Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

I EAT THE SUN AND DRINK THE RAIN. ERSO hooajalõpu festival ''Practical Spirituality''

T 22.5.2018 19:00
Kultuurikatel
16.50 - 22.50
Sven Helbig
“Ma söön päikest ja joon vihma” (I Eat the Sun and Drink the Rain)

SVEN HELBIG elektroonika
Voces Musicales
Dirigent KRISTJAN JÄRVI

Saksa helilooja, produtsent ja arranžeerija Sven Helbig kuulub sellesse põlvkonda, kelle jaoks enam klassikalise ja popmuusika vahel piire ei eksisteeri. Tema posthumanistlikuks manifestiks nimetatud teos “Ma söön päikest ja joon vihma” tegeleb inimeste ja looduse vaheliste suhetega, kulmineerudes masinate ajastu lõpuga. Teos on kirjutatud koorile ja elektroonikale ning selle aluseks on autori enda tekstid. 2016. aastal jõudis see Kristjan Järvi ja Berliini Vocalconsorti salvestatuna ka CD-le.

Seekord lõpetab ERSO hooaja traditsioonilise lõppkontserdi asemel hooajalõpu festivaliga, mis näitab sümfooniaorkestri haaret olla muusika ja muusikute koondajaks laiemalt, kui seda võimaldab tavapäraste reedeõhtuste kontsertide formaat. ERSO ja Kristjan Järvi festivali “Praktiline spirituaalsus” lähtepunktiks on igatsus tähenduse ja transtsendentaalsuse järele muusikas – muusika kui vahend religiooni, kosmilise vibratsiooni ja harmoonia tunnetamiseks. Samanimeline festival toimus 2017. aasta juunis Leipzigis, kus selle eestvedaja Kristjan Järvi põhipartneriks oli Leipzigi Raadio (MDR) sümfooniaorkester.

Kristjan Järvi on “21. sajandi artisti arhetüüp, laia haardega muusik, kes tegutseb ilma silmaklappide ja piirideta,” kirjutati Prantsuse klassikalisele muusikale ja tantsule pühendatud internetilehel ResMusica. Ta on pälvinud maailma klassikalise muusika lavadel tähelepanu kui “üks osavamaid ja innovatiivsemaid kavade koostajaid” (Reuters). Kureerides ja juhatades eri žanre ühendavaid kontserte, mida vürtsitavad isiklik lähenemine ja stiil, on tulemus alati eriline, Šoti ajalehes Herald Scotland on Kristjan Järvi kontserte nimetatud lausa “elu paremaks muutvateks”. Oma innovatiivsete ideede elluviimiseks on Kristjan Järvil väljundeid üle kogu maailma: ta on Leipzigi Raadio (MDR) sümfooniaorkestri ja Gstaadi festivali orkestri peadirigent, New Yorgis resideeruva klassikale, hip-hopile ja džässile pühendunud Absolute Ensemble’i asutajaliige ja dirigent ning Läänemeremaade noorteorkestri asutajaliige ja dirigent. Külalisdirigendina juhatab ta orkestreid üle maailma, tema käe all on mänginud nii Londoni SO, Prantsuse Rahvusorkester, Pariisi orkester, Berliini Filharmoonikud, Washingtonis tegutsev National Symphony Orchestra, Minnesota orkester, NHK sümfooniaorkester Jaapanis kui paljud teised. Kristjan Järvi on salvestanud muusikat enam kui 60 albumile alates Hollywoodi filmimuusikast ning erinevaid auhindu pälvinud salvestistest mainekatele plaadifirmadele Sony ja Chandos kuni omanimelise sarjani “Kristjan Järvi Sound Project” tunnustatud Prantsuse plaadifirmale Naïve Classique.

Sündmuse koduleht: http://www.erso.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
I EAT THE SUN AND DRINK THE RAIN. ERSO hooajalõpu festival ''Practical Spirituality'' T 22.5.2018 19:00 Kultuurikatel 16.50 - 22.50
Hinnainfo
Täispilet 22 €
Õpilane, tudeng, pensionär 16 €
Kino Sõpruse filmi "Mao Embuses" pileti ettenäitamisel 16 €

Sooduspilet kehtib õpilastele, üliõpilastele, pensionäridele. Palume kaasa võtta soodustust tõendava dokumendi!
Toimumiskoht
Põhja pst. 27A Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
ERSO / Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
ERSO / Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Estonia pst. 4 Tallinn Harjumaa
6147787
piletid@erso.ee
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas