logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü
Otsi kaardilt
Vali periood

Kuressaare Kitarrinädal

R 12.8.2022 20:00
Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Kuressaare Kitarrinädal: Teemu Viinikainen (Soome)
 
Teemu Viinikainen on üle maailma tunnustatud kitarrivirtuoos ja instrumentalist Soomest. Viinikainen on nõutud ansamblikaaslane paljudes põhjanaabrite jazzkooslustes nagu näiteks Jukka Perko Avara või U-Street All Stars. Tema tooni ja loovat improviseerimisoskust on tunnustanud nii kriitikud kui ka muusikud kogu maailmas. Oma trioga on ta salvestanud neli albumit, lisaks on osaline 35 albumil

Läbi aastate on ta teinud koostööd erinevate muusikutega nagu Jukka Perko, Eero Koivistoinen ja Jukkis Uotila, kellel on olnud ka suur roll Viinikaneni jazz-kitarristiks kujunemisel. Teda on pärjatud mitme maineka auhinnaga, sealhulgas Sony Jazz Award. Emotsionaalse ja väljendusrikka kitarristiga on koos musitseerinud ka sellised džässi suurkujud nagu Joe Lovano, Randy Brecker ja Vince Mendoza.

Soodushinnaga piletid 12/14 € on müügil eelmüügis. Samal päeval on piletihind kõigile 15 €.
 
 
 
Kuressaare Kitarrinädal: Jaan-Eerik Aardam
 
Jaan-Eerik on Saaremaa juurtega multiinstrumentalist, laulja ja laulukirjutaja. Ta puudutab inimesi isiklikust elust kõnelevate tekstide ning naturaalsetest instrumentidest inspireeritud helikeelega. R’n’B muusikast inspireeritud harmooniatele toetuvad blues’ilikud meloodiad ning lõpliku viimistluse annavad Jaan-Eeriku muusikale õhuliselt kõlav mahe meesvokaal ning soundiliselt küps kitarrimäng.

Kontserdil mängib Jaan-Eerik Aardam oma autorimuusikat ning esitleb selajuures oma värsket singlit "Wasted sadness".

Soodushinnaga piletid 12/14 € on müügil eelmüügis. Samal päeval on piletihind kõigile 15 €.
 
 
Kuressaare Kitarrinädal: Duo Ruut
 
Kontserdil kõlavad lood lühialbumilt “Kulla kerguseks” ent uuema repertuaari kõrval kuuleb muidugi ka vanemaid hitte. Mine tea, ehk mõningaid lisasidki. Kuid kindel on see, et kõlavad mahedad vokaalid ja mahlased kandlesaundid. Tantsimisest ja loitsudest kuni noore kuuni.

Duo Ruut on kahe hea sõbra, kuid erineva muusikalise tausta ja maitsega muusiku ühisosa. Oma esivanemate pärimusest uue muusikalise hingamise saanud, asusid Katariina Kivi ja Ann-Lisett Rebane 2017. aastal ühe kandle taha istuma. See otsus oli ühest küljest pelgalt mitmete juhuste kokkusattumine, teisest küljest aga pikaajalise katsetamise ja eelnevate akadeemiliste muusikaõpingute lõpptulem. Kandlest sai duo jaoks “tühi leht”, mis andis palju ruumi leiutamiseks ja erinevate mängutehnikate arendamiseks. Ühel instrumendil kahekesi komponeerimine seab üsnagi kitsad raamid - nii saigi Duo Ruudu väljakutseks lasta oma kujutlusvõime kastist välja ja pakkida oma olemuselt minimalistlik muusika uusi ja erutavaid ideid tihedalt täis.

Oma lühikese tegutsemisaja jooksul on Duo Ruut jõudnud tuuritada mööda maailma, nii Euroopas kui na näiteks Jaapanis, aga ka Usbekistanis, sh valdkonna ühel mainekamal festivalil Celtic Connections Glasgows. Möödunud suvel tegi Duo Ruut oma debüüdi tuuriga Itaalias ning kontsertidega Tšehhis. Ees on ootamas debüüt-tuur Saksamaal ja kontserdid mitmetes teistes Euroopa linnades. Nende tegemisi on kajastanud mainekad väljaanded nagu MOJO, The Arts Desk, Louder Than War, The List, Songlines jt.

Duo Ruudu esikalbum “Tuule sõnad” ilmus 2019. aastal ning see pälvis Etnokulpidel 2020 Aasta Debüütalbumi tiitli. Album nomineeriti Eesti Muusikaauhindadel 2021 mitmetes kategooriates. Möödunud suvel ilmus Duo Ruudul lühialbum “Kulla kerguseks”, mis on rohkelt huvi äratanud nii siin- kui sealpoolt piiri ja pälvides Aasta Etno/Folk Albumi nominatsiooni Eesti Muusikaauhindadel 2022. Duo Ruudu ridadest leiab ka põnevaid koostöösid, näiteks armastatud artistiga NOËP, kes andis välja töötluse loost “Tuule sõnad”, mis Raadio 2 poolt “Aasta Remix 2022” tiitli pälvis.

“Köitvate helidega ühes on tähendus. Vanadelt külalaulikutelt pärit lugude arhailisuse all peitub miski sügav, aegadeülene, samastutav” - Müürileht

"Nende muusika loob rahustava õhkkonna, kus iga inimene ruumis on lummatud nende sünkroonsusest" - The List

Soodushinnaga piletid 16/20 € on müügil eelmüügis. Samal päeval on piletihind kõigile 22 €.

Sündmused

Sündmusi ei leitud
Laadimine...
Lae uuesti
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti