Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

G.F. Händeli ooper ''Orlando'' - TOIMUMISKOHA JA KUUPÄEVA MUUDATUS

N 12.9.2019 19:00
Narva Linnus

Hea klient!

Teavitame, et etendus "Orlando", mis oli 12.09 Narva Linnuses (ContempArt/ Narva Ooperipäevad 2019), toimub 06.09 Kreenholmi Manufaktuuri ooperitelgis kell 19.00.

Kõik 12.09 kuupäevale ostetud piletid kehtivad 06.09 Orlando etendusel.
Juhul kui uus kuupäev või ürituse toimumiskoht ei sobi, saab pileteid tagastada kuni 15.09 Piletilevi müügipuntides (v.a. Circle K teenindusjaamades).
PDF pileti omanikel palume ühendust võtta Piletilevi kontoriga aadressil 
tagasiost@piletilevi.ee  kuni 15.08.2019 ja kirja sisusse palume märkida tellimuse number.

Korraldaja vabandab ebamugavuste pärast!

 

Georg Friedrich Händeli ooper "Orlando"

06.09 kell 19.00
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia


Osades:

Orlando - KRISTJAN-JAANEK MÖLDER  
Angelica - SIIRI JOHANSON
Zoroastro - RAIKO RAALIK
Dorinda - URSULA ROOMERE
Medoro - JOHAANA MARIA JUHANDI
Isabella - ANNELIIS VOLMER

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia barokkoorkester

Lavastaja: STEPHAN JÖRIS
Dirigent: ENDRIK ÜKSVÄRAV
Orkestri juhendaja: Meelis Orgse ja Imbi Tarum
Kontsertmeister:  Ene Rindesalu  

Etendus kestab 2 tundi ja 10 min.
1 vaheaeg: 25 min

 

Georg Friedrich Händeli ooperi „Orlando“ lugu pärineb eeposest „Raevunud Roland", mille nimikangelast võiksime pidada Lääne-Euroopa Herakleseks. Orlandos ühinevad piiritu füüsiline jõud ja kangelaslikkus ning hullumiseni viiv habras igatsus armastuse järele. Sest neid, keda armastatakse, ei pruugi sageli endale saada, ning siis vangutakse rõõmu-ja armujoobumuse juurest võimu-ja isegi verejoovastusse.

Selliseid läbielamisi ja nendega toimetulemist ei koge üksnes Händeli ooperi „Orlando“ tegelased. Baroki hiilgavas, ülevoolavas muusikas edasi antud kõrgelennulised tunded, pateetilised kirepuhangud, aga ka langemine meeltesegadusse iseloomustavad iga ajastut. Ja pealegi laulsid sel ajal naised meherolle ja vastupidi. Sugudevahetus teatrilaval oli täiesti tavaline. Sest armastuse rõõme ja kannatusi kujutavas draamas pole vahet, kas oled naine või mees.

Soov olla armastatud või ise kedagi armastada nõuab omaenese tahte piiridest üleastumist. See on omakorda seotud osalise loobumisega oma identiteedist või ideaalist. Kuni tänapäevani on armastajate teel seisnud tõkkena tihti seisuslik mõtlemine. Ooperilaval on sellele lahendusi leitud maagia abil (nagu „Orlandos“) või meelemürkide toel (nagu Donizetti „Armujoogis“ või Wagneri „Tristanis ja Isoldes“). See vabastas armastajad oma isiklikust vastutusest ja süütundest.

Armastuse pärast meelt heita või armastuse kaudu kasvada, alistuda armu- või võimuhullusele - need on ajatud teemad, niikaua kui eksisteerivad inimesed ja kired. Nii nagu kõrghoone katusel ollakse lähedal taevale ja oma arvatavale õnnetähele, seistakse seal samal ajal oma eksistentsi serval - kui imetletud ideaal jääb kättesaamatuks. Mida suurem on igatsus ja kirg, seda valusam on langemine tühjusesse.

