Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Viini Sümfooniline Straussi Festivaliorkester / Венский Симфонический Фестивальный Оркестр Штрауса

R 14.2.2020 19:00
Alexela Kontserdimaja, Tallinn
40.40 - 80.40
Saa osa elegantsest ning meeldejäävast õhtust, nautides ilusaid, üle maailma tuntud Straussi dünaastia, Joseph Lanneri, Carl Michael Ziehreri ja Robert Stolzi muusikateoseid kuulsa dirigenti Peeter Guthi esituses. Peter Guthi esituse stiil kingib unustamatu elamuse nii klassikalise muusika suurele austajale kui ka esmakordsele kontserdikülastajale. Orkestri esinemiste käigus on kunstilise sügavuse kõrval ruumi ka huumorile ning lõbususele. Just see on teinud suurimate Viini orkestrite muusikutest ja suurepärastest spetsialistidest koosnevast Viini Sümfoonilisest Straussi Festivaliorkestrist muusika ühe maailmaliidri.
 
Kontserdi ajal esitusele tulevad palavalt armastatud muusikapalad, mis on läbi aegade kujunenud suurejooneliste galapidude sümboliteks. Kontesrdil kuuleb ka kuulsat ja armastatud muusikapala “Ilusal sinisel Doonaul” - https://youtu.be/f9P189EebVI
Õhtut jäävad soovijatele meenutama ka punasel vaibal tehtud esindusfotod. 
 
Kodulinnas on Viini Straussi festivaliorkestril eriline koht. 2000. aasta algusest toimuvad Viini Kontserdimajas Viini Straussi festivaliorkestri aastavahetuskontserdid, mis on ühed lõppeva aasta meeldejäävaimad muusikalised sündmused.
 
Rahvusvaheliselt tunnustatud Johann Straussi muusika ekspert Peter Guth esineb oma orkestriga maailma kuulsaimatel lavadel, nagu Kölni filharmoonia, Herkulessaal Münchenis, Suntory saal Tokyos, Seouli Kunstikeskus, Moskva Muusikamaja või Viini filharmoonia, Jaapan, Hiina, Lõuna-Korea, Ida-Euroopa linnad nagu Moskva, Peterburg ja Kiiev ootavad orkestri esinemisi pikisilmi.
 
 
“Guth on kahtlemata tänapäeval Strausside muusika kõige stiilsem esindaja.”
–Gramophone, London
 
Peter Guth 2018-2019
 
Oivaline võime haarata muusikute ja publiku tähelepanu, dirigeerides Johann Straussi stiilis paralleelselt viiulimänguga, kinkis Guthile ülemaailmse kuulsuse.
 
Ta annab muusikalist rõõmu edasi kõikjal kuhu ilmub. Guthi on mitmetel kordadel kutsutud külalisdirigendiks ning ta on nõutud Viini muusika spetsialist paljudes tuntud sümfooniaorkestrites ja oluliste muusikafestivalide raames. Tema karjäär muusikakultuuri maailmas on olnud erakordselt edukas. Kontsert- ja teleprogrammid tunnustavad tema tihedat koostööd paljude kuulsate tipp-orkestritega nagu Londoni Kuninglik Filharmooniaorkester, Tokyo NHK sümfooniaorkester, San Francisco Sümfooniaorkester, Zürichi Tonhalle orkester, Inglise kammerorkester või riiklik kammerorkester “Moskva Virtuoosid”.
 
Tema lindistuste märkimisväärse arvu hulgas sai tema esimene CD-kontsert Taani helilooja Hans Christian Lumbye muusikaga “Põhja Strauss” British Music Retailersi preemia ning lindistusi Viini Raadio Sümfooniaorkestriga (RSO) hinnati kui parimaid Marco Polo - Johann Straussi teoseid.
 
1978. aastal asutas Guth Viini Straussi festivaliorkestri ning organiseeris sellega maailmaturnee. Selle orkestri CD- ja DVD-plaadid on tunnustatud rahvusvaheliste Viini muusika top-kollektsioonidena.
 
Koos oma kolleegidega tunnustatakse teda iga-aastase Straussi muusika galakontserdi eest, mida viiakse läbi aastavahetusel Viini kontserdimajas, kuid samuti juba mitu aastat Aasias (Jaapanis, Lõuna-Koreas, Hiina Rahvavabariigis ja Taiwanis) ning hiljuti ka Venemaal ja Euroopas.
 
