logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

The Great Gatsby Ballet

P 12.11.2023 19:00
Alexela Kontserdimaja, Tallinn
42.50 - 98.10

Balletietendus „Suur Gatsby“ on Ameerika kirjaniku Francis Scott Fitzgeraldi samanimelise romaani põhjal sündinud lavastus, jutustatud tantsu kaudu.

Romaani sündmused leiavad aset New Yorgi lähistel. Pärast Esimese maailmasõja lõppu Ameerika majandus õitses. Alkoholi keeluseaduse lainel rikastusid põrandaalused alkoholikaubitsejad ja nautisid ümbritsevate kadeduseks luksuslikku eluviisi. Gatsby oli üks neist. Ja kus on suur raha, seal on alati ka intriigid ja armastus.

Balleti süžee keskmes on Gatsby romantiline suhe abielunaisega. See on lugu armastusest ja unistustest, reetmisest ja surmast; lugu sellest, kui kõrget hinda tuleb maksta selle eest, kui jääda liiga kaua truuks ühele unistusele. Tantsus ja muusikas väljendatud lugu kulmineerub žanri seaduspärasuse kohaselt traagilise finaaliga...

Projektis osalevad rahvusvahelised staarid; koreograafia on loonud Dwight Rhoden (USA), kes on The New York Timesi andmetel üks tänapäeva nõutumaid koreograafe; balleti muusika on loonud muusikaprodutsent Konstantin Meladze ja helilooja Juri Šepeta.

See edukas ja ambitsioonikas projekt, mille esietendus toimus 2014. aasta oktoobris, on juba käinud tuuril Berliinis, Frankfurdis, Cannes'is, Pariisis, Genfis, Viinis ja teistes Euroopa linnades. Lavastust on näinud sajad tuhanded inimesed.

Töösse kaasati üks tänapäeva nõutumaid koreograafe Dwight Rhoden. Tema stiil ühendab endas etniliste motiivide, fotokunsti, teatri, klassikalise balleti, filmi, tänavatantsu, moe ja isegi akrobaatika mõjutusi. Rodin on teinud koostööd Cirque du Soleil'iga, lavastanud showsid Prince'ile, U2-le ja Lenny Kravitzile ning tantsustseene Hollywoodi filmidele. Dwight Rhodeni loodud tantsu plastilisus rabab iga žesti õigustatuse ja iluga isegi neid, kes alles eile pidasid ideaaliks klassikat.

Gatsby lugu on ajatu. Seda on lavastatud teatrites, tehtud filmideks ja muusikalideks. Dwight Rodin tõlgendas seda tantsuna. Klassika ja modernismi täiuslik segunemine koos kaasaegse muusikaga teeb lavastusest ebatavalise ja vapustava elamuse. Francis Scott Fitzgeraldi romaani motiividel põhinev ballett näitab meile Gatsby lugu hoopis teistmoodi, paneb meid seda lugu ikka ja jälle uuesti läbi elama.

„Dwight Rodin tõi koreograafiasse tänavakultuuri teravuse. Ta võttis balletitehnika ja lammutas selle reeglid. Ta tegi balleti seksuaalseks, põnevaks ja lõbusaks. Tema pas de deux'is näete sellist suhet mehe ja naise vahel, millest on tehtud unistused...," ütles näitleja Patrick Swayze Rodini kohta. „Me tahtsime võimalikult palju eemalduda 1920ndatest aastatest, kuid jätsime sellest ajastust kerge hõngu, selle võlu,“ kommenteerib Rodin. „Töötasime selle projekti kallal üle aasta. Minu jaoks oli oluline leida tantsijaid, kellel on ühelt poolt kaasaegse koreograafia tunnetus ja teiselt poolt tugev klassikaline ettevalmistus“.

Balleti muusika annab edasi Ameerika „pööraste 1920ndate“ meeleolu kaasaegses tõlgenduses. Soundtrack põhineb sümfoonilisel muusikal, moodsa muusika rütmidel, džässil, bluusi ja diksiländi kuldajastu klassika stilisatsioonidel ning filmimuusikal.

 
 
Näita rohkemNäita vähem
Üritus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
The Great Gatsby Ballet P 12.11.2023 19:00 Alexela Kontserdimaja, Tallinn 42.50 - 98.10
Üritus The Great Gatsby Ballet
Kuupäev / Kell P 12.11.2023 19:00
Toimumiskoht Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Hind 42.50 - 98.10
Hinnainfo
Pileti nominaalhindadele lisatakse agenditasu 2 € - 10,40 €
 
18:00 Avatakse Kontserdimaja uksed ja kohvikud
19:00 Algab sündmus. Vaheaeg 30 minutit
Hilinejaid saali ei lubata! Vabandame!
21:30 Orienteeruv lõpp

ÜRITUSE LISAINFO
• Vanusepiirangut ei ole
• Kehtiv pilet peab olema igal külastajal, ka sülelapsel.
• Hilinejaid saali ei lubata!
• Pildistamine/ filmimine ei ole lubatud
• Ratastoolis külastaja piletitellimus saata: info@piletilevi.ee
• I rõdu 1 ja 2 rea ning II rõdu 1 rea kohad on piiratud nähtavusega. Serval paikneb ohutuspiire
• Tellige kohvilaud ette: https://kontserdimaja.ee/telli-ette/

Kõikide Alexela Kontserdimajas toimuvate sündmuste hinnad sisaldavad teenustasu 1.00€/ pilet, mis suunatakse ettevõtte keskkonnasäästlikusse arengusse.
 
Toimumiskoht
Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Estonia pst. 9 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Ürituse korraldaja
Na & Ta Grupp OÜ
Künnapuu 61-2 Tallinn Harjumaa
+372 5574587
miristina.nata@gmail.com
reg.nr: 12664917
Üritus The Great Gatsby Ballet
Kuupäev / Kell P 12.11.2023 19:00
Toimumiskoht Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Hind 42.50 - 98.10
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet Ballet Flamenco de Madrid etendus ''Carmen'' (Tragikomöödia ''Isa'' / Tрагикомедия ''Папа'' 10.10.23 asendus) Ballet Flamenco de Madrid etendus ''Carmen'' (Tragikomöödia ''Isa'' / Tрагикомедия ''Папа'' 10.10.23 asendus) Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Osta pilet Etendus ''Kingituseks saatus'' / Cпектакль ''Судьба в подарок'' (11.11.20 ja edasi lükatud 23.09.21 / 14.01.22/25.05.22/15.12.22 asendus) Etendus ''Kingituseks saatus'' / Cпектакль ''Судьба в подарок'' (11.11.20 ja edasi lükatud 23.09.21 / 14.01.22/25.05.22/15.12.22 asendus) Vene Kultuurikeskus, Tallinn
Osta pilet The Beatles Live Again - The Beatbox (ITA) The Beatles Live Again - The Beatbox (ITA) Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Osta pilet Secret Service Secret Service Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti