Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Eesti ajastud: Ansambel Rondellus

N 22.11.2018 19:00
Ajaloomuuseum, Suurgildi hoone
15.50 - 20.50
N 22. november kell 19 Suurgildi hoone

Kontserdisari „Eesti ajastud“
„Hansa aeg“
Sissejuhatus Jaak Juske
Ansambel Rondellus

Kavas muusika, mis kõlas Hansaliidu aegadel nii Tallinna kaupmeeste gildides kui ka tänavatel.

"Needsamad armulaulud olid kogu maailmast Liivimaale lennanud, kus neid suures aus peeti, ja igaüks olgu noor või vana, õppis ja laulis neid suure hoolega.“ (Balthasar Russow „Liivimaa kroonika" 1578)

Nii nagu kaupmehed rändasid ühest maailma otsast teise, nii oli parim muusika renessansiaegses Euroopas rahvusvaheline. Kuigi tolle aja inimesel ei olnud kasutada meiega võrreldavaid transpordi- ja kommunikatsioonivahendeid, levisid kõige tuntumad laulud üle merede, maade ja riigipiiride. Nii võib mõnest populaarsest meloodiast leida versioone kümnetes erinevates väljaannetes ja käsikirjades üle terve Euroopa. Sageli inspireerisid need viisid heliloojaid omi seadeid looma, nii on meloodia algset autorit mõnikord lausa võimatu kindlaks teha.

Eesti sajanda sünnipäeva tähistamiseks kokkupandud kontserdisari käsitleb olulisi perioode meie maa ajaloos ning muusikat, mis meie aladel kõlanud on. Kontserdisari toimub koostöös Ajaloomuuseumiga, kes juhib igal kontserdil tähelepanu mõnele tutvustatava perioodi iseloomulikule esemele, sõnalise sissejuhatuse kultuuri- ja muusikaruumi teeb ajaloolane Jaak Juske.

Koostöös Eesti Ajaloomuuseumiga.
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Eesti ajastud: Ansambel Rondellus N 22.11.2018 19:00 Ajaloomuuseum, Suurgildi hoone 15.50 - 20.50
Toimumiskoht
Pikk 17 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
SA Eesti Kontsert
Estonia pst. 4 Tallinn Harjumaa
pilet@concert.ee