Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Tatjana Kozlova-Johannes / EMP 2019 & World Music Days

N 2.5.2019 21:00
Lennusadam
18.50 - 25.50

Tatjana Kozlova-Johannes /  EMP 2019 & World Music Days

 Avakontsert. Lagunemise ilu

N, 2. mai kell 21.00

Lennusadam (Vesilennuki 6)

Tatjana Kozlova-Johannes, Helena Tulve, Kärt Tõnisson, Eva Eensaar-Tootsen jt

KAVA: Tatjana Kozlova-Johannes*

Pilet 25/18

KAVA

Tatjana Kozlova-Johannes (1977, Eesti)

“Lagunemise ilu” (2019, esiettekanne)

Autorid: Tatjana Kozlova-Johannes, Helena Tulve, Kärt Tõnisson, Eva Eensaar-Tootsen

Eesti Heliloojate Ansambel (kokku kutsutud spetsiaalselt selleks festivaliks): Ülo Krigul, Helena Tulve, Maria Kõrvits, Lauri Jõeleht, Andrus Kallastu, Tatjana Kozlova-Johannes

Muusikud: Anna-Liisa Eller, Merje Roomere, Kristin Kuldkepp

Koreograaf-lavastaja: Kärt Tõnisson

Lavastaja-näitleja: Eva Eensaar-Tootsen

Valguskunstnik: Oliver Kulpsoo

Helindaja: Tammo Sumera

Tantsijad: Püha Johannese Kooli tantsuklassi lapsed (juhendaja Kärt Tõnisson)

Sügis... Viimased lehed, viimane päike enne pikka vaikust... Olgu see looduse või elu sügis, vaatame tagasi igatsuse ja nostalgiaga. Tahaksime möödunud hetki kinni hoida, kuid nad libisevad käte vahelt nagu liiv.

Sügis on otsekui meie aja metafoor. Elame tundega, et maailm meie ümber libiseb käest, transformeerub ja hävineb. Pole vahet, kas voolame selles tohutus muutuseprotsessis vastu- või pärivoolu – tajume, et voolu ennast see ei peata ja meil ei õnnestu mitte midagi alles hoida.

Ja ometi on selles kadumise tundes ka midagi väga ilusat. Nagu vana kooruva värviga seina või mahajäetud talumaja nägemises, mis tekitab ootamatult kerguse ja vabanemise tunde – need, kellele olid sein ja maja tähtsad, on läinud koos oma kiindumusega, ja keegi ei igatse enam vanu aegu tagasi. Ja sellesse surma tuleb ootamatult valu asemele valgus.

Tundub, et selline kiindumuse puudumine ja kadumisega leppimine laseb meil näha lagunemises ilu ja pühadust.

“Lagunemise ilu” on kergelt lavastatud muusikaline kompositsioon, kus on tervikuks seotud heli, luule, liikumine ja valgus. Spetsiaalselt lavastuse jaoks on ellu kutsutud peamiselt heliloojatest koosnev muusikakollektiiv. Suur osa teose muusikast esitatakse nn heliobjektidel ehk mittemuusikaliseks otstarbeks loodud esemetel, nagu näiteks kristallkausid, veiniklaasid ja ehitustööristad.

Tatjana Kozlova-Johannes (1977) on saanud muusikahariduse Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kus omandas muusikamagistri kraadi kompositsiooni erialal. Ta on täiendanud end Giuseppe Tartini nimelises Trieste Konservatooriumis Itaalias ja kompositsiooni meistrikursustel, sh Darmstadti uue muusika suvekursustel, kus pälvis ka Kranichsteini muusikapreemia. Ta on teinud koostööd mainekate muusikakollektiividega nagu ansambel ICTUS, Neue Vocalsolisten Stuttgart, Ensemble Phoenix Basel jt. Eestis on tal eriline koostöösuhe olnud ansambliga U:, kellele on kirjutatud ka tema üks viimaseid teoseid „Nurgad”. Kozlova-Johannese viimaste aastate loomingus on olulised heliobjektid (nn mitteinstrumendid) ja neile suunatud mõtlemine (nt teosed “Betweenland”, “Ice Curves”, “Niidiotsad”, “Tule süütamine”, “Lights”).

soundcloud.com/tatjana-kozlova-johannes

https://www.worldmusicdays2019.ee/

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Tatjana Kozlova-Johannes / EMP 2019 & World Music Days N 2.5.2019 21:00 Lennusadam 18.50 - 25.50
Hinnainfo
Täispilet 25 €
õpilane/ tudeng/ pensionär 18 €
Ligipääs ratastooliga: olemas
 
Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
Eesti Heliloojate Liit
Lauteri 7c Tallinn 10145 Harjumaa
+372 56500688
tickets@worldmusicdays2019.ee
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt