Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Tärkav. VaskID EMTA suures saalis

K 25.3.2020 19:00
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suur saal
Hea klient!
 
Koroonaviiruse (COVID-19) üleilmsest levikust tingitud eriolukorra tõttu jääb ära 25. märtsil kell 19 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis toimuma pidanud kontsert „Tärkav. VaskID“.
 
„Tärkav. VaskID“ EMTA suures saalis
 
K, 25. märtsil 2020 kell 19.00–21.15 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis
Uksed avatakse kell 18.00, kontsert on vaheajaga
 
Kontsert toimub kahes osas:

I pooles kõlavad kuue Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tudengi esmaettekanded

II pooles kõlavad Tambergi ja Uusbergi teosed ning toimub EMTA üliõpilaste kompositsioonikonkursi autasustamine (sh publikupreemia väljakuulutamine)

„Tärkav. VaskID“ on uudisloomingu kontsert, mille pealkiri võiks ka olla „Mitte ainult messing“ või „Müüdimurdja“ – puhkpilliorkester koosneb paljudest erinevatest muusikainstrumentidest ning esitatav repertuaar ei pruugi olla alati vali ja marsitaktis. Kontserdil kõlab kaheksa esmaettekannet puhkpilliorkestrile: sel kevadel 90. sünniaastapäeva tähistava Eino Tambergi Concertino op 129 Eesti esmaettekanne (solist Indrek Vau), Pärt Uusbergi ning kuue Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tudengi uudislooming.

Samal õhtul on fuajees võimalik tutvuda kõigi kontserdil esitatavate teoste partituuridega. Lisaks sellele paneb Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum üheks päevaks välja Eesti heliloojate nii rariteetsemaid kui ka rohkem esitatud puhkpilliorkestrite teoste käsikirjalised partituurid. Kontserdi vaheajal saab publik valida oma lemmikteose, kes kuulutatakse lisaks orkestri lemmikule välja kontserdi lõpus. Kontserdi õhtujuhid on helilooja Liisa Hirch ning trombonist Johannes Kiik.  

Esinevad:

Politsei- ja Piirivalveorkester

solist Indrek Vau, trompet (EMTA, ERSO)

dirigent Sami Ruusuvuori (Helsingi politseiorkester)

õhtujuhid Liisa Hirsch ja Johannes Kiik

 

Kontserdil kuuleb kaheksat esmaettekannet:

    Paul Daniel „Ümberpöördumatu“

    Tõnis Leemets „Noodilood“

    Hanna Kata Norma „Marss“

    Marcelo Politano „Atlantic Wandering“

    Andrea Sordano „Śūnyatā“

    Eino Tamberg Concertino trompetile ja puhkpillidele op 129 (Eesti esmaettekanne), solist Indrek Vau

    Davide Umbrello „Valged ööd“

    Pärt Uusberg „Süit vanadest tantsudest“

Kontserdil on kokku saanud kaks projekti: üheltpoolt EMTA kompositsioonitudengite projekt ühele kutselisele koosseisule uudisloomingu kirjutamiseks ning teisalt Puhkpillimuusika Koja algatatud valdkondlik arendusprogramm, mis on inspireeritud 2016.–2017. aastal toimunud tärkava koorihelilooja programmist "Sahtlist saali". Toona vedasid-korraldasid programmi Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, Tartu Akadeemiline Meeskoor ja Tartu ülikooli kammerkoor.

Umbes poolteist aastat tagasi tekkis Merike Pedastel üha tugevamaks muutuv mõte, et tärkava koorihelilooja programmi võiks korraldada ka puhkpilliorkestritele, et valdkonna Eesti helilooming saaks tugeva tõuke. Ideest võttis kinni Puhkpillimuusika Koda ja nii said eelmise programmi etapid läbi mõeldud ning just puhkpilliorkestrite valdkonnale sobivaks muudetud. Seekord on partnerina projekti kaasatud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning kõlavad EMTA kompositsiooni eriala konkursil osalevad puhkpilliorkestrile loodud võistlustööd. Lisaks on kontserdil uuendusena ka kutseliste heliloojate esiettekanded. Teoseid kannab ette Politsei- ja Piirivalveorkester, kes on üks kahest kutselisest puhkpilliorkestrist Eestis, kelle esinemiste ampluaa on lai ja kontserdikalender stiililiselt mitmekülgne. Programm soovib kontserdiõhtuga avada puhkpilliorkestrit kui laiapaletset instrumenti nii helilooja kui ka kuulaja jaoks.

2017. aastal toimunud tärkava koorihelilooja programmi kontserdil pälvis publiku lemmiku auhinna Karin Kuulpak teosega „Unelaul“ ning osalevate kooride lemmikteosed olid Imre Rohuväli / Juhan Viiding „Laul sügavast düünist“ (naiskoorile), Imre Rohuväli / Kersti Merilaas „Usalda oma silmi“ (meeskoorile) ja Roland Viilukas / Kersti Merilaas „Unelaul“ (segakoorile).

Vt lähemalt ja liitu sündmusega ka Facebookis: https://www.facebook.com/events/618417352055507/

Piletid:

Kontserdile pääseb tasuta pileti alusel, mis tuleb välja võtta Piletilevist või tund enne algust kohapeal. Ilma kehtiva pileti või kutseta ei ole võimalik kontserdile pääseda. Piletid on määratud istekohtadega.

Müügil on ka kõiki kontserdil kõlavaid teoseid ja heliloojaid tutvustav kavaraamat, mille saab osta kohapeal sularaha eest (tavahind 2 €, toetajakava 5 € / 10 €; toetajapiletite tulu läheb VaskID programmi kulude katteks).

Toetajad: Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Eesti Autorite Ühing, Politsei- ja Piirivalveamet, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti Muusika Infokeskus, Karlova Kohv, Talmar&Põhi, Radisson Blu Sky hotell, Kubja Ürditalu

Korraldajad: MTÜ Puhkpillimuusika Koda, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia heliloomingu, improvisatsioonilise muusika ja kaasaegsete etenduskunstide osakond, Politsei- ja Piirivalveorkester

Lisainfo: sahtlistsaali@gmail.com

                https://www.facebook.com/events/618417352055507/

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
Tärkav. VaskID EMTA suures saalis K 25.3.2020 19:00 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suur saal
Hinnainfo
Sissepääs tasuta pileti alusel (saadaval Piletilevis ja tund enne algust kohapeal).
Kohad on nummerdatud.
 
Uksed avatakse kell 18.00
Kontserdi algus kell 19.00
Kontsert on vaheajaga
Orienteeruv lõpp kell 21.15
 
Soovitatav vanus 7+
 
Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
Tatari 13 Tallinn Harjumaa
+372 667 5758
kontsert@eamt.ee
reg.nr: 74000547
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Sündmus on peatatud North STAR bigbänd PeatatudPeatatudNorth STAR bigbänd Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia black box, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Sündmus on peatatud VII vanamuusikafestival Ceciliana. "Püha Cecilia" PeatatudPeatatudVII vanamuusikafestival Ceciliana. "Püha Cecilia" Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suur saal, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Sündmus on peatatud Sada suures saalis. Mira Martšenko klaveriõpilased PeatatudPeatatudSada suures saalis. Mira Martšenko klaveriõpilased Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Välja müüdud Jazz akadeemias. Free Folk, Pol Belardi's Force + Raimond Mägi Ensemble Välja müüdudVälja müüdudJazz akadeemias. Free Folk, Pol Belardi's Force + Raimond Mägi Ensemble Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, black box, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!