Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Ooper ''Armujook'' / Опера ''Любовный напиток''

P 12.4.2020 19:00
Rahvusooper Estonia, Tallinn
20.50 - 31.50

Peterburi Kammerooper

Gaetano Donizetti „Armujook“

Juri Aleksandrovi lