Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

LÜHIBALLETTIDE ÕHTU ''MADE IN USA''

R 17.8.2018 19:00
PIRITA KLOOSTRI VAREMED
40.50 - 50.50
„MADE IN USA“

Brno Rahvusballett (Tšehhi)
Euroopa turnee raames

Kolmeosaline lühiballettide õhtu:
„Serenaad“, „Sofa“, „Lunar Sea – Noir Blanc“

Koreograafid George Balanchine, Olivier Wevers, Moses Pendleton
Heliloojad Pjotr Tšaikovski, Wolfgang Amadeus Mozart jt

Tantsukunsti suur vastandus on klassikaline ballett versus nüüdistants. Aga on ka balletti, mis on neoklassikaline, mis väärtustab traditsioone, kuid on seejuures nüüdisaegne. Üks sellise neoklassikalise traditsiooni kodumaa on Ameerika. Birgitta Festivalil esitusele tulevad kolm lühiballetti, mis kokku moodustavad koondprogrammi „Made in USA“, on selle suuna parimaid näited. Autorid on kolm USAga seotud tantsuloojat.

Georges Balanchine, sünnipärase nimega Giorgi Balantšivadze, ei vaja tantsusõpradele tutvustamist. „Tants on nähtavaks tehtud muusika,“ on ta öelnud ning elegantse liikumiskäekirjaga on ta oma kunstnikunime ajalukku kirjutanud kuldsete tähtedega. „Serenaad“ on tema legendaarne esimene Ameerikas loodud teos, mis muutis arusaama balletist kogu maailmas. Klassikaline ilu täies hiilguses.

Lühiballeti „Sofa“ autor on Belgia päritolu Olivier Wevers, kes on aastate jooksul juhtinud nii Winnipegi Kuninglikku Balletti kui ka Kaskaadia Balletti (Pacific Northwest Ballet). Viimasel ajal töötab ta omaenda kompaniiga Whim W'Him. Wevers on tuntud stiilimeister ja Belgia koolkonnale kohaselt suudab ta luua kunstilise üldistuse argielust endast lähtudes.

Õhtu lõpetab Moses Pendleton ja kompanii MOMIX. Nende lavastus „Lunar Sea – Noir Blanc“ („Kuu meri – must valge“) segab omavahel balletti, visuaalset teatrit ja multimeediat. Lavastust on vaimustunud publikule mängitud mõlemal pool Atlandi ookeani. See fantaasiaküllane teos on puhas visuaalne nauding.

Etenduse kestus 2 h 45 min (kaks 30 min vaheaega)

Sündmuse koduleht: http://birgitta.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
LÜHIBALLETTIDE ÕHTU ''MADE IN USA'' R 17.8.2018 19:00 PIRITA KLOOSTRI VAREMED 40.50 - 50.50
Hinnainfo
Piletid olenevalt istekohast 50/45/40 €.
VIP-pilet 150 € (kehtib kahele)
Kuni 31.01.2018 piletid -15%

 

Toimumiskoht
Merivälja tee 18 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Tallinna Filharmoonia
Pikk tn 26 Tallinn 10133 Harjumaa
kassa@filharmoonia.ee