logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Sir András Schiff (klaver)

L 3.12.2022 19:00
Estonia kontserdisaal, Tallinn
26.20 - 56.20

L 3. detsember kell 19 Estonia kontserdisaal

Sir András Schiff (klaver)

 

Ungari päritolu pianist Sir András Schiff on klassikalavade aegadeülene superstaar, üks oodatumaid artiste, kes esineb maailma suurlinnade kontserdisaalides. Ülimalt tunnetuslik ja hingestatud interpretatsioon on Schiffile toonud rohkesti auhindu, nende hulgas Grammy auhinna (1990), Gramophone’i auhinna (1990 ja 1991) ja International Classical Music Award’i (2012 ja 2015). Aastakümnete jooksul on ta mänginud end pianismimaailma absoluutsesse tippu ning iga tema kontsert on pikisilmi oodatud suursündmus.

Pilgeni täis Estonia kontserdisaalis on Sir András Schiff andnud ühe kontserdi 2019. aastal. Talle meeldis saal, selle akustika, kõla ja atmosfäär väga. Tollane kogemus inspireeris teda tagasi pöörduma, ning seekord saab kuulda repertuaari, mida klaverikunstnik peab kõige õigemaks esitada just selles saalis ja sellel hetkel – muusikat, mis kõnetab teda ja publikut neis parajasti valitsevais oludes ja hetkis.

Instrumentide osas on Schiff ülimalt nõudlik. Ta esineb vaid isiklikel klaveritel ning üksikutel instrumentidel, mille ta on heaks kiitnud. Igal klaveril on eriline kõla ja iseloom ning konkreetse instrumendi valib Schiff lähtudes kontserdi repertuaarist. Klaverid reisivad esinemisgraafiku järgi mööda Euroopat ja hinnaliste instrumentidega sõidab kaasa isiklik klaverimeister.

Rasketel pandeemiaaegadel mõtlesin ma tihti, kuidas muusikaelu värskendada, kuidas ja mida teha teisti. Olgem ausad, hetkel koosnevad kontserdid paljuski konventsionaalsustest, ootustest, stereotüüpidest ja ka rutiinist. Ega see just tore pole, sest nõnda on kõik ühetaoline. Aga kuhu jääb uudishimu, seiklusjanu, ettekujutusvõime? Kuhu jäävad üllatused?

 

Näiteks klaveriõhtud. Meilt, pianistidelt, oodatakse, et esitaksime kavade detailid mitmeid kuid või lausa aastaidki ette. See on suur stressiallikas. Kuidas küll ette teada, mis mind kõnetab paari aasta, seitsme kuu ning nelja päeva pärast? See sõltub nii paljudest asjaoludest – saali akustikast, klaverist, ja ka minu enese meeleolust.

Palju kergem on otsustada esitatava üle alles kontserdipaigas ning juhatada kuulajad paari selgitava lausega programmile lähemale. Selline side publikuga on eriline, meie kogemus saab olema ühine. Meil tuleb teineteist austada ning usaldada.

Publikule peab jääma teadmine, et kõlab vaid parim ning minu ettevalmistus on tipptasemel. Vastutasuks ootan ma publikult intelligentsust ja tundlikkust. Nõndamoodi (ühena paljudest võimalustest) saame me kontserdist ühise unustamatu kogemuse.

Sir András Schiff

Näita rohkemNäita vähem
Üritus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Sir András Schiff (klaver) L 3.12.2022 19:00 Estonia kontserdisaal, Tallinn 26.20 - 56.20
Üritus Sir András Schiff (klaver)
Kuupäev / Kell L 3.12.2022 19:00
Toimumiskoht Estonia kontserdisaal, Tallinn
Hind 26.20 - 56.20
Toimumiskoht
Ürituse korraldaja
Eesti Kontsert SA
Estonia pst. 4 Tallinn Harjumaa
pilet@concert.ee
reg.nr: 90012596
Üritus Sir András Schiff (klaver)
Kuupäev / Kell L 3.12.2022 19:00
Toimumiskoht Estonia kontserdisaal, Tallinn
Hind 26.20 - 56.20
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet Pärnu kontserdimaja 20. Marcin Masecki (klaver / dirigent), Pärnu Linnaorkester Pärnu kontserdimaja 20. Marcin Masecki (klaver / dirigent), Pärnu Linnaorkester Pärnu Kontserdimaja, Eesti 18.20 - 24.20
Osta pilet Lõunamuusika kontserdid 2022. Moevooludest hoolimata Lõunamuusika kontserdid 2022. Moevooludest hoolimata Estonia kontserdisaal, Tallinn, Eesti 10.20
Osta pilet Öökontsert. Sander Mölder ja RÜÜT Öökontsert. Sander Mölder ja RÜÜT Estonia kontserdisaal, Tallinn, Eesti 13.20 - 23.20
Osta pilet Sümfooniline Duke Ellington Sümfooniline Duke Ellington Estonia kontserdisaal, Tallinn, Eesti 23.20 - 38.20
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti