logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Mari Kalkuni albumi ''Stoonia lood'' esitluskontsert + Duo Ruut

L 2.12.2023 18:00
Tallinna Muusika- ja Balletikool MUBA
29.50 - 36.50

Sel erilisel õhtul astuvad teie ette kaks Eesti muusikaekspordi edulugu - Mari Kalkun ja Duo Ruut.

Mari Kalkun on oma suvel ilmunud albumit lühikese aja jooksul esitlenud juba 9 riigis üle maailma - Kanadas, Suurbritannias, Belgias, Norras, Portugalis, Ungaris, Põhja-Makedoonias, Lõuna-Koreas ja Eestis. Nüüd aga avaneb selleks suurepärane võimalus kodupublikul Tallinnas. Album on kõlanud vägevates maailma raadiojaamades ning muuhulgas on see pälvinud viie tärni arvustuse mainekalt väljaandelt Financial Times ja valitud Transglobal World Music Chart edetabeli esikohale. Samuti on album valitud armastatud väljaande Songlines parimate albumite sekka ja edetabeli European World Music Chart TOP 10sse.

Duo Ruut on viimase paari aasta jooksul tuuritanud ligi 20 riigis Euroopas ja maailmas mainekatel festivalidel ja kontserdisaalides. Kadestamisväärt kiirusega kajastavad nende tegemisi prežtiised väljaanded nagu KEXP, Le Monde, BBC, FIP Radio, RFI jt. Duo Ruut leiab oma tihedast kavast hetke, et kodupublikule armsas kodulinnas Tallinnas üks meeldejääv kontsert pakkuda. Kõlab läbilõige Duo Ruudu loomingust ning ehk mõni uus palagi.

Mari Kalkuni ja Duo Ruudu meditatiivsed kõlamaastikud viivad kuulaja rändama hoopis teistsugusesse aegruumi. Muusikuid ühendab huvi oma juurte mõtestamise vastu muusikas ning kandle eksperimentaalne ning mänguline kasutus. Kui Duo Ruut jagab laval ühte kannelt, siis Mari Kalkun on laval üksi, kasutades oma muusika loomiseks arhailist väikekannelt , trummi ning elektroonikat. Mõlemad esitajad on aga ka tugevad vokalistid.

Kontsert toimub kahes vaatuses.

 

MARI KALKUN

"Uue albumi tõukejõuks oli minu enda uudishimu selle vastu, kuidas enne mind maailmast ja selle loomisest on mõeldud ja lauldud. Tahtsin jõuda ürgsema kihistuseni esinevanemate pärandis, et siduda seda kõige sellega, mida praegu enda ümber toimumas näen. Mind huvitas pöördumine tagasi päris algusesse – maailma loomise ja taasloomise juurde ning saada teada, kas vanad regilaulud suudavad kõnelda ka näiteks kliimamuutustest või ületarbimisest," avab Kalkun albumi loomise protsessi. Nii kõnelebki kogumik sõna väest, suurest ilmapuust, mis ähvardab päikese kinni katta või hingetust ideaal-kuldnaisest, kelle treimisega me kõik vähem või rohkem tänapäeval tegeleme.

Albumi "Stoonia lood" keskseks teemaks on inimese vastuoluline suhe loodusega. Uues kavas saavad kokku ürgne ja elav pärimus. Albumi pealkiri "Stoonia lood viitab müütilise omailma loomisele sõnas ja helis. Uues kavas kõlavad Mari hääl ja kandled, klaver ning elektroonika orgaanilises sümbioosis, et luua eepilisi kõlamaastikke, mis viivad kuulaja rändama hoopis teistusugusesse aegruumi.

Albumi kaasprodutsendiks on hinnatud Suurbritannia muusik Sam Lee ning albumi andis välja mainekas plaadifirma Real World Records (UK).

Kalkuni looming on leidnud märkamist muusika tunnustussündmustel ja kriitikute poolt ka varem. 2018. aastal valiti Kalkuni sooloalbum “Ilmamõtsan” album The Guardiani poolt aasta parimate maailmamuusika albumite esikümnesse. 2018. aastal tunnustati teda Tallinn Music Week artistiauhinnaga, 2019. aastal pälvis Kalkun Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia, mis on Eestis kaalukaimaks tunnustuseks heliloomingu valdkonnas. 2021. aastal kuulutas ERR Mari Kalkuni Aasta Muusikuks.

 

DUO RUUT

Duo Ruut on kahe hea sõbra, kuid erineva muusikalise tausta ja maitsega muusiku ühisosa. Oma esivanemate pärimusest uue muusikalise hingamise saanud, asusid Katariina Kivi ja Ann-Lisett Rebane 2017. aastal ühe kandle taha istuma. See otsus oli ühest küljest pelgalt mitmete juhuste kokkusattumine, teisest küljest aga pikaajalise katsetamise ja eelnevate akadeemiliste muusikaõpingute lõpptulem. Kandlest sai duo jaoks “tühi leht”, mis andis palju ruumi leiutamiseks ja erinevate mängutehnikate arendamiseks. Ühel instrumendil kahekesi komponeerimine seab üsnagi kitsad raamid - nii saigi Duo Ruudu väljakutseks lasta oma kujutlusvõime kastist välja ja pakkida oma olemuselt minimalistlik muusika uusi ja erutavaid ideid tihedalt täis.

Duo Ruudu esikalbum “Tuule sõnad” ilmus 2019. aastal ning see pärjati Etnokulpidel 2020 Aasta Debüütalbumi tiitliga.
2021. aasta suvel ilmus Duo Ruudul lühialbum “Kulla kerguseks”, mis pälvis Aasta Etno/Folk Albumi nominatsiooni Eesti Muusikaauhindadel 2022. Duo Ruudu ridadest leiab ka põnevaid koostöösid, näiteks armastatud artistiga NOËP, kes andis välja töötluse loost “Tuule sõnad”, mis Raadio 2 poolt “Aasta Remix 2022” tunnustuse

 
Näita rohkemNäita vähem
Üritus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Mari Kalkuni albumi ''Stoonia lood'' esitluskontsert + Duo Ruut L 2.12.2023 18:00 Tallinna Muusika- ja Balletikool MUBA 29.50 - 36.50
Üritus Mari Kalkuni albumi ''Stoonia lood'' esitluskontsert + Duo Ruut
Kuupäev / Kell L 2.12.2023 18:00
Toimumiskoht Tallinna Muusika- ja Balletikool MUBA
Hind 29.50 - 36.50
Hinnainfo
Pilet parteris: täispilet 35 € / õpilane, tudeng, pensionär 33 €
Pilet rõdul: täispilet 30 € / õpilane, tudeng, pensionär 28 €
 
Lastele vanuses kuni 5a (k.a) sissepääs tasuta, kui istuvad saatja süles
Uksed avatakse kell 17:30
Kestus 2h 20min, ühe vaheajaga
Toimumiskoht
Tallinna Muusika- ja Balletikool MUBA
Pärnu mnt 59 Tallinn Eesti
Ürituse korraldaja
ETO Events OÜ
Lageda tee 13-5 Pärnamäe küla, Viimsi vald 74020 Harjumaa
5241924
info@looklaine.ee
reg.nr: 14992755
Üritus Mari Kalkuni albumi ''Stoonia lood'' esitluskontsert + Duo Ruut
Kuupäev / Kell L 2.12.2023 18:00
Toimumiskoht Tallinna Muusika- ja Balletikool MUBA
Hind 29.50 - 36.50
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti