Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

''Kosmosest ma leidsin kulda'' Raun Juurikas, Brian Quinn ja astrofüüsik Aarne Paul

T 11.2.2020 19:00 - N 13.2.2020 20:30
Näita kirjeldustPeida kirjeldus

Loengu teemad:

Astrofüüsik Aarne Paul
KULD - pole tekkinud mitte maapinna keemilistes protsessides, vaid on otsene tagajärg kahe kaugel asuva neutrontähe kokkupõrkest.
MUST AUK - Must auk on aegruumi piirkond, millest lähtuv gravitatsioon on nii tugev, et sellest ei pääse välja miski, millel on mass (ei aine ega ka elektromagnetkiirgus, küll aga siiski Hawkingi kiirgus). Selle tekitab vastavalt üldrelatiivsusteooriale väga suur tihedus, mis deformeerib aegruumi.

Duo BRAUN & AARNE PAUL

B R A U N – Improvisatsiooniline klubimuusika
RAUN JUURIKAS / Tallinn, Eesti
Klahvpillid, kontrollerid, ise programmeeritud tarkvara
BRIAN QUINN / Bigorio, Šveits
Modifitseeritud trummid
BRAUN on 2015. aastal asutatud Šveitsi-Eesti duo, kuhu kuuluvad Raun Juurikas ja Briann Quinn. BRAUN esitab improvisatsioonilist klubimuusikat, mille muusikaline keel ja helikvaliteet on võetud kaasaegse elektroonilise klubimuusika žanritest, kuid teosed valmivad ja neid esitatakse reaalajas, kasutades selleks akustilisi ja digitaalseid instrumente. BRAUN otsib inimese ja masina loodu ristumispunkte ning uurib korrelatsioone keskkonna ja esituse vahel.

BRAUN on andnud kontserte Eestis, Šveitsis, Itaalias ja Tšehhi vabariigis. Hetkel tõlgitakse muusikasse Frantisek Kupka gravüüri „Quatre Histoires de Blanc et Noir“ („Neli lugu valgest ja mustast“, Pariis, 1926), mida esitatakse elava muusikana, vahel koos videodiskoriga.

Duo BRAUN helinäide:

https://www.youtube.com/watch?v=RGL3GfYZGbc

https://www.youtube.com/watch?v=K7Rkjvk7ICs

https://www.youtube.com/watch?v=vepngT97uVg

Sündmused
Sündmusi ei leitud
Laadimine...
Lae uuesti