logo
Ostukorv: 0
logo
Vali periood:
Ostukorv: 0
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Musica serena: Juha Kangas, Jari Valo, Tallinna Kammerorkester

L 11.12.2021 19:00
Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja
15.90 - 20.90

Musica serena: Juha Kangas, Jari Valo, Tallinna Kammerorkester

11.12.2021
kell 19.00
Tallinna Filharmoonia Mustpeade maja Valge saal

Esinevad:

Jari Valo (viiul)
Tallinna Kammerorkester
Dirigent Juha Kangas
 
11. detsembril kell 19 kõlavad Tallinna Filharmoonia Mustpeade maja Valges saalis Soome dirigendi Juha Kangase ja Tallinna Kammerorkestri 28 aasta pikkuse lavalise koostöö kõige olulisemate heliloojate teosed. Sealhulgas on kontserdi kavas ka Juha Kangasele pühendatud muusika – Erkki-Sven Tüüri „Insula deserta“, Pēteris Vasksi „Musica serena“ ning uudisteos.

Esiettekandele tuleb Vasksi “Fruit of silence“ orkestrile. Läti üks tuntumaid kaasaegse klassikalise muusika heliloojaid Pēteris Vasks kirjutas selle teose enda ja Juha Kangase 75. sünnipäevade tähistamiseks, mida kultuurikatkestuste tõttu on tulnud korduvalt edasi lükata. „75+75=150!“ ütleb Vasks ning plaanib ise kontserdil kohal olla.

Dirigent Juha Kangas koos nimeka Keski-Pohjanmaa Kammerorkestri ning Eesti ja Läti kollektiividega on läbi aastakümnete andnud panuse naaberriikide kultuurielu lähendamisse, esitades ja tutvustades Baltimaade heliloojate loomingut nii kohapeal kui Skandinaaviamaades. Kangast seob koostööd erinevate heliloojatega, Erkki-Sven Tüür on talle pühendanud oma teose „Insula deserta“ ning Pēteris Vasks „Musica serena“.

Juha Kangas oli Tallinna Kammerorkestri peadirigent aastatel 1993–1995 ning hiljemgi on tema koostöö orkestriga olnud viljakas. Traditsioon anda igal aastal vähemalt üks ühine kontsert kas kodu- või välismaal on endiselt elujõuline. Seekord kohtutakse Tallinnas, esitades pika koostöö kõige olulisemat muusikat: Tüüri ja Vasksi pühendusteoseid ning orkestriklassikast Händeli concerto grosso op. 6 nr 1, Nordgreni viiulikontserdi nr 3 ja Mozarti sümfoonia nr 39.

Solistina teeb kaasa hinnatud Soome viiuldaja Jari Valo, kes oli Kesk-Pohjanmaa Kammerorkestri liige ja kontsertmeister alates orkestri asutamisest 1972. aastal kuni 1994. aastani, mil ta liitus Soome Raadio Sümfooniaorkestriga, kus ta tegutseb tänaseni kontsertmeistrina.

Kavas:
Händel. Concerto grosso op. 6 nr 1
Tüür. „Insula deserta“
Nordgren. Viiulikontsert nr 3
Vasks. „Fruit of silence“ (esiettekanne)
Vasks. "Musica serena"
Mozart. Sümfoonia nr 39

Kontsert on ühe vaheajaga ja kestusega u 2 tundi.

Kontserdile pääsemiseks tuleb võtta kaasa COVID-tervisetõend ja isikut tõendav dokument.

Kontserdi toimumist toetavad Kultuuriministeerium, Kultuurkapital ja Tallinna linn. 

Korraldaja Tallinna Filharmoonia.

 

 

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Musica serena: Juha Kangas, Jari Valo, Tallinna Kammerorkester L 11.12.2021 19:00 Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja 15.90 - 20.90
Hinnainfo
Pileti hind 20€
Õpilane, üliõpilane, pensionär 15€.
Kontserdile pääsemiseks tuleb võtta kaasa COVID-tervisetõend ja isikut tõendav dokument.
Kohapeal kiirtesti teha ei saa.
Korraldajal on õigus teha muudatusi vastavalt olukorrale!
Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
Tallinna Filharmoonia
Pikk tn 26 Tallinn 10133 Harjumaa
kassa@filharmoonia.ee
reg.nr: 75016088
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet Kolja Blacher ja Tallinna Kammerorkester (23.04.21 asendus) Kolja Blacher ja Tallinna Kammerorkester (23.04.21 asendus) H. Elleri nimeline Tartu Muusikakool, Eesti 8.90 - 16.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Kolja Blacher ja Tallinna Kammerorkester (24.04.21 asendus) Kolja Blacher ja Tallinna Kammerorkester (24.04.21 asendus) Estonia kontserdisaal, Tallinn, Eesti 10.90 - 20.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!