logo
Ostukorv: 0
logo
Vali periood:
Ostukorv: 0
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Valle-Rasmus Roots- tšello, Sten Lassmann- klaver

P 19.9.2021 18:00
Kadrioru loss, tallinn
12.90 - 15.90

P 19.09.2021 kell 18 Kadrioru loss
LOSSIMUUSIKA

VALLE-RASMUS ROOTS – tšello
STEN LASSMANN – klaver


Kava:
Franz Schubert (1797 – 1828)
Sonaat a-moll arpeggionele ja klaverile D. 821
   Allegro moderato
   Adagio
   Allegretto


César Franck (1822 – 1890)
Sonaat viiulile ja klaverile A-duur (seade tšellole ja klaverile)
   Allegretto ben moderato
   Allegro
   Ben moderato: Recitativo-Fantasia
   Allegretto poco mosso
 

Valle-Rasmus Roots õpib hetkel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias orkestridirigeerimise erialal prof. Paul Mägi klassis. Tšelloõpinguid alustas ta Mart Laasi tšelloklassis 2001. aastal Tallinna Muusikakeskkoolis, mille lõpetas 2013. aastal M. Laasi ning prof. Henry-David Varema klassis. Bakalaureuseõppe lõpetas ta tšelloerialal 2017. aastal ning magistriõppe 2020. aastal prof. Varema tšelloklassis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (mõlemad cum laude). Õppeaastal 2015/2016 õppis Valle-Rasmus ERASMUS+ üliõpilasvahetusprogrammi raames Berliinis, Universität der Künste’s prof. Wolfgang Boettcher’i tšelloklassis. Õppeaastal 2017/2018 õppis ta Sibeliuse nimelises Akadeemias Helsinkis prof. Marko Ylöneni tšelloklassis. Valle-Rasmus on osutunud edukaks osavõtjaks mitmetel konkurssidel. Ta pälvis I preemia Balti Keelpillimängijate Konkursil 2018. aasta detsembris Leedus, Vilniuses. Ta on Yamaha stipendiumikonkursi võitja (2016). Ta on soleerinud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga, Tallinna Kammerorkestriga, Pärnu Linnaorkestriga, Baden-Badeni Filharmoonia Orkestriga, EMTA Sümfooniaorkestriga, TMKK Sümfooniaorkestriga. Koostöös Sten Lassmanniga on Roots andnud viimastel aastatel üle Eesti hulganisti kontserte. Valle-Rasmus Roots mängib C. Farotti tšellol (omanik pr. Maivi Kaljuvee), mille on tema kasutusse andnud Eesti Pillifond.

Sten Lassmann  on Eesti üks väljapaistvamaid pianiste, kes on soosiva tähelepanu osaliseks saanud nii kodu- kui ka välismaal. Lassmann on edukalt andnud soolo- ja kammerkontserte ning soleerinud paljude orkestrite ees. Ta on esinenud sellistes mainekates kontserdipaikades nagu Moskva konservatooriumi suur ja väike saal, Purcell Room Londonis, Giuseppe Verdi saal Milanos, Glenn Gould Studio Torontos ja Keelatud Linna kontserdisaal Pekingis.
Sten Lassmann on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis, kus tema õpetajad olid Ell Saviauk, Ira Floss ja Ivari Ilja; seejärel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Ivari Ilja klaveriklassis ning Londoni Kuninglikus Muusikaakadeemias, kus teda juhendas prof Ian Fountain. Ta on end täiendanud ka Pariisi Konservatooriumis prof Brigitte Engerer’ käe all ning osalenud paljude tuntud muusikute, teiste hulgas Boris Bermani, Konstantin Lifschitzi, Michael Rolli, Alexander Satzi, Howard Shelley ja Maxim Vengerovi meistriklassides.
Lisaks esikohale VI vabariiklikul pianistide konkursil Tallinnas (2002) on Sten Lassmann saavutanud auhinnalisi kohti mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel. Ta on XIV Heino Elleri nimelise muusikapreemia (2011) ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia laureaat (2015) ning valiti aastal 2018 Londoni Kuningliku Muusikaakadeemia liikmeks (ARAM).
2008. aastast on Sten Lassmann süvenenult tegelenud Heino Elleri klaveriloomingu esitamise, salvestamise, uurimise ja tutvustamisega ning on salvestanud kogu Elleri klaverimuusika – 206 teost. Elleri klaverimuusika oli Lassmanni doktoritöö aluseks Londoni Kuninglikus Muusikaakadeemias (filosoofiadoktori kraad esituspraktikas, 2013) ning aastast 2011 annab ta Londonis koostöös plaadifirmaga Toccata Classics välja üheksast CD-plaadist koosnevat sarja „Heino Eller – Complete Piano Music“, mille seitsmes plaat ilmus 2021 aasta augustis. Sten Lassmann on EMTA interpretatsiooniosakonna vanemlektor ning Eesti Kontserdi rahvusvahelise festivali KLAVER kunstiline juht.
Sten Lassmann on ka pühendunud kammermuusik, ning viimaste aastate partnerite hulka kuuluvad viiuldajad Stanislav Pronin, Pavel Berman, Natalia Lomeiko, Mikk Murdvee, Katariina Maria Kits, Movses Pogossian ja Anna-Liisa Bezrodny, bass Pavlo Balakin, ning tšellist Valle-Rasmus Roots.

