logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Gojira

T 27.6.2023 19:00
Noblessneri Valukoda, Tallinn
27. juunil astub Tallinnas Noblessneri Valukojas üles tänase raskemuusika skeene üks populaarseim bänd - Gojira. Viimati rõõmustati siinseid muusikagurmaane 2010. aasta aprillis, nüüd naasevad nad veelgi vägevama sõuga - oma esimese soolokontserdiga! Erikülalisena liitub Urne ja McLoud.
 
Gojira lõid aastal 1996 prantslastest vennad Joe ja Mario Duplantier, keda ühendas tugev armastus muusika vastu. Esimesed viis aastat Godzilla nime kandnud bändist kasvas aastate jooksul üks metalmuusika maailma tipptegija, kes on tänaseks välja andnud seitse stuudioalbumit. Punti on pärjatud mitmete auhindadega ning ka Grammy nominatsioonid pole neile võõrad. Gojira trummarit Mario Duplantieri on korduvalt erinevad muusika-väljaanded tunnustanud maailma parima trummari tiitliga. Gojira väärtust tõstsid kindlasti ka 2017. ja 2018. aastal Heavy Music Awardsil võidetud parima rahvusvahelise bändi ning parima laiv-bändi auhinnad. 
 
Bändi looming on sümbioos mitmetest erinevatest muusikastiilidest. Nii leidub nende muusikas noppeid nii death, thrash, proge- kui avant-garde metalist. Gojirat mõjutasid algusaastatel Deathi, Metallica, Sepultura, Tooli ja Morbid Angeli varajased albumid ning nad on mõjutajatena nimetanud ka Led Zeppelini ja Rage Against the Machine'i debüütalbumit.
 
Ühtlasi on Gojira näol tegemist esimese Prantsusmaalt pärit raskemuusikabändiga, kes murdis puhtalt omade jõududega maailma muusikatööstuse tippu. Oma rolli mängisid selles Gojira laulusõnad, mis käsitlevad vaimsust, elu, surma, taassündi ja loodust. Bänd mõistis algusest peale, et suudab ühendada metalmuusika sügavuse Joe Duplantier' laulusõnadega, mis on inspireeritud looduse müstikast, keskkonnast, inimloomusest ja psühholoogiast. Bändi lüürika keerleb ümber inimeseks olemise seisundi ja juurdleb, kus on inimese koht selles maailmas. 
 
Gojira on tuntud ka oma keskkonnaarmastuse poolest ning mehed on kasutanud oma laulusõnu ja muusikavideoid pööramaks tähelepanu kliimamuutustele, merereostusele ja Amazonase vihmametsade säilitamisele. Näiteks lugu "Global Warming" uurib inimese mõju keskkonnale ja "Toxic Garbage Island" viitab suurele Vaikses ookeanis asuvale prügilale. Metal Hammeri Alec Chillingworth on läinud suisa nii kaugele, et on nimetanud värskeimat keskkonnateemalist singlit "Amazonia" protestilooks. (https://www.youtube.com/watch?v=B4CcX720DW4&ab_channel=Gojira )
 
Bändi kitarrist ja solist Joe Duplantier’ on öelnud, et nende lood sünnivad hetkedel, kui peab sügavalt endasse vaatama. “See ei ole lihtne protsess. Kui hommikul üles ärkad, siis ei taha esimese asjana tingimata oma deemoneid õrritama hakata, aga ilmselgelt just seda me teemegi,” tunnistas mees vahetult pärast hittplaadi “Magma” ilmumist Metal Injectionile antud intervjuus. “Iga kord, kui astume lavale, avame puuri ja laseme kõigel minna! Pärast on enesetunne oluliselt parem. See on meile nagu teraapia.”
 
Gojira annab kontserdi 27. juunil Tallinnas Noblessneri Valukojas. Piletite eelismüük Live Nation Eesti kontsertklubi liikmetele algab 7. veebruaril kell 12. Avalik müük algab 9. veebruaril kell 12. Piletite kohta saab infot kõikidest Piletilevi müügipunktidest ning Piletilevi veebilehelt. 
Näita rohkemNäita vähem
Üritus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
Gojira T 27.6.2023 19:00 Noblessneri Valukoda, Tallinn
Üritus Gojira
Kuupäev / Kell T 27.6.2023 19:00
Toimumiskoht Noblessneri Valukoda, Tallinn
Hinnainfo
Early Bird 58.70 € VÄLJA MÜÜDUD!
Regular Bird 68.70 € VÄLJA MÜÜDUD!
Kallim hind ei sisalda lisaväärtusi
 
AJAKAVA:
19:00 uksed
 
Üritus on vanusepiiranguta
Igal sisenejal peab olema kehtiv pilet, k.a. sülelapsel

Korraldaja koduleht: www.livenation.ee
 
Igasugused piletimängud, sealhulgas sotsiaalmeedia kanalites on ilma kontserdi korraldaja kirjaliku nõusolekuta rangelt keelatud.
Toimumiskoht
Noblessneri Valukoda, Tallinn
Peetri 10 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Ürituse korraldaja
Live Nation Estonia OÜ
Live Nation Estonia OÜ
Staapli 4-33 Tallinn 10415 Harju
+372 615 0051/ info@livenation.ee
reg.nr: 10676276
Üritus Gojira
Kuupäev / Kell T 27.6.2023 19:00
Toimumiskoht Noblessneri Valukoda, Tallinn
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet Haken Haken Paavli Kultuurivabrik, Tallinn
Osta pilet Katie Melua Katie Melua Maarjamäe Lossipark (Eesti Ajaloomuuseum)
Osta pilet Depeche Mode - Memento Mori World Tour 2023 PopulaarnePopulaarneDepeche Mode - Memento Mori World Tour 2023 Tallinna lauluväljak
Osta pilet Rumours of Fleetwood Mac Rumours of Fleetwood Mac Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti