakse Eesti suurimat Lääne-Euroopa ja vene vanema kunsti kogu.

Kadrioru loss on kaunimaid ja tuntumaid ajaloolisi kontserdisaale Eestis. Viimaste aastakümnete jooksul on lossi peasaal pakkunud meeldejäävaid muusikaelamusi nii Tallinna elanikele kui arvukatele külalistele. Siinne muusika esitamise traditsioon on väga pikk, ulatudes 18. sajandisse, kui musitseerimine oli igapäevase õukonnaelu lahutamatu osa. Lossis on üles astunud nii säravaimad eesti interpreedid kui ka rahvusvaheliselt tunnustatud solistid ja ansamblid.

Lossimuusika kontserdisarja kunstiline juht on Aare Tammesalu
Korraldajad: Loovüksus MTÜ koostöös Eesti Kunstimuuseumiga

Toetajad:
Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium
Eesti Kultuurkapital
Eesti Rahvuskultuuri Fond
Eesti Rahvusringhääling

Koostööpartnerid:
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
ERSO

Täname:
Tallinna turismiinfokeskus

Rohkem infot:
lossimuusika.ee

Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks ja külaliste ohutuse tagamiseks kehtivad Kadrioru kunstimuuseumis ranged turvanõuded: täidetud on vaid pool saali, lossis viibides tuleb kanda maski, hoida teiste külalistega piisavat distantsi, desinfitseerida käsi ning jätta muuseumile oma kontaktandmed.

Palume kontserdi ajal mitte pildistada ja filimida ning lülitada välja mobiiltelefonid.

Korraldaja jätab endale õiguse teha kavas täiendusi ja muudatusi.

Korraldajast mitteolenevatel põhjustel kontserdi ärajäämisel ostetakse piletid tagasi.






 

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
LOSSIMUUSIKA: ..LEITUD JA KAOTATUD.. / Ansambel Una Corda P 28.2.2021 18:00 Kadrioru loss, Tallinn
Hinnainfo
Täispilet 15€
Õpilane, tudeng, pensionär 12€
 
Soodustuse saajatel palume kaasa võtta soodustust tõendav dokument (nõutav kohapeal).
Toimumiskoht
Kadrioru loss, Tallinn
Weizenbergi 37 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Loovüksus MTÜ
Marjamaa 8 Tallinn 10116 Harju
5162480
info@mustjalafestival.ee
reg.nr: 80338256
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet Dante Itaalia ooperimuusikas Dante Itaalia ooperimuusikas Kadrioru kunstimuuseum, Tallinn, Eesti 10.90 - 15.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Hans Christian Aavik - viiul, Karolina Zukova - klaver Hans Christian Aavik - viiul, Karolina Zukova - klaver Kadrioru kunstimuuseum, Tallinn, Eesti 10.90 - 15.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!