Kadrioru loss on olnud läbi aegade Tallinna kroonijuveel. Piduliku ja uhke Rooma baroki stiilis keisrilossi, mida ümbritses Versailles’ eeskujul purskkaevude, hekkide ja lilleparteritega regulaaraed, rajas karge Läänemere äärde 1718. aastal Vene valitseja Peeter I. Loss nimetati tema abikaasa Katariina I auks Kadrioruks (sks Catharinenthal). Itaalia arhitekti Nicola Michetti kavandatud loss ja selle kaunistusterohke peasaal on nii Eesti kui ka kogu Põhja-Euroopa barokkarhitektuuri üks kaunimaid näiteid.
 

Kadrioru keiserlikku suveresidentsi külastas enamik Venemaa valitsejaid. Suured muudatused lossi elus ja sisustuses toimusid 19. sajandi esimesel poolel, kui moodsaks kuurordiks kujunenud Tallinnas käisid sageli Nikolai I ja ta pere. 1920. aastatel ja vahemikus 1946–1991 oli loss Eesti Kunstimuuseumi peahoone. 1930. aastatel, mil lossis asus Eesti Vabariigi riigipea residents, valmisid juurdeehitised (banketisaal, talveaed) ning paljud ruumid said uue kujunduse. 2000. aastal avas loss uksed Kadrioru kunstimuuseumina, kus näidatakse Eesti suurimat Lääne-Euroopa ja vene vanema kunsti kogu.


Kadrioru loss on kaunimaid ja tuntumaid ajaloolisi kontserdisaale Eestis. Viimaste aastakümnete jooksul on lossi peasaal pakkunud meeldejäävaid muusikaelamusi nii Tallinna elanikele kui arvukatele külalistele. Siinne muusika esitamise traditsioon on väga pikk, ulatudes 18. sajandisse, kui musitseerimine oli igapäevase õukonnaelu lahutamatu osa. Lossis on üles astunud nii säravaimad eesti interpreedid kui ka rahvusvaheliselt tunnustatud solistid ja ansamblid.


Lossimuusika kontserdisarja kunstiline juht on Aare Tammesalu
Korraldajad: Loovüksus MTÜ koostöös Eesti Kunstimuuseumiga


Toetajad:
Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium
Eesti Kultuurkapital
Eesti Rahvuskultuuri Fond
Eesti Rahvusringhääling


Koostööpartnerid:
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester


Täname:
Tallinna turismiinfokeskus


Rohkem infot:
lossimuusika.ee


Palume kontserdi ajal mitte pildistada ja filimida ning lülitada välja mobiiltelefonid.


Korraldaja jätab endale õiguse teha kavas täiendusi ja muudatusi. 

 

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Valle-Rasmus Roots- tšello, Sten Lassmann- klaver P 19.9.2021 18:00 Kadrioru loss, tallinn 12.90 - 15.90
Hinnainfo
Täispilet 15 €
Õpilane/ tudeng/ pensionär 12 €
Erivajadustega klient/ saatja 12 €
 
Lapsed, vanuses kuni 7 aastat (k.a.) saavad sisse tasuta
 
Sissepääs kell 18:30
Kontsert kestab 1 tund ja 15 minutit
Soovitatav vanus 7+
 
Toimumiskoht
Kadrioru loss, Tallinn
Weizenbergi 37 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Loovüksus MTÜ
Marjamaa 8 Tallinn 10116 Harju
5162480
info@mustjalafestival.ee
reg.nr: 80338256