Ta on saatnud paljusid silmapaistvaid vokaliste, oli esimese Jaapanis toimunud Viini operetifestivali muusikajuht ning dirigeeris mitmeid uusi operette üle maailma. Ta on dirigeerinud ka mitmeid aastavahetuskontserte Tokyo Suntory saalis.
 
Guth esines Ameerika-Kanada kontsertprogrammiga “Saluut Viinile” New Yorki Lincolni keskuses ning Walt Disney nimelises kontserdisaalis Los Angeleses. Samuti astus ta nimetatud programmiga üles Viini tele-galakontserdil, olles selle kunstiline juht, 1999. aastal koos Gregory Peckiga saatejuhi näol ning 2013. aastal Ameerika telekompanii PBS jaoks Maximilian Schelli ja Frederica von Stadega.
 
Peter Guthi autentset Johann Straussi muusika käsitlust hinnatakse kõrgelt ka Venemaal. Ta on esinenud nii Moskva Konservatooriumi suures saalis, Tšaikovski saalis, rahvusvahelises esituskunstide keskuses – Moskva Muusikamajas kui Viini päevade avamisel. Samuti kontsertidel Peterburi Filharmoonia Akadeemilise Sümfooniaorkestriga või “Suure valsi” suvefestivalil Ermitaaži muuseumis.
 
 
2012. aastast  on Guthi kutsutud tegema pidevat koostööd maailmakuulsa orkestriga “Moskva Virtuoosid”, mille eesotsas on Vladimir Spivakov. Koos antakse kontserte ka Moskvas ja teistes Venemaa linnades.
 
2006. aastal sai ta oma teenete eest Viini seltsilt Kuldse autasu.
 
 
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Viini Sümfooniline Straussi Festivaliorkester / Венский Симфонический Фестивальный Оркестр Штрауса R 14.2.2020 19:00 Alexela Kontserdimaja, Tallinn 40.40 - 80.40
Hinnainfo
18:00 Avatakse Kontserdimaja uksed ja kohvikud.
19:00 Algab kontsert. Vaheaeg 30 min.
Hilinejaid saali ei lubata! Vabandame!
21:20 Ürituse lõpp


ÜRITUSTE LISAINFO
• Soovitatav vanus alates 6. eluaastast
• Sündmus toimub vene keeles
• Kehtiv pilet peab olema igal külastajal, ka sülelapsel.
• Hilinejaid saali ei lubata!
• Pildistamine/ filmimine ei ole lubatud
• Piletid müügil ka toimumise päeval Solaris Keskuse Piletilevi kassas
• Ratastoolis külastaja piletitellimus saata: info@piletilevi.ee
• I rõdu 1 ja 2 rea ning II rõdu 1 rea kohad on piiratud nähtavusega. Serval paikneb ohutuspiire

Kõikide Alexela Kontserdimajas toimuvate sündmuste hinnad sisaldavad teenustasu 0.90€/ pilet, mis suunatakse ettevõtte keskkonnasäästlikusse arengusse.
 
Kontserdile saabujatest tehakse soovi korral esindusfotosid punasel vaibal. 
 
 
 
Toimumiskoht
Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Estonia pst. 9 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Red Carpet OÜ
Tamme tee 10/7 Kulna küla 76613 Harjumaa
5012602
info@redcarpet.ee
reg.nr: 14828725
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet Viini Sümfooniline Straussi Festivaliorkester / Венский Симфонический Фестивальный Оркестр Штрауса PopulaarnePopulaarneViini Sümfooniline Straussi Festivaliorkester / Венский Симфонический Фестивальный Оркестр Штрауса Pärnu Kontserdimaja, Eesti 27.50 - 69.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Viini Sümfooniline Straussi Festivaliorkester / Венский Симфонический Фестивальный Оркестр Штрауса PopulaarnePopulaarneViini Sümfooniline Straussi Festivaliorkester / Венский Симфонический Фестивальный Оркестр Штрауса Vanemuise Kontserdimaja, Tartu, Eesti 29.50 - 69.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Viini Sümfooniline Straussi Festivaliorkester / Венский Симфонический Фестивальный Оркестр Штрауса PopulaarnePopulaarneViini Sümfooniline Straussi Festivaliorkester / Венский Симфонический Фестивальный Оркестр Штрауса Jõhvi Kontserdimaja, Eesti 27.50 - 63.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!