Lavastaja Stephan Jöris on sündinud 1954. aastal Kölnis ja üles kasvanud teatriperekonnas. Juba varateismelisena astus ta lavalaudadele muuhulgas solisti, koorilaulja ning lava-assistendina. 12-aastasena astus ta solistina üles Leos Janaceki ooperis „Kaval rebaseke“. Ta on õppinud kõrgkooli muusikapedagoogikat, samuti laulmist, metsasarve ja dirigeerimist ning töötanud metsasarvemängijana orkestrites. Mitmetes lavastusmeeskondades erinevaid ameteid pidades, sh Herbert Wemicke ja Hans-Peter Lehmanni assistendina töötades, jõudis Jöris ka ise lavastamise juurde. Aastatel 1988— 2010 töötas Jöris Bayreuthi Festspiele kunstilise juhi Wolfgang Wagneri meeskonnas ning aitas selle ajajooksul kaasa üle viiteistkümne lavastuse sünnile. Tema koostööpartneriteks on seejuures olnud Werner Herzog, Heiner Müller, Harry Kupfer, Keith Warner, Jean-Pierre Ponelle, Daniel Barenboim, Pierre Boulez, Daniele Gatti, James Levine, Giuseppe Sinopoli, Antonio Pappano, Mark Albecht ja Christian Thielemann. Aastast 1992 on Jöris koolitanud lavastajaid mitmetes Saksa kõrgkoolides (Augsburg, Bayreuth, Frankfurt, Detmold, Rostock) ning on seejuures lavastanud ja produtseerinud arvukalt tudengi projekte. Lisaks on ta kaasa löönud noorte kollektiivide sõltumatutes produktsioonides. Jorise eelmine ühisprojekt EMTA ooperistuudio ja EMTA varajase muusika keskuseg - Henry Purcelli ooper „Dido ja Aeneas“ - valiti 2017. aastal Eesti teatri aastaauhindade muusikaauhinna nominendiks.

Stephan Jorise värskemaid lavastusi:

Britten „Suveöö unenägu“ (Städtische Bühnen Frankfurt, 2006)

Salieri „Prima la musica poi le parole“ (Bayreuthi ooper, 2007)

Wagner „Tristan ja Isolde“ (kaaslavastaja; Nizza, 2012)

Mozart „Figaro pulin“ (Hochschule in Rostock, 2013)

Wagner „Tannhäuser“ (New National Theatre Tokyo, 2013)

Puccini „Gianni Schicci“ (Hochschule in Rostock, 2014)

Purcell „Dido ja Aeneas“ (EMTA, 2016)

Dirigent ja laulja Endrik Üksvärav on omandanud EMTA-s bakalaureusekraadi kooridirigeerimise erialal Olev Oja dirigeerimisklassis 2004. aastal ning magistrikraadi samal erialal Hirvo Surva juhendamisel.

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
G.F. Händeli ooper ''Orlando'' - TOIMUMISKOHA JA KUUPÄEVA MUUDATUS N 12.9.2019 19:00 Narva Linnus
Hinnainfo
Hinnad kuni 01.06
tavahind 13 EUR
õpilane/pensionär 7 EUR


Vanusepiirang 7+
Sissepääs kell 17:30

Etendus kestab 2 tundi ja 10 min.
1 vaheaeg: 25 min
Toimumiskoht
Narva linnus
Peterburi mnt 2 Narva Eesti
Sündmuse korraldaja
ContempArt MTÜ
Ehitajate tee 13 Tallinn Harjumaa
narvaopera@gmail.com
reg.nr: 80379752
Samas toimumiskohas
Osta pilet Station Narva 2019: Kirill Richter Narva linnuses PopulaarnePopulaarneStation Narva 2019: Kirill Richter Narva linnuses Narva linnus, Remter saal, Eesti 15.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Mõisatuur 2019 ''Koos Together'' Mõisatuur 2019 ''Koos Together'' Narva linnus, Eesti 15.50 - 18.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!