Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

ORELI MAAGIA II

L 30.11.2019 19:00
Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja
15.50 - 20.50

ORELI MAAGIA II

30. november 2019

kell 19.00

Mustpeade maja Valge saal

Kavas:

Ottorino Resphigi Süit G-duur

Edward Elgar „Sospiri” op 70 

Georg Friedrich Händel Orelikontsert nr 3–4 op 4

 

MARCEL JOHANNES KITS (tšello)

KADRI TOOMOJA (orel)

TALLINNA KAMMERORKESTER

Dirigent TÕNU KALJUSTE

„Oreli maagia“ sarja teisel kontserdil loovad muusikaelamusi Marcel Johannes Kits haruldasel 1674. aastal Cremonas valmistatud tšellol ning Kadri Toomoja Mustpeade maja uuel kontsertorelil. Solistidega koos musitseerib Tallinna Kammerorkester dirigent Tõnu Kaljuste juhtimisel.

Kontserdil kõlab Itaalia helilooja Respighi süit, mis on kirjutatud austusavaldusena barokiajastu heliloojatele – Bachile, Corellile, Frescobaldile jt. Järgneb Repighi kaasaegse Edgar Elgari teos „Sospiri”, mis vahetult enne I maailmasõda valminuna mõjus turbulentses ajas kui rahusõõm. Päris barokki, mis inspireeris Respighit ja Elgarit, kuuleb kontserdi lõpuosas, kui kõlama hakkab Händeli orelikontsert.

Mustpeade maja kontsertoreli helivõimaluste rohkus on muljetavaldav. Uut instrumenti ja selle kooskõla eri žanre esindavate muusikutega saab kuulata „Oreli maagia“ sarjas läbi erinevate kontsertide.

 

Kontserdil „Oreli maagia II“ musitseerivad: 

Marcel Johannes Kits on Eesti üks silmapaistvamaid tšelliste, kes on võitnud konkursse nii kodu- kui ka välismaal ning teinud koostööd paljude dirigentide ja orkestritega. Eelmisel hooajal soleeris ta koos Moskva Riikliku Kammerorkestriga Moskvas, George Enescu Filharmoonia Orkestriga Bukarestis, Peterburi Sümfooniaorkestriga Peterburi Filharmoonia suures saalis ning mängis kammermuusikat Hamburgi Elbphilharmonies ja Berliini Filharmoonias. Marcel Johannes Kits mängib Francesco Ruggieri 1674. aastal Cremonas valmistatud tšellol ja kasutab Prantsuse meistri Victor Fétique’i umbes 1900. aastal valmistatud poognat. Pilli ja poogna on tema kasutusse andnud Saksa pillifond Deutsche Stiftung Musikleben.

Kadri Toomoja on Eesti organist, kes on andnud kontserte koos Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestriga, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia segakooriga, Eesti Rahvusmeeskooriga ning teinud koostööd paljude Eesti solistide ja dirigentidega. Alates 2015. aastast on Kadri Toomoja tütarlastekoori Ellerhein kontsertmeister – koori kontsertidel võib teda näha saatmas Ellerheina nii klaveril kui ka orelil. 

Tõnu Kaljuste on rahvusvaheliselt hinnatud dirigent, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor ja Eesti muusikavaldkonna silmapaistev mõtleja. Kaljuste on Tallinna Kammerorkestri asutaja ning 2019/2020. hooajast Tallinna Kammerorkestri peadirigent ja Tallinna Filharmoonia kunstiline juht. Tema juhtimisel on Tallinna Kammerorkester andnud kontserte Berliini Kontserdimajas, Carnegie Hallis, Pariisi Filharmoonias (kui nimetada vaid mõned olulisemad saalid), ning olnud kaastegev Arvo Pärdi autoriplaadil „Adam’s Lament”, mis tõi dirigent Tõnu Kaljustele 2014. aastal Grammy.

Tallinna Kammerorkester, asutatud 1993. aastal, on Eesti ainus püsikoosseisuline keelpilliorkester. Tallinna Kammerorkestri repertuaaris on esindatud nii baroki-, klassitsismi- ja romantismiajastu muusika kui ka 20. ja 21. sajandi heliloojate looming, sealhulgas vähemtuntud teosed ja uudisteoste esiettekanded. Orkestri moodustavad hinnatud keelpillimängijad, kes astuvad regulaarselt üles ka solistide ja kammermuusikutena. 

 

 

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
ORELI MAAGIA II L 30.11.2019 19:00 Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja 15.50 - 20.50
Hinnainfo
Pilet 20.-
Pensionär/ tudeng/ õpilane 15.-
Kontsert kestab umbes 2h koos vaheajaga.
Kontserdile ei ole soovitav väikelapsi kaasa võtta ( k.a.koolieelikud).
Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
Tallinna Filharmoonia
Pikk tn 26 Tallinn 10133 Harjumaa
kassa@filharmoonia.ee
reg.nr: 75016088
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet TAFF Club. Titoks TAFF Club. Titoks Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja, Eesti 10.50 - 15.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Saint-Saëns. Oratorio de Noël. Saint-Saëns. Oratorio de Noël. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suur saal, Eesti 15.50 - 30.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet TAFF Club. Joel Remmel 30 TAFF Club. Joel Remmel 30 Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja, Eesti 25.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet TAFF Club. Aastalõpu swing: The Swingin Sisters TAFF Club. Aastalõpu swing: The Swingin Sisters Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja, Eesti 25.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Giacomo Puccini ooper "Õde Angelica" Giacomo Puccini ooper "Õde Angelica" Pirita kloostri varemed, Eesti 15.50 - 150.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!