Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Muusikalised kirjad. Kodumaine viis / Музыкальные письма. Родная песня

R 29.3.2019 19:00
Tartu Saksa Kultuuri Instituut

Muusikalised kirjad. Kodumaine viis. Eesti ja Venemaa muusikalised sidemed 19. sajandi lõpus – 20. sajandi alguses.

Eesti ja Vene muusikalised sidemed tekkisid 19. sajandi II pooles, kui Peterburi Konservatooriumis hakkasid õppima esimesed eestlastest tudengid. Üks neist oli N. Rimski-Korsakovi õpilane, esimene eesti professionaalne helilooja Rudolf Tobias. Arvukas eestlaste koloonia Peterburis ja venelaste sagedased reisid Eesti- ja Liivimaale (tuntuim näide P. Tšaikovski) tingisid kultuuride omavahelise põimumise. Eriti märkimisväärne on Võimsa rühma heliloojate mõju (Rimski-Korsakov, Cui, Borodin). Kunstikriitiku V. Stassovi ideed rahvusliku muusikalise kultuuri taassünnist (loomisest) rahvamuusika aluselt oli väga lähedane eesti rahvusliku liikumise ideedega ning aitasid kaasa eesti rahvusliku muusikakoolkonna kujunemisele. Samalaadsed protsessid toimusid ka naabermaades Soomes (J. Sibelius) ning ka mujal Skandinaavias, nt Norras (E. Grieg).

Sel ajal olid ainsaks distantsilt suhtlusvahendiks kirjad, mistõttu on arhiivides säilinud muusikute ulatuslik kirjavahetus. Mitmed mainitud heliloojatest olid isiklikus kirjavahetuses. Ka nende heliteoseid saab vaadata kui muusikalisi kirju teineteisele, kaasaegsetele ja muidugi tulevastele põlvkondadele. Kontserdisarja raames soovime taastada selle muusikalis-kirjandusliku seotuse, samuti avastada eesti ja vene muusikakultuuride uusi kokkupuutepunkte.

Kavas: Tobias, Saar, Rimski-Korsakov, Glinka. kava saadavad ja seovad tervikuks muusikateadlase kommentaarid.

Osalejad:

Kadri-Ann Sumera – klaver

Iris Oja – sopran

Denis Golubev – oboe, inglissarv

Elizaveta Mirošnikova – muusikateadlane

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Muusikalised kirjad. Kodumaine viis / Музыкальные письма. Родная песня R 29.3.2019 19:00 Tartu Saksa Kultuuri Instituut 5.50
Hinnainfo
Pilet 5 €
 
Kontsert kestab 1,5 tundi
Soovitatud vanus 6+
Toimumiskoht
Kastani 1 Tartu Lõuna-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Aarton OÜ
Orasheina tee 28 Maardu 74117 Harjumaa
8-985-2332936
denisiliza@gmail.com