Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

PETER BENCE

P 4.11.2018 19:00
Alexela Kontserdimaja, Tallinn
MAAILMA KUULSAIM SHOWPIANIST PETER BENCE ESINEB EESTIS
4. novembril esineb Alexela kontserdimajas maailma kuulsaim showpianist - rahvusvahelise haardega virtuoos Peter Bence.


Peter Bence on rokkiv klaverivirtuoos, kes on elavaks tõestuseks sellele, et klassikaline muusika on kõike muud kui igav - oma kontserdil  segab ta muusikalised žanrid haaravaks etenduseks. Tema töötlused The Queeni, Michael Jacksoni ja teiste megastaaride lugudest on kogunud internetis pöörased 300 miljonit vaatajat. Ekspressiivse ja lööva mängustiiliga murrab ta klassika ja popi piire ning ainuüksi viimase aasta jooksul on ta esinenud neljal kontinendil, rohkem kui kahekümnes riigis. Bence oli ka 2017. a BBC Proms kontserdi avaesinejaks, mida nautis Hyde Park’is enam kui 50 tuhat vaatajat.

Bence on kui Usain Bolt klaveri taga, kellele tänaseni pole vastast. 2012. aasta jaanuaris kroonis Guinnessi Rekordite raamat ta maailma kiireimaks pianistiks. Bence’i skoor oli 765 klahvilööki minutis, mida tänase päevani pole keegi suutnud üle lüüa. Oma jõulise lähenemisega popmuusikale toob ta kontserdisaalidesse nii noori kui vanu. Tema klaver kõlab kui orkester, ta võtab instrumendist viimast. Bence ütleb ise, et eksperimenteerib kõigega, mida klaver talle pakub - kogu klaveri korpus on haaratud mängu.  See on teatraalne show, kus tempo on kruvitud maksimumi. Popmuusika töötlused kõlavad uues ja erakordses esituses, mis ei jäta ühtegi kuulajat ükskõikseks. Bence’I sõnul on tema eesmärk veenda ka nooremaid kuulajaid selles, et klaver on tõeliselt äge instrument ja täissaalid on selle kinnituseks.

Peter Bence võttis klaveril oma esimesed akordid juba kaheaastaselt, mängides vanaema pianiinol multifilmide meloodiaid. Mozartist ja Listist inspireerituna komponeeris oma esimesed teosed vaid seitsmeselt ning 11-aastaselt andis välja oma esimese sooloalbumi.  Klassikalise muusikahariduse sai Bence Ungaris ning edasi viisid õpingud mainekasse Bostoni Berklee kolledžisse, kust sai alguse tema rahvusvaheline tähelend.

Bence’i kontsert on võimas elamus, tipptasemel valgushow taustal kõlavad nii popmuusika töötlused kui ka originaallooming.

Piletid Beter Bence Tallinna kontserdile on müügil Piletilevis alates 6. aprillist.
Vaata lisaks: http://peterbence.com

Sündmuse koduleht: http://www.facebook.com/musaklubi

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
PETER BENCE P 4.11.2018 19:00 Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Hinnainfo
18:00 Avatakse Kontserdimaja uksed ja kohvikud
19:00 Algab üritus. Ilma vaheajata.
Hilinejaid saali ei lubata! Vabandame!
20:45 Orienteeruv lõpp


ÜRITUSTE LISAINFO
• Soovitatav vanus alates 6. eluaastast
• Pildistamine ja filmimine ei ole lubatud
• Kehtiv pilet peab olema igal külastajal, ka sülelapsel.
• Hilinejaid saali ei lubata!
• Piletid müügil ka toimumise päeval Solaris Keskuse Piletilevi kassas
• Ratastoolis külastaja piletitellimus saata: info@piletilevi.ee
• I rõdu 1 ja 2 rea ning II rõdu 1 rea kohad on piiratud nähtavusega. Serval paikneb ohutuspiire

Kõikidele Alexela Kontserdimajas toimuvate ürituste piletihindadele lisandub teenustasu 0.90€ / pilet, mis suunatakse ettevõtte keskkonnasäästlikusse arengusse.
Toimumiskoht
Estonia pst. 9 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
ELC Promotion OÜ
Roosikrantsi 2 Tallinn Harju
+372 5221234
info@elcomandante.ee
Samas toimumiskohas