Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

OPETH - In Cauda Venenum Tour

K 10.3.2021 19:00
Helitehas

ROOTSI BÄND OPETH ESINEB KEVADEL TALLINNAS

10. märtsil 2021 esineb Tallinnas, klubis Helitehas Rootsi bänd OPETH, tuues publikuni värske loomingu oma viimaselt stuudioalbumilt “In Cauda Venenum”. Erikülalisena astub üles Islandi rokibänd The Vintage Caravan.Opeth, progressiivset rocki/metalit viljelev ansambel, on oma alandlikest algusaegadest, Stockholmi lõunaosas asuvas väikeses linnas Huddinges, juba üsna kaugele jõudnud. Bändi asutasid 1989. aastal David Isberg (vokaal) ja Mikael Åkerfeldt (kitarr), eesmärgiga luua maailma kõige kurjem bänd. Bändist on aastate jooksul käinud läbi mitmeid andekaid muusikuid. Tänaseks, kolmteist stuudioalbumit ja mitu koosseisu muudatust hiljem, on Åkerfeldt bändi ainuke allesjäänud originaal liige. Bänd on tuuritanud üle kogu maailma, müünud ​​üle kahe miljoni albumi ja muutnud ka kõige raskema metalmuusika nägu.

Aastate jooksul on Opeth oma tavapäraselt pikkadesse kompositsioonidesse lisanud järjekindlalt nii progressiivseid, folgi, bluusi, klassikalise muusika kui ka jazzi mõjutusi, samuti kaasanud death metali elemente ja seda eriti nende varasemas loomingus. Bänd on traditsiooniliselt salvestanud lugusid vaid inglise keeles, mis teeb nende kolmeteistkümnenda stuudioalbumi “In Cauda Venenum” (2019) muusikasõprade jaoks veelgi põnevamaks.

Bändi ninamees (vokalist, kitarrist ja laulukirjutaja) Mikael Åkerfeldt on jäänud Opethi peamiseks liikumapanevaks jõuks. “See olen mina. See on Opeth. Ma loodan, et tänaseks tunnevad fännid ära minu kirjutamisstiili, meie kõla ja selle, mida me bändina teeme. Uuel albumil on kindlasti ka palju üllatusi, alates keelpillidest ja Rootsi sämplitest kuni Fredriku (Åkesson) kitarrisoolode ja rootsikeelsete laulusõnadeni,” räägib Åkerfeldt.

“In Cauda Venenum” loomingut kirjutas Åkerfeldt varjatult, sel ajal kui ta oli peale eelmise albumi “Sorceress” (2016) salvestamist lubanud võtta muusikast hingetõmbepausi. “Stuudio ja protsess sarnanesid uue albumi puhul küll eelmisega, aga seekord tundsin, et sain kirjutada muusikat, mis oli minu arvates oluline. Ma tahtsin, et see oleks meloodiline ja läbimõeldud, ilma et see liiga keeruliselt kõlaks. Nautisin seda protsessi, mul oli albumit kirjutades väga lõbus.

“In Cauda Venenum” annab fännidele valiku, nautida uut loomingut kas rootsi või inglise keeles. Kuid võib-olla polegi see keel, mis selle kõik nii võluvaks teeb. “Opeth muutub meie jaoks üha olulisemaks. Mõnes mõttes muudab see muusika ja plaadi veel siiramaks. Me ei ürita jõuda järgmisele populaarsuse tasemele. Püüame jõuda järgmisele loovuse tasemele. Võib öelda, et rootsi keeles plaadi tegemine oli säde, mis pani muusika taas käima.”

Rootsi progressiivse rocki/metali ansambel Opeth esineb Tallinnas, Helitehases 10. märtsil 2021. Esitamisele tulevad nii lood “Svekets Prins” (“Dignity”), “Hjärtat Vet Vad Handen Gör” (“Heart in Hand”), “Ingen Sanning Ärallas” (“Universal Truth”), “Banemannen” (“The Garroter”) ja  “Kontinuerlig Drift” (“Continuum”) värskelt albumilt, kui ka varasem looming.

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
OPETH - In Cauda Venenum Tour K 10.3.2021 19:00 Helitehas 49.90
Hinnainfo
Igasugused piletimängud, sealhulgas sotsiaalmeedia kanalites on ilma kontserdi korraldaja kirjaliku nõusolekuta rangelt keelatud.

Jälgi üritust Facebookis.

Seisupilet 49 € 

AJAKAVA:
19:00 uksed
20:00 programmi algus
23:00 ürituse orienteeruv lõpp
täpsem ajakava avaldatakse hiljem

Vanusepiirangut ei ole
Kehtiv pilet peab olema igal külastajal, sh. igas vanuses lastel.

Korraldaja koduleht: www.fbi.ee

Igasugused piletimängud, sealhulgas sotsiaalmeedia kanalites on ilma kontserdi korraldaja kirjaliku nõusolekuta rangelt keelatud.
Toimumiskoht
Helitehas
Madara 22A Eesti
Sündmuse korraldaja
Live Nation Estonia OÜ
Live Nation Estonia OÜ
Staapli 4-33 Tallinn 10415 Harju
+372 615 0051/ livenation@fbi.ee
reg.nr: 10676276
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Sündmus on peatatud IN FLAMES - I, The Mask Tour PeatatudPeatatudIN FLAMES - I, The Mask Tour Helitehas, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Sündmus on peatatud AMON AMARTH - Berserker World Tour PeatatudPeatatudAMON AMARTH - Berserker World Tour Rock Cafe, Tallinn, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet SCHÖNBRUNNI LOSSI ORKESTER - Suur Viini Uusaastakontsert 2021 SCHÖNBRUNNI LOSSI ORKESTER - Suur Viini Uusaastakontsert 2021 Vanemuise Kontserdimaja, Tartu, Eesti 40.30 - 70.30
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet SCHÖNBRUNNI LOSSI ORKESTER - Suur Viini Uusaastakontsert 2021 SCHÖNBRUNNI LOSSI ORKESTER - Suur Viini Uusaastakontsert 2021 Alexela Kontserdimaja, Tallinn, Eesti 40.30 - 70.30
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet CLANNAD - In A Lifetime Farewell Tour CLANNAD - In A Lifetime Farewell Tour Estonia kontserdisaal, Tallinn, Eesti 40.30 - 80.30
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!