Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Tartu laulupidu peakontsert. Laulupeo 150. sünnipäev

L 22.6.2019 18:00
Tartu Laululava
8.50 - 80.50
Tartu laulupeo peakontsert | Laulupeo 150. sünnipäev

Kallis laulusõber!

Palun tule minu 150. sünnipäevale, mis toimub 20.–22. juunil 2019 Tartus.

Kui kuidagi kolmeks päevaks ei jõua, siis tule palun 22. juunil, kui kõik minu sõbrad on kogunenud Tartu lauluväljakule laulma üht suurt sünnipäevalaulu, mille autoriteks Gustav Ernesaks, Arvo Pärt, Veljo Tormis, Miina Härma ja paljud, paljud teised. Praegu on lubanud kindlasti tulla juba enam kui 8500 head sõpra – eks ikka need, kes esiteks laulukaare alla esinema kogunevad.

Et pidu tuleks väga südamlik ja armas, olen endale appi palunud peadirigent Triin Kochi ja lavastajad Anu Lambi, Riina Roose ja Karl Laumetsa.

Samuti on näha ja kuulda puhkpilliorkestreid ning Vanemuise Sümfooniaorkestrit.
Minu meelest tuleb üks vahva taaskohtumine! Kui dirigendid on kontserdi lõpus õrnalt õhku visatud, laulame koos minu noorte sõprade ehk Curly Stringsiga Tartu lühikeses juuniöös sünnipäevalaule edasi.


Jään ootama!
Sinu laulupidu


---
Laulupidu tähistab 2019. aastal oma 150. sünnipäeva. Laulupeo sünnikodus Tartus toimub muidugi laulupidu. Tartu laulupeo peakontsert kannab oma südames laule, mis meile kõigile armsad ja sügavale hinge pugenud. Enam kui 8500 laulja poolt, kelle seas nii vanaisasid kui lasteaedade mudilasi, tuleb 22. juunil 2019 ettekandmisele palju kullaprooviga koorimuusikat. Näiteks Miina Härma „Tuljak“, Aleksander Kunileiu „Mu isamaa on minu arm“, Veljo Tormise „Laulu algus“, Gustav Ernesaksa „Kutse“, Ülo Vinteri „Laul Põhjamaast“ ja Arvo Pärdi „Eesti hällilaul“, Airi Liiva „Tahan, ei taha“ ja Rein Rannapi „Õunalaul“.

Üles astuvad puhkpilliorkestrid nagu päris esimeselgi laulupeol 150 aastat tagasi. Kaastegevad on Vanemuise Sümfooniaorkester ning solistid Tõnis Mägi, Ivo Linna, Jarek Kasar, Reigo Tamm (Rahvusooper Estonia) jt.
Peakontserdi lõppedes jätkub laulupeo sünnipäeva tähistamine Tartu lauluväljakul koos ansambliga Curly Strings.


150 aastat tagasi sündinud laulupeod on kantud UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja. Esimene üle-eestiline laulupidu toimus 1869. aastal Tartus.
Rõõmsa jällekohtumiseni!

Vt kogu laulupeo sünnipäeva programmi www.tartulaulupidu.ee ja rända Tartus laulupidude ajas.

NB! Kõigil Tartu laulupeo peakontserdi pileti ostjatel on Piletilevi abiga võimalik toetada eestlaste laulupeokiriku, Tartu Maarja kiriku, taastamist. Tartus Pepleri 1 asuv kirik on esimese üldlaulupeo äreva ja kordaläinud peaproovi toimumiskoht ning peakorraldaja Johann Voldemar Jannseni suure rõõmu tunnistaja. Tartu Maarja kirikus algas 150 aastat tagasi pidu, mis toob meid kokku ka täna.

Sooduspilet:
Üliõpilased, õpilased, ITIC-kaardi omanikud, pensionärid, erivajadusega inimesed, represseeritud.
Alla 6-aastane laps ja erivajadusega inimese saatja saavad Tartu laulupeo peakontserti nautida tasuta.
Toetajapileti ostja saab Tartu laulupeo kavateatmiku, istumisaluse, vihmakeebi ja käepaela omanikuks. Samuti tagame kiire ja sujuva sissepääsu lauluväljakule ning oleme laulupeo ja laulurõõmu toetamise eest südamest tänulikud.
Perepilet (kaks täiskasvanut ja neli kuni 17-aastast last (k.a)).

Kontserdi kuulamise alad Tartu lauluväljakul Tartu laulupeo peakontserdil

Arusaadavalt on publikul laulupeole erinevad ootused. Kes soovib kaasa laulda, kes perekeskis toredalt aega veeta, kes segamatult eestlaseks olemise üle juurelda. Tartu laulupeo peakontserdi tarvis olemegi jaotanud Tartu lauluväljaku kaheks suuremaks kontserdi kuulamise alaks, et võimalikult paljude soovidele vastu tulla. Üht kutsume Arvo Pärdi „Eesti hällilaulu“ järgi hellitavalt „Kuss, kuss, kallike“ alaks ja teist Miina Härma auks „Tuljaku“ alaks.

Esimene neist – „Kuss, kuss, kallike“ ehk kontserdi kuulaja ala – on mõeldud laulupeogurmaanidele. Neile, kes soovivad kuulda suuremat osa esitatavatest nootidest ja otsida lauludest sõnumeid ja iseennast.
Neile, kes eelistavad muusikat nautida rahus ja vaikuses, valida kogu perele istumiskohad välja ja olla kindlad, et just need kohad tema lapsi ja sõpru-tuttavaid 22. juunil Tartu lauluväljakul kenasti terve kontserdi aja ootamas on.

Oleme laulukaarele lähemal olevad istekohad ära nummerdanud, tegemist on nö klassikalise kontserdi kuulamise alaga. Nende tarvis, kes armastavad laulupidu kogu oma ihu ja hingega, kes tarduvad kuulates maailma ilusaimaid eestikeelseid koorilaule. Lilled, heinamaa ja päikesepaiste poevad teieni läbi muusika just „Kuss, kuss, kallike“ ehk kontserdi kuulaja alas.

„Tuljaku“ ehk sünnipäevapeo ala on aga parim paik „kihelkonna kokku kutsumiseks“, omavaheliseks toredaks kokkusaamiseks ja seda sorti kontserdi nautimiseks, mis hõlmab pisikest pillerkaaritamist. On ju siiski suur sünnipäev!

„Tuljaku“ alas on nii nummerdamata istekohti, seisukohti kui murunõlvasid. Tuleb peopaika aegsasti lemmikut valima tulla!
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Tartu laulupidu peakontsert. Laulupeo 150. sünnipäev L 22.6.2019 18:00 Tartu Laululava 8.50 - 80.50
Hinnainfo
Laulupeo piletit ostes on võimalik toetada Tartu Maarja Kiriku taastamist, valides pileti koos annetusega.
Selleks vali soovitud pilet, mille nimetuses on lisaks kirjas "+ annetus"
Annetuse hind on 5 eurot ning see kantakse Sihtasutusele Tartu Maarja Kirik (reg. kood 90007402). SA Tartu Maarja Kirik kuulub tulumaksusoodustusega ühingute nimekirja ning igal füüsilisest isikust annetajal on õigus antud annetus oma eraisiku tuludeklaratsioonil deklareerida. Selleks, et annetuse andmed kajastuks juba piletiostja eeltäidetud tuludeklaratsioonil, palume kõigil antud annetuse teostanud piletiostjatel edastada Sihtasutuse Tartu Maarja Kirik meilile silvia.leiaru@eelk.ee järgnev info:
a) Annetaja (pileti eest tasunud isik) nimi ja isikukood
b) Ostetud pileti ID number/numbrid


Hinnad nummerdatud Kuulaja 1, B ja C sektorites:
Kuni 06.01.19 täispilet 25€, sooduspilet 20€
Alates 07.01.19 täispilet 30€, sooduspilet 25€
Ürituse päeval täispilet 35€, sooduspilet 30€

Hinnad nummerdatud Kuulaja 2, A ja D sektorites:
Kuni 06.01.19 täispilet 20€, sooduspilet 15€
Alates 07.01.19 täispilet 25€, sooduspilet 20€
Ürituse päeval täispilet 30€, sooduspilet 25€

Määramata kohad Tuljaku alas:
Täispilet 12€, sooduspilet 8€
Ürituse päeval täispilet 15€, sooduspilet 12€

Sooduspilet:
Üliõpilased, õpilased, ITIC-kaardi omanikud, pensionärid, erivajadusega inimesed, represseeritud
Kuni 7-aastane laps(k.a) ja erivajadusega inimese saatja saavad Tartu laulupeo peakontserti nautida tasuta.

Perepilet 45€
2 täiskasvanut + 4 pere last ( kuni 18 a (k.a) NB! Perepilet kehtib ainult nummerdamata alas
NB! Perepiletit saab osta ainult eelmüügist kuni kontserti toimumispäevani.
Kohapeal ja samal päeval perepileteid ei müüda

Toetajapilet 75€
Tartu laulupeo kavateatmiku, istumisaluse, vihmakeebi ja käepaela. Kiire ja sujuva sissepääsu lauluväljakule.
NB! Toetajapass kehtib kõikides nummerdatud kohtadega sektorites.
 
Ratastoolipileteid ja tema saatja pileteid + vaegkuulja pileteid saab osta läbi piletilevi kontori kuni 10.juunini kirjutades aadressile info@piletilevi.ee.
Ratastooliga pääseb ürituse alale Tähtvere tn poolsest väravast ning kohad asuvad A ja D sektorites.
Vaegkuulja ala asub A sektori üleval nurgas Tuljaku alal.
NB! 1. juunist on saadaval vaegnägijatele mõeldud punktkirjas peakontserdi kavad. Need saab etteteatamisel enne kontserti kätte Lõuna-Eesti Pimedate Ühingust aadressil Ringtee 1 (Tartu) või enne kontserti lauluväljaku väravast.

Tartu lauluväljak avatakse peakontserdi päeval publikule kell 16.00.
Ratastoolis kontserdi kuulajad saavad lauluväljakule siseneda Laulupeo puiestee poolsest väravast.
Tartu laulupeo peakontserdi kestus on orienteeruvalt 4 tundi. Pärast peakontserti laulame koos Curly Stringsiga sünnipäevalaule edasi.
Toimumiskoht
Tartu Laululava
Laulupeo pst 25 Tartu Eesti
Sündmuse korraldaja
Tiigi seltsimaja
Tiigi 11 Tartu Tartumaa
506 8770
sergejeva.laidi@gmail.com
reg.nr: 75006658
Samalt korraldajalt
Osta pilet Laulupidude ühiskontsert ''1869. 2019'' PopulaarnePopulaarneLaulupidude ühiskontsert ''1869. 2019'' Tartu Maarja kirik, Pepleri 1, Eesti 12.50
Hoia loodust ja vali TaskuSebra! 
TaskuSebraga on kõik ürituste piletid Sinu telefonis alati olemas. 
Loe lähemalt siit!