logo
Ostukorv: 0
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

XII Klavessiinifestival / Galakontsert

P 19.4.2020 18:00
Kadrioru loss, Tallinn

Seoses Eriolukorra kehtestamisega Eesti Vabariigis lükkub edasi XII Klavessiinifestival, mis pidi toimuma 16.-19.04.2020.

Uued kuupäevad on 14.-18. aprill 2021.

Täpsem kava täpsustamisel.

Sündmusel kehtivad juba ostetud piletid.

Juhul kui teile uus kuupäev ei sobi, siis andke sellest teada aadressil tagasiost@piletilevi.ee, kirja sisus märkida enda tellimusenumber. 

Tavapileti omanikud saavad enda piletid tagastada Piletilevi müügipunkides, v.a Circe-K teenindusjaamades,.

Tagasiost on avatud

19.04 kell 18.00
Galakontsert
 
Tuuli Lindeberg – sopran
Reinut Tepp, Julia Ageyeva Hess, Ene Nael – klavessiin
Festivaliorkester
 
J. S. Bach                    Kontsert D-duur BWV 1054
1685-1750                  
Mirjam Tally               Event Horizon (2019) sooloklavessiinile - esiettekanne
1976               
C. P. E. Bach               Kontsert d- moll Wq. 23
1714-1788
 
G. F. Händel               aariad ooperitest
1685-1759
                       
Tuuli Lindeberg on üks Soome juhtivamaid ja nõutumaid barokiaja ning kaasaegse vokaalmuusika esitajaid. Ta esineb regulaarselt parimate orkestrite ja ansamblitega, olles oratooriumide ja kooriteoste solist ning andes soolokontserte. Ta on sage külaline Soome arvukatel muusikafestivalidel. Lindeberg teeb tihedalt koostööd noorte soome heliloojatega ja on olnud paljude temale kirjutatud teoste esmaesitajaks.  
Lindeberg on enne vokaalmuusikale pühendumist õppinud Sibeliuse Akadeemias klaverit, muusikateooriat ja koorijuhtimist ning ta omandas samas õppeasutuses magistrikraadi soololaulu alal. 2009 võitis ta Kangasniemi lauluvõistlusel teise preemia. Lisaks kontsertreerimisele õpetab T. Lindeberg laulu ja barokkmuusikat Sibeliuse Akadeemias ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.
 
Reinut Tepp on hinnatud klavessinist, kes lisaks muusikutegevusele mitmetes koosseisudes on tegev ka kammermuusika ja klavessiiniõppejõuna Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias
Aastast 1998 on Reinut Tepp tegev kammerorkestris Kremerata Baltica, samuti mängib Tepp Kremerata Baltica Sekstetis (kunstiline juht Gidon Kremer). Ta on esinenud orkestriga arvukatel kontsertidel ja festivalidel paljudes paikades üle maailma sh Carnegie Hall, Royal Albert Hall ja Tōkyō Suntory Hall ja andnud kontserte koos nimekate interpreetidega sh Michaela Petri, Sergio Azzolini, Kalev Kuljus, Moshe Aron Epstein ja Maria Fedotova. Reinut Tepp on teinud koostööd mitmete kollektiividega sh Tallinna Barokkorkester, Rondellus, Corelli Consort, Eesti Barokksolistid ja Tallinna Kammerorkester. Tihe koostöö seob teda varajase muusika ansambliga Cantores Vagantes.
Aastal 2010 pälvis Reinut Tepp Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia silmapaistva muusikalise partnerluse eest paljudes kollektiivides.
 
Julia Ageyeva Hess siirdus peale Arizona Ülikoolist bakalaureuse ja magistrikraadi (mõlemad cum laude) omandamist New Yorki, kus sai 2011. aastal doktorikraadi Stony Brooki Ülikoolis. Julia Ageyeva Hessi õpetajate hulgas on Arthur Haas, Eckart Sellheim ja John Metz ning ta on täiendanud ennast Lars Ulrik Mortenseni, Ketil Haugsandi, Andrew Lawrence Kingi, Kenneth Weissi ja Imbi Tarumi meistrikursustel. Ta on mitmete konkursside laureaat: Paola Bernardi konkurss Bolognas 2013, II A. Volkonski Klavessiinikonkurss Moskvas 2013, Westfieldi Klavessiinikonkurss Washingtonis 2012, lisaks diplom I Volkonski Klavessiinikonkursilt 2010.
Julia Ageyeva Hess on esinenud USA-s ja paljudes Euroopa riikides, sealhulgas Bostoni, Berkeley, Amhersti ja Connecticuti vanamuusika festivalidel. 2001-2009 osales ta klavessinisti ja asutajaliikmena vanamuusika ansambli Galileo Project tegevuses Californias. Eestis on ta teinud koostööd Tallinna Kammerorkestriga, Tallinna Barokkorkestriga, NYYD ansambliga, Imbi Tarumiga, Kädy Plaasiga ja Meelis Orgsega. Moskvas on ta esinenud solistina orkestritega Golden Age ja Pratum Integrum. Alates 2016. aasta sügisest elab Julia Saksamaal ning õpetab klavessiini ja klaverit Heidelbergi muusikakoolis.
 
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
XII Klavessiinifestival / Galakontsert P 19.4.2020 18:00 Kadrioru loss, Tallinn
Hinnainfo
Kuni 31.03 (k.a.):
Täispilet 20 €
Õpilane/tudeng/pensionär 15 €
 
Alates 01.04 (k.a.):
Täispilet 25 €
Õpilane/tudeng/pensionär 20 €
 
Kestus 1 tund ja 30 minutit
Toimumiskoht
Kadrioru loss, Tallinn
Weizenbergi 37 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Eesti Klavessiinisõprade Tsunft MTÜ
Tina 17-7 Tallinn 10126 Harjumaa
5511406
imbi.tarum@mail.ee
reg.nr: 80140882
Samas toimumiskohas
Sündmus on peatatud LOSSIMUUSIKA: ..LEITUD JA KAOTATUD.. / Ansambel Una Corda PeatatudPeatatudLOSSIMUUSIKA: ..LEITUD JA KAOTATUD.. / Ansambel Una Corda Kadrioru loss, Tallinn, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Oliver Kuusik (tenor), Irina Zahharenkova (klaver) Oliver Kuusik (tenor), Irina Zahharenkova (klaver) Kadrioru loss, Tallinn, Eesti 13.90 - 17.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Triinu Piirsalu (viiul), Toomas Oskar Kahur (tuuba) Triinu Piirsalu (viiul), Toomas Oskar Kahur (tuuba) Kadrioru loss, Tallinn, Eesti 13.90 - 17.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!