Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

URMAS SISASK 60. Kontserdisari TEEKOND UNIVERSUMI SÜDAMESSE

Näita kirjeldustPeida kirjeldus
URMAS SISASK 60
Kontserdisari
TEEKOND UNIVERSUMI SÜDAMESSE
„Tähistaeva tsükkel” klaverile ja jutustajale
 
PEAKORRALDAJA ART SOLUTIONS
 
“Põhjataevas” on esimene osa Urmas Sisaski monumentaalsest “Tähistaeva tsüklist”. See 5-osaline aastatel 1980-2018 valminud teos on helilooja sõnul tema elutöö.
 
Urmas Sisaski 60. juubelisünnipäeva tähistamiseks toimub Tallinnas ja üle Eesti kontserdisari „Teekond universumi südamesse”, mille kümnel kontserdil esitatakse „Tähistaeva tsükkel” tervikuna. Teos annab muusikalise vaste 88 tähtkujule ehk kogu teadaolevale tähistaevale, samuti Eesti vanarahva tähistaeva nägemusele.
 
„Põhjataevas” portreteerib Eestis nähtavaid tähtkujusid – Väike Vanker, Orion, Veevalaja jt.
„Mind huvitab meeleolu, pilt, mille tähtkuju minus äratab,” kirjutab helilooja. Muusikas on maagilisi kõlasid, pinget, võimsaid rütme – kõik ülistamas tähistaeva ilu. Kontsertidel jutustab Peeter Volkonski tähtkujude muusika vahel põhjarahvaste tähemüüte. Need rahvad elasid kooskõlas taeva ja maaga, tähistaevas nende kohal ja maa nende jalge all oli üks tervik.
 
„Spiraalne sümfoonia“ viib meid veelgi kaugemale universumisse. See on galaktikate muusika, mis käsitleb tuntumaid spiraalseid galaktikaid kogu nende gigantlikkuses, põimituses, rahutuses ja rahus.
 
Tähistaevas jõuab kontserdil meieni ka nähtavana – lavale on projitseeritud salapärane ja imekaunis taevalaotus kogu oma täiuses.
 
Kontserdisarjas esinevad helilooja kauaaegsed koostööpartnerid: pianistid Lauri Väinmaa, Johan Randvere, jaapani pianist Yuko Yoshioka (kellele on pühendatud tsükli 4. osa „Ekvatoriaaltaevas”), Piret Väinmaa, Tiiu Sisask, Maila Laidna. Tähemüüte jutustavad Peeter Volkonski ja Sepo Seeman.
 
Urmas Sisaski tähistaeva lummus septembris üle Eesti.
 
 
 
MEEDIAPARTNER: POSTIMEES
KOOSTÖÖPARTNERID: Kultuuriministeerium, EESTI KULTUURKAPITAL, SELVER, Kleeps24
 
Sündmused
Sündmusi ei leitud
Laadimine...
Lae uuesti