logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Ooperigurmee

N 30.3.2023 19:00
Rahvusooper Estonia Kammersaal
13.20 - 20.20

KAMMERKONTSERTIDE SARI „ESTONIA NOORED TÄHED“

Õukondades ja salongides sündinud kammermuusika traditsioon pakub võimaluse kuulata muusikat intiimsemas keskkonnas ning loob muusikute ja publiku vahele erilise sideme. 117. hooajal alustab kammerkontsertide sari, kus kõlab kaunis muusika teatri noorte interpreetide esituses.

 

PRANTSUSE KAMMERMUUSIKA

17. november 2022 kell 19.00 Estonia kammersaalis

Prantsusmaa ja Pariis on aastasadu olnud Euroopa muusikakeskusteks, kus on sündinud suurepäraseid teoseid salongides ja õukondades esitamiseks. Novembri kontserdil kõlab Estonia orkestri noorte interpreetide esituses prantsuse muusika puhkpillidele ja klaverile. Jaan Otsa (klaver), Esther Dorado Suela (flööt), Ingely Laiv-Järvi (oboe), Edmunds Altmanise (klarnet), Pierre Trottini (fagott) ja Jürnas Rähni (metsasarv) esituses kõlab Poulenci sekstett klaverile ja puhkpillikvintetile, Rousseli „Divertisment“ puhkpillikvintetile ja klaverile, Debussy „Kuuvalgus“, Ibert’i „Kolm lühikest pala“ ja Francaix’ „L’Heure du berger“.

 

JÕULUKLASSIKA

16. detsembril 2022 kell 19.00 Estonia kammersaalis

 

Rõõmsal pühade ajal kõlab kaunis jõulumuusika J. S. Bachilt, Gounod’lt, Saint-Saënsilt, Mascagnilt, Debussylt, Sibeliuselt, Martinilt, Ehalalt ja teistelt heliloojatelt. Esitavad Karis Trass (metsosopran), Sigrid Kuulmann (viiul), Csaba Zoltan Marjan (vibrafon) ja Tarmo Eespere (klaver).

OOPERIGURMEE

30. märtsil 2022 kell 19.00 Estonia kammersaalis

 

Kevadine kontsert koosneb eranditult valitud paladest, mis kõditavad ooperimuusika nautlejate meeli. Sajandite jooksul on kirjutatud hoomamatult palju imelist ooperimuusikat, kuid mitte kõik teosed ei jõua teatrite tavarepertuaari. Sel kevadõhtul on aga võimalik kuulda katkendeid järgmistest meistriteostest: Händeli „Deidamia“, Thomas’ „Mignon“, Massenet’ „Le Cid“, Mozarti „Haaremirööv“, Verdi „Lombardlased“, Halevy „Juuditar“, Puccini „Pääsuke“ jt. Hõrgutavaid ooperielamusi pakuvad Elena Bražnik (sopran), Reigo Tamm (tenor), Raiko Raalik (bass) ja Riina Pikani (klaver).

 

 

KEVAD KLARNETIMUUSIKAGA

9. märtsil 2023 kell 19.00 Estonia kammersaalis

 

Kevade esimesel kammerkontserdil tulevad ettekandele kaks teost klarnetimuusika absoluutsest paremikust, Wolfgang Amadeus Mozarti klarnetikvintett A-duur KV 581 (1789) ja Johannes Brahmsi klarnetikvintett h-moll op. 115 (1891). Mõlemad heliloojad pidasid klarnetit võluvaimaks instrumendiks, mis suudab niivõrd nüansirohkelt ja täpselt imiteerida inimhääle kaunist kõla. Enne Mozartit ei peetud klarnetit soolopilliks, kuid mõlemad heliloojad on toonud välja selle mahedakõlalise pilli parimad omadused ning võimalused virtuoossuseks. Kontserdil esinevad Estonia orkestri säravad muusikud Edmunds Altmanis ja Aleksandr Avramenko (klarnet), Mari Poll-Novakovic ja Adrian Bravo Lopez (viiul), Maria Nesterenko (vioola) ja Marius Järvi (tšello).

 

KAUGELE ARMASTATULE

26. aprillil 2023 Rahvusooper Estonia kammersaalis

 

Maailmas on loodud palju kaunist muusikat armastuse ja südamevalu ainetel. Sel kevadõhtul rullub teie ees lahti muusikaline lugu sügavast armastusest, lootustest ja pettumustest, hingematvast õnnest ja magusast valust. Loo selgroo moodustab põimik Beethoveni laulutsüklist „Kaugele armastatule“ op. 98, Robert Schumanni „Poeedi armastusest“ op. 48 ning Clara Schumanni ja Franz Schuberti lauludest. Kergelt lavastatuna leiab iga laul ja pala oma koha selles pildis ning viib kuulaja rännakule tunnete maailma. Esinevad Karis Trass (metsosopran), Mehis Tiits (tenor), Priit Volmer (bass) ning Jaanika Rand-Sirp (klaver). Idee ja teostus: Jaanika Rand-Sirp.

Näita rohkemNäita vähem
Üritus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Ooperigurmee N 30.3.2023 19:00 Rahvusooper Estonia Kammersaal 13.20 - 20.20
Üritus Ooperigurmee
Kuupäev / Kell N 30.3.2023 19:00
Toimumiskoht Rahvusooper Estonia Kammersaal
Hind 13.20 - 20.20
Hinnainfo

Täispilet 19 €

Õpilane, ISIC/ITIC kaart 12 €

Toimumiskoht
Ürituse korraldaja
Rahvusooper Estonia
Estonia pst. 4 Tallinn 10148 Harjumaa
6831210
estonia@opera.ee
reg.nr: 74000033
Üritus Ooperigurmee
Kuupäev / Kell N 30.3.2023 19:00
Toimumiskoht Rahvusooper Estonia Kammersaal
Hind 13.20 - 20.20
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet Buratino, O. Ehala muusikal Buratino, O. Ehala muusikal Rahvusooper Estonia, Tallinn
Osta pilet Jeanne d'Arc G. Verdi ooper Jeanne d'Arc G. Verdi ooper Rahvusooper Estonia, Tallinn
Osta pilet Must / Valge: lühiballetid ''Open Door''. ''Suite en blanc''. Must / Valge: lühiballetid ''Open Door''. ''Suite en blanc''. Rahvusooper Estonia, Tallinn
Osta pilet Ravel:Ravel ''Laps ja lummutised''. ''Hane-ema'' / eesti keeles. Pensionäri soodustus Ravel:Ravel ''Laps ja lummutised''. ''Hane-ema'' / eesti keeles. Pensionäri soodustus Rahvusooper Estonia, Tallinn
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti