Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

XII Klavessiinifestival / Francesco Cera (klavessiin)

L 18.4.2020 18:00
Teaduste Akadeemia saal, Tallinn

Seoses Eriolukorra kehtestamisega Eesti Vabariigis lükkub edasi XII Klavessiinifestival, mis pidi toimuma 16.-19.04.2020.

Uued kuupäevad on 14.-18. aprill 2021.

Täpsem kava täpsustamisel.

Sündmusel kehtivad juba ostetud piletid.

Juhul kui teile uus kuupäev ei sobi, siis andke sellest teada aadressil tagasiost@piletilevi.ee, kirja sisus märkida enda tellimusenumber. 

Tavapileti omanikud saavad enda piletid tagastada Piletilevi müügipunkides, v.a Circe-K teenindusjaamades,.

Piletid tagastatakse kui tagasiost on avatud.

18.04 kell 18.00
Girolamo Frescobaldi, klavesiinimuusika uuendaja
 
Girolamo Frescobaldi          Toccate e partite d’intavolatura, Libro 1,  Rooma 1615:
1583 - 1643                           - Toccata settima
                                                - Partite sopra Folia
                                                - Toccata undecima
                                               
                                                Capricci, Rooma 1624:
                                                - Capriccio sopra la sol fa mi re ut
 
Toccate e partite d’intavolatura, Libro 2, Rooma 1627:
- Toccata undecima
 
Johann Jakob Froberger      - Capriccio II (1656)
1616 - 1667                           - Tombeau sur la mort de Mr. Blanchrocher
 
Louis Couperin                     - Prélude en do majeur
1626 - 1661                           - Passacaille en sol mineur
 
Girolamo Frescobaldi          Toccate e partite d’intavolatura, Libro 1, 2. trükk, Rooma 1583 - 1643 1637:
                                                - Cento partite sopra Passacagli
 
 
Pärast seda, kui Girolamo Frescobaldi oli 17. sajandi algul Roomas välja andnud kaks tokaatade kogumikku, ei olnud klavessiinimuusika enam endine. Kiiresti võtsid kõige andekamad noored klavessinistid kogu Euroopas üle selle täiesti uue muusikalise suuna, mille aluseks oli ajastu kunstilistele ideaalidele vastav vaba ja retooriline komponeerimis- ja esitusstiil. Frescobaldi geniaalsed tokaatad, capricciod ja passacagliad olid oluliseks pöördepunktiks, elavdades ja inspireerides järeltulevaid heliloojaid nagu Johann Jakob Froberger, Louis Couperin ja paljud teised kuni Johann Sebastian Bachini välja.
 
Francesco Cerat peetakse üheks juhtivamaks vanamuusika spetsialistiks Itaalias, kelle stiilitundmist ja väljendusoskust võib vaid imetleda. Sündinud Bolognas, õppis ta orelit ja klavessiini Luigi Ferdinando Tagliavini juhendusel ja hiljem Gustav Leonhardti juures Amsterdami Konservatooriumis.
Solisti ja ansambli Arte Musica juhina on ta esinenud olulistel festivalidel nagu Resonanzen Viini Kontserdimajas, Flanders-festival Gentis ja Brügges, Musica e Poesia Milanos, Festival de Saint-Michel-en-Thiérache, Festival de Musique Ancienne Maguelone’is, Baroktage in Melk, Les Gouts Reunis Lausanne’is, Musica Transalpina Londonis ning andnud kontserte ajaloolistel orelitel kogu Euroopas.
Cera pöörab tähelepanu mitte üksnes ajaloolistele klahvpillidele, vaid ka barokiaja vokaal- ja instrumentaalmuusikale. 1991-94 oli ta ansambli Il Giardino Armonico liige ning aastast 1996 juhatab ta ansamblit Arte Musica, millega esitatakse Itaalia vokaalteoseid Gesualdo madrigalidest 18. sajandi kantaatideni.
Rahvusvahelised muusika-ajakirjad on kõrgelt hinnanud Cera plaadistusi 17. sajandi Itaalia heliloojate klavessiini- ja oreliteoste ning Scarlatti sonaatidega firmale Tactus. Tema Bachi- lindistuste hulgas on Prantsuse süidid, neli klavessiinikontserti (firma Arts) ning Orgelbüchlein vaheldumisi vokaalkoraalidega (Brilliant Classics). Viimase aja plaadistuste hulgas on D’Anglebert’i kõik klavessiiniteosed, “Scarlatti ja Naapoli laul”, Gesualdo Tenebrae Responsoria, Stradella keelpillisinfoniad ning 7 CD-st koosnev komplekt Frescobaldi tokaatade, capricciode ja Fiori Musicaliga (Arcana), mis on sisse mängitud üheksal haruldasel ajaloolisel klavessiinil ja orelil.
Alates 2006 on teda kutsutud regulaarselt USA-sse andma meistrikursusi ja esitama Itaalia varast repertuaari (Rochesteri Eastman School of Music, Oberlini Konservatoorium, Yale’i Kirikumuusika Instituut, Cornelli Ülikool, Arizona Riiklik Ülikool, Wellesley College, Bostoni Old West Church).
Ta on andnud meistrikursusi Londoni Kuninglikus Muusikaakadeemias, Fribourgi Oreliakadeemias, Smarano Oreliakadeemias, Montisi Piccola Accademias ja Frescobaldi Akadeemias Grimstadis Norras.
 
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
XII Klavessiinifestival / Francesco Cera (klavessiin) L 18.4.2020 18:00 Teaduste Akadeemia saal, Tallinn
Hinnainfo
Kuni 31.03 (k.a.):
Täispilet 14 €
Õpilane/tudeng/pensionär 10 €
 
Alates 01.04 (k.a.):
Täispilet 17 €
Õpilane/tudeng/pensionär 13 €
 
Kestus 1 tund ja 30 minutit
 
Toimumiskoht
Teaduste Akadeemia, Tallinn
Kohtu 6 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Eesti Klavessiinisõprade Tsunft MTÜ
Tina 17-7 Tallinn 10126 Harjumaa
5511406
imbi.tarum@mail.ee
reg.nr: 80140882
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Sündmus on peatatud XII Klavessiinifestival / Maria Krestinskaja, Markku Luolajan-Mikkola, Imbi Tarum PeatatudPeatatudXII Klavessiinifestival / Maria Krestinskaja, Markku Luolajan-Mikkola, Imbi Tarum Teaduste Akadeemia saal, Tallinn, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!