logo
Ostukorv: 0
logo
Vali periood:
Ostukorv: 0
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Tallinna Balletikooli Gala / Ballet School Gala

E 6.6.2022 19:00
9.40 - 28.90
Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Juubeligala – Tallinna Balletikool 75
 
Sel aastal tähistab Tallinna Balletikool 75 aasta möödumist hetkest, mil kool oma uksed avas. Juubelit tähistatakse galakontserdiga 7. juunil kell 19.00 Rahvusooperis Estonia. Esinevad kooli lõpetajad ning vanema ja noorema astme õpilased.
Eesti esimene ja ainus riiklik balletiõppeasutus Eesti Riiklik Koreograafiline Kool – tänane Tallinna Balletikool – asutati maailmasõja järgsel perioodil Estonia balletitrupi juurde loodud balletistuudio ja lasterühma baasil 1946. aastal. Selle esimeseks direktoriks oli tantsija ja koreograaf Anna Ekston. Balletikoolil on pika ajalooga koolimaja Toompeal, kus aastakümnete jooksul on õppinud palju põlvkondi tantsukunstnikke. Sel kevadel lõpetab 59. lend.
 
Kunstiline juht Kaie Kõrb
Koreograaf-lavastaja Marina Kesler
Kostüümikunstnik Reili Evart
Valguskunstnik Rasmus Rembel.
 
Õhtu esimeses osas on laval särav gala kooli lõpetajate ning vanema ja noorema astme õpilaste esituses.
 
Õhtu teises osas tuleb ettekandele Marina Kesleri lühiballett „Klaasist loomaaed“ Tennessee Williamsi samanimelise näidendi ainetel. Esinevad Tallinna Balletikooli õpilased ning Eesti Rahvusballeti solistid ja tantsijad. Balleti peategelane Laura on õrn ja romantiline natuur, kes ei haaku koreda ja julma reaalsusega. Seepärast loob ta endale illusoorse ideaalmaailma pisikestest südamelähedastest klaasloomakestest. Koreograaf-lavastaja Marina Kesler, kostüümikunstnik Reili Evart, valguskunstnik Rasmus Rembel.
Sündmused