logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Festival Klaaspärlimäng esitleb: Maarja Missa

N 22.6.2023 21:00
Triigi Filharmoonia, Saaremaa
36.20 - 91.20

Festival Klaaspärlimäng esitleb:

Maarja Missa

Triigi Filharmoonia

22.06.2023 21:00

22. juunil toimub Triigi Filharmoonias Saaremaal Maria Fausti "Maarja missa" ettekanne. Triigi sadamas asuvale populaarsele kontserdilavale astuvad kammerkoor Collegium Musicale ja Maria Faust Band Endrik Üksvärava dirigeerimisel.  

Festivali Klaaspärlimäng egiidi all toimuv "Maarja missa" on Triigi Filharmoonia selle hooaja avakontsert.

„Maarja missa” helikeeles kohtuvad keskaja muusika, jazzi, eksperimentaalse nüüdismuusika, aga ka Eesti vanema rahvaviisi muusikalised mõjutused. 

"Maarja missa on pühendatud kõikidele lähisuhte vägivalla ohvritele," ütles Maria Faust. „See teos ei süüdista, õpeta ega paku välja ka lahendusi. Pigem on see lohutuseks ning on vähene, mida ma helilooja ja inimesena suudan ühiskonnale enda poolt anda," tutvustas tulevast kontserti Eesti üks tunnustatumaid jazzartiste Maria Faust.

„Maarja missas” on kasutatud liturgilise missateksti kõrval ka dramaturg Eero Epneri koostatud valimikku Karl Ristikivi jt luuletajate tekstidest. Need annavad traditsioonilisele missatekstile teatud osades koduvägivalla ohvritega seonduvalt peresuhete haprusele viitava intiimsema lisatähenduse.

„Maarja missa” helikeel on võrdlemisi eksperimenteeriv - muusikalised stiiliviited vahelduvad siin üsna kiiresti. Nii võivad helged ja leebed muusikalised motiivid koori naishäältel kohe üle minna instrumentaalansambli jazzilikule teemaarendusele ja keskaja motiividega sarnanev lakoonilisus teiseneda koori meeshäälte artistlikele „haugatustele” ja naishäälte malbetele sosinatele.

Kooril ja instrumentaalansamblil on „Maarja missa” kui terviku raames erinevad rollid – kui sisuline raskuskese on peamiselt koori kanda, siis ansamblile jäävad dramaatiliste aktsentide rõhutamine, siduvad vahemängud ja „muusikaline kommentaarium”. Kuid selliselt püsib see muusika heas kõlalises tasakaalus nii emotsionaalses kui kompositsioonilises tähenduses.

Maria Fausti loomingu ja helikeele eripäraks on julge eksperimenteerimine mittetraditsiooniliste jazzivooludega ning viimastel aastatel ka pöördumine muusikaliste suurvormide poole. Ta on üks rahvusvaheliselt tunnustatumaid Eesti jazzartiste. Ta on pälvinud auhindu nii Eestis kui Taanis, nende seas Eesti Aasta Jazzmuusik 2016 ja Eesti Aasta Jazzhelilooja 2019. Taanis 2014. ja 2017. a Danish Music Awards Jazz võitja kategooriates Aasta Helilooja ja Aasta Cross-over Album. Viimati pälvis Maria Faust võidu Aasta Jazzalbum 2020. aastal Taanis ja 2021. aastal Eesti Muusikaauhinna.

 

Eesti tippkammerkoor Collegium Musicale tegutseb aastast 2010 dirigent Endrik Üksvärava eestvedamisel ning on selle ajaga pälvinud märkimisväärseid auhindu.

Esitajad:

Kammerkoor Collegium Musicale, sopran – Helina Kuljus, sopran – Lili Kirikal, tenor – Oliver Povel, Maria Faust Band. Dirigent Endrik Üksvärav. 


 

Näita rohkemNäita vähem
Üritus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Festival Klaaspärlimäng esitleb: Maarja Missa N 22.6.2023 21:00 Triigi Filharmoonia, Saaremaa 36.20 - 91.20
Üritus Festival Klaaspärlimäng esitleb: Maarja Missa
Kuupäev / Kell N 22.6.2023 21:00
Toimumiskoht Triigi Filharmoonia, Saaremaa
Hind 36.20 - 91.20
Hinnainfo
Täispilet 35 €
Perepilet 90 € (2 täiskasvanut + kuni 3 last)
 
Lapsele kuni 7 a (k.a.) sissepääs tasuta, juhul kui istub piletiga saatja süles.
Erivajadustega kliendi saatjale sissepääs tasuta.
 
Sissepääs alates kell 20:00.
Kestus 1 h (ilma vaheajata).
Pildistamine/ filmimine ei ole lubatud.
Toimumiskoht
Ürituse korraldaja
ERP Konverents MTÜ
Maakri 44-36 Tallinn 10145 Harjumaa
+3725655656
kadri.kiis@erpmusic.com
reg.nr: 80298628
Üritus Festival Klaaspärlimäng esitleb: Maarja Missa
Kuupäev / Kell N 22.6.2023 21:00
Toimumiskoht Triigi Filharmoonia, Saaremaa
Hind 36.20 - 91.20
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti