logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Õhtu virtuoosidega. Pärnu Linnaorkester ''Päikesekollane''

Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Õhtu virtuoosidega. Pärnu Linnaorkester ''Päikesekollane''
 
28. veebruar kell 19 Tubina saal, Tartu
29. veebruar kell 19 Pärnu kontserdimaja
 
Solistid Selvadore Rähni (klarnet) ja Oliver Rähni (klaver)
Dirigent Mikk Murdvee

KAVAS:
Artur Kapp  – Fugato ja Andante
Villem Kapp  – Eleegia
W. A. Mozart – Klarnetikontsert A-duur, KV 622 
Weber – Klaverikontsert nr. 1 C-duur, op. 11 ESMAETTEKANNE

30 aasta jooksul traditsiooniks saanud kontserdisari tutvustab Islandil elavaid Eesti muusikuid, isa ja poega. See on õhtu täis virtuoosseid esitusi, kus astuvad üles solistid Selvadore Rähni klarnetil ja Oliver Rähni klaveril. Kontserti juhatab mitmekülgne dirigent Mikk Murdvee. Hilisklassikast tänapäeva ulatuv muusika loob silla erinevate ajastute ja põlvkondade vahel. Unustamatu kontserdielamus ootab sind!
28. veebruaril kell 19 Tubina saalis (Tartus) ja 29. veebruaril kell 19 Pärnu kontserdimajas
 
Pärnu Linnaorkester loodi 1994. aastal ning tähistab tänavu 30. juubelihooaega, hoides klassikalist muusikat kuurortlinna südames. 
Lääne-Eesti ainus professionaalne sümfooniaorkester on arendanud ja rikastanud kohalikku kultuurielu ning Eesti muusikakultuuri laiemalt, pakkudes kõrgetasemelisi muusikaelamusi nii suvepealinna, kogu Eesti kui ka rahvusvahelisele publikule. 
Pärnu Linnaorkester on teinud märkimisväärset koostööd mitme maineka festivaliga, esinenud nii rahvusvaheliselt tuntud dirigentide ja solistide kui ka noorte tulevikutalentidega, luues unustamatuid muusikaelamusi.
Orkestri missioon on leida üles noored muusikud ja pakkuda neile esinemisvõimalust koos professionaalse kollektiiviga ning julgustada elukutse valikul.
Mitmekülgsed, žanriliselt vaheldusrikkad ja loomingulised hooajad on pakkunud rohkelt esinemisi Pärnu traditsioonilistel sündmustel, erinevates muusikalavastustes ja ooperites. Lisaks on salvestatud arvukalt Eesti heliloomingut, väärtustades kodumaiste autorite töid.
Orkestri esitused on jõudnud plaatidele ja filmide heliribadele, pakkudes elamusi nii kinoekraanidel kui ka muusikasõprade kodudes. Väärtustame särava muusika loomist ning loome rõõmu ajatu muusikaga.
Olete palutud juubelihooajal kogema muusika maagiat ning avastama uusi helimaailmu koos Pärnu Linnaorkestriga.

 

 
 

Üritused

Üritusi ei leitud
Laadimine...
Lae uuesti
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti