Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Ooper ''Dust''

N 29.8.2019 19:00
Vaba Lava, Narva
12.50 - 16.50
Peter Kohlmetzi Møller ooper TOLM
 
Postapokalüptiline nukuooper lootuse otsimisest pärast globaalset kliimakatastroofi.
 
Svend E. Kristensen (nukunäitleja)  
Nina Sveistrup Clausen (sopran)  
Jesper Pedersen (lavastaja)  
Neill Cardinal Furio (laulude tekstide autor)  
Peter Kohlmetz Møller (helilooja)
Kristian Knudsen (stsenograaf)  
Lise Klitten & Line Bech (kostüümikunstnik)  
Mikkel Jensen (valguskujundaja)  
 
Viis rabavat inimsuurust nukku, särav ooperisopran ja salapärane tegelane räägivad loo maailmast, mis on läinud omadega rappa.  
 
Dramaatiline ka kaasaegne laulutsükkel kujutab ette, kui vähe jääb alles pärast seda, kui vältimatud üleilmsed katastroofid on tabanud seda sensuaalset ja liigutavat nukuilma.  

Nomineeritud Taani Reumerti teatrialasele eripreemiale 2016  
 
kestus: 70 minutit. Esitatud inglise keeles  
 
New Music Theatre & Neo-Puppetry Opera 
 
TOLM on uus muusikaline draama, mis seob täiskasvanute nukuetenduse ja lavalise ooperilaulu, fantaasia, mis kutsub publiku võimalikku tulevikku, kus tsivilisatsioon ja inimkond on langenud ohvriks omaenda ahnusele ja ihadele. Näidend, mis  esitab küsimusi ja otsib uue alguse lootust pärast seda, kui on toimunud see katastroof, mida me hetkel näeme maailmas üha lähemale hiilimas.
 
Selles maailmas on kaks tegelast: Kuu (mida esindab naislaulja) ja Vari (mida esindab nukunäitleja) mängivad nukk-tegelaste mängu,  mis on meenutamise ja taasühinemise viimane vahend. Teineteise külge klammerduvas sõltuvuses on nad olnud tunnistajaks kõikidele inimkonna õudustele, mis viimses katasroofis on toimunud.
 
Kohtame Sõdurit, kes klammerdub juba kaotatud sõja külge; pimedat Ema, kes otsib oma hirmunud vigastatud Poissi; Prostituuti, kes tõuseb tolmust, et rääkida tema vastu toime pandud hirmutegudest; ja lõpuks Prahimeest, hullu kapitalisti, kes sööb tolmu, mulda ja iseennast - kõike, mida on vaja kasvu tagamiseks.  
 
Nukud on haruldased elusuurused silikoonist nukud realistliku naha ja nägudega. Nad kujundati aastatepikkuse tööga just nüüdisaegse täiskasvanud publiku jaoks. Naturalistlikud nukud ooperis, mis on erinevate žanrite -- ooperi, etenduskunsti ja nukuteatri ristumiskoht.
 
Näidendi esietendus toimus Helsinores, Taanis 10. märtsil 2016 ja oli väga edukas. "Tolmu" on esitatud Norras, Rootsis, Islandil, Kreekas, Jaapanis ja terves Taani riigis, sh ka kaks nädalat Kopenhaageni Kuninglikus Teatris. Publik ja kriitika, nii noored kui vanad, trükis ja internetis, on olnud üllatunud ja rabatud žanrite segust, düstoopilisest armastusteemast ning näidendi luulelisusest ja söakast paatosest. Düstoopiline teema on fantaasia, mis sunnib meid maha istuma ja järele mõtlema, mida me inimkonnana praegu peaksime tegema. Siin on see mähitud poeetilisse stiili ja esteetikaase ning toodud esile muusika ja laulu abil.  
 
Tolm on loodud usus, et kunst suudab mängida aktiivset rolli inimeste meelemuutuses ja planeedi saatuses. Me ei pea moraalseid või poliitilisi keskkonna-alaseid kõnesid, vaid oleme valinud poeetilise lavakunsti vormi -- ja just see poeesia ja paatos annavad Tolmule poliitilise teravuse.  
 
Näidendit saab korraga vaadata 150 inimest ja hiljuti esitati seda Kopenhaageni Kuninglikus Teatris .
 
STØV (TOLM) 2016 sai Taani Kunstide Nõukogult 2016. aastal preemia erakordse hübriidse muusikateatri näidendi eest ning seda on nomineeritud ka Taani Teatri Aastapreemiale, mis ühe täiskasvanutele mõeldud nukuteatri kohta on erakordne saavutus.
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Ooper ''Dust'' N 29.8.2019 19:00 Vaba Lava, Narva 12.50 - 16.50
Hinnainfo

Hinnad kuni 01.06
tavahind 16EUR
õpilane/pensionär 12EUR

Vanusepiirang 16+
Sissepääs kell 18:30

Toimumiskoht
Vaba Lava Narva teatrikeskus
Linda 2, Narva Narva Eesti
Sündmuse korraldaja
ContempArt MTÜ
Ehitajate tee 13 Tallinn Harjumaa
narvaopera@gmail.com
reg.nr: 80379752
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet Ooper ''Dust'' PopulaarnePopulaarneOoper ''Dust'' Vaba Lava, Narva, Eesti 12.50 - 16.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Vincenzo Bellini ooper ''Norma'' PopulaarnePopulaarneVincenzo Bellini ooper ''Norma'' Narva Kreenholmi Manufaktuuri ooperitelk, Eesti 33.50 - 45.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Vincenzo Bellini ooper ''Norma'' PopulaarnePopulaarneVincenzo Bellini ooper ''Norma'' Narva Kreenholmi Manufaktuuri ooperitelk, Eesti 30.50 - 43.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Jazz Cafe. Susanna Aleksandra kvintett PopulaarnePopulaarneJazz Cafe. Susanna Aleksandra kvintett Narva Kreenholmi Manufaktuur, Eesti 15.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Raimo Kangro muusikal ''Juku'' PopulaarnePopulaarneRaimo Kangro muusikal ''Juku'' Narva Kreenholmi Manufaktuuri ooperitelk, Eesti 9.50 - 19.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!