logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Õhtused majad. T. Härmi ballett G. Mahleri muusikale

K 25.10.2023 18:00
Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus
31.50 - 36.50
K 25. oktoober kell 18.00
PÕLVA KULTUURIKESKUS
Tiit Härmi draamaballett Gustav Mahleri muusikale  “ÕHTUSED MAJAD”.
Rahvusooper Estonia
 
Ballett sügavatest tunnetest, nende ilust ja valust ning hingelisest ja meelelisest armastusest.
Eduard von Keyserlingi samanimelise jutustuse ainetel. Maailmaesietendus Rahvusooperis Estonia 18. märtsil 2022.
 
Lavastaja, koreograaf Tiit Härmi loojakreedo on alati olnud inspireeritud usust ilu lohutavasse jõusse ja ballett on tema jaoks selle ilu üks selgemaid avaldumisvorme. Soov küündida reaalsest ja argisest, ajuti labasestki maailmast kõrgemale, püüelda suurte tunnete ning ülima ilu poole on iseloomustanud Härmi nii tantsija kui lavastajana.
 
„Õhtused majad” räägib balti-saksa põlistes mõisates valitsevast eleegilisest ilust eelmise sajandi vahetusel. Ballett kõneleb tunnetest, nende ilust ja valust ning hingelisest ja meelelisest armastusest. See on lugu kahest kirgliku elusädemega noorest, kes teineteise poole püüeldes loodavad koos ületada balti-saksa aadli meele- ja elulaadi sumbunud inertsi ning elada julgelt ja vabalt.
 
Padureni mõisa noor paruness Fastrade saabub koju pärast pikemat äraolekut. Kodus on kõik endine, kinnistunud kombeid ja elurütmi järgiv.
Naabermõisa noor parun Dietz lahutab meelt prassimisega, jahilkäikude, kaardimängu ja salasuhtega parun Dachhauseni naise Lydiaga, leidmata millestki kestvamat rahuldust. Ta korraldab lõbustusi ümberkaudsete mõisate noortele, vastukaaluks nende igavale vegeteerimisele. Ühele sellistest koosviibimistest ilmub ootamatult Fastrade. Mõlemas tärkab lootus, et teineteisega koos võib midagi nende elus määravalt muutuda.
Dietz teeb spontaanse otsuse siduda oma elu Fastradega. Nende suhtes kohtuvad ennastohverdav armastus ja taltsutamatu eluenergia.
 
Mahleri ja Keyserlingi loomingut ühendavad ühine elu- ja tegevusaeg ja kummagi sügav pühendumine oma maailmataju perfektsele väljendamisele kunstis. Mahleri muusika dramaatiline kirglikkus maalib balletilavale sügavad tunded, kire ja armastuse.
 
Koreograaf, lavastaja: Tiit Härm
Kujundus, kostüümid: Maarja Meeru
Valguskunstnik: Margus Vaigur
Videokunstnik: Taavi Varm
Laval: Eesti Rahvusballeti trupp ja solistid
 
Etenduse kestus 1h / 45 minutit, vaheajaga.
Eesti Rahvusballetti aitab Põlvasse tuua Coop Põlva!
 
Pilet: August-september 30€ / 25€, oktoober 35€ / 30€, pilet kohapealt ostes 40€.
* Soodustused on personaalsed, soodustust võimaldav dokument (Eesti Vabariigis välja antud kehtiv õpilas-, üliõpilaspilet või ISIC/ITIC kaart või Eesti Vabariigis välja antud pensionitunnistus/töövõime kaart) palume etendusele tulles kaasa võtta.
 
Vaata lisa: kultuurikeskus.ee
Näita rohkemNäita vähem
Üritus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Õhtused majad. T. Härmi ballett G. Mahleri muusikale K 25.10.2023 18:00 Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus 31.50 - 36.50
Üritus Õhtused majad. T. Härmi ballett G. Mahleri muusikale
Kuupäev / Kell K 25.10.2023 18:00
Toimumiskoht Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus
Hind 31.50 - 36.50
Hinnainfo
Pilet: August-september 30€ / *25€, oktoober 35€ / *30€, pilet kohapealt ostes 40€.
 
* Soodustused on personaalsed, soodustust võimaldav dokument (Eesti Vabariigis välja antud kehtiv õpilas-, üliõpilaspilet või ISIC/ITIC kaart või Eesti Vabariigis välja antud pensionitunnistus/töövõime kaart) palume etendusele tulles kaasa võtta.
 
Etenduse kestus 1h / 45 minutit, vaheajaga.
 
 
Toimumiskoht
Ürituse korraldaja
Põlva Kultuuri-ja Huvikeskus
Kesk 15 Põlva 63308 Põlva
7998232
kultuur@kultuurikeskus.ee
reg.nr: 75027666
Üritus Õhtused majad. T. Härmi ballett G. Mahleri muusikale
Kuupäev / Kell K 25.10.2023 18:00
Toimumiskoht Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus
Hind 31.50 - 36.50
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet Jazzliit ja Põlva Jazziklubi Live | Anna Lea Haamer trio Jazzliit ja Põlva Jazziklubi Live | Anna Lea Haamer trio Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus
Osta pilet Edina Mokus (laul, viiul, elektroonika. Ungari) Edina Mokus (laul, viiul, elektroonika. Ungari) Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus
Osta pilet Festival Orient Põlvas. Araali mere tuuled / Winds of Aral sea (Karakalpakkia, Usbekistan) Festival Orient Põlvas. Araali mere tuuled / Winds of Aral sea (Karakalpakkia, Usbekistan) Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus
Osta pilet Jazzliit ja Põlva Jazziklubi LIVE / Ivi Rausi trio Jazzliit ja Põlva Jazziklubi LIVE / Ivi Rausi trio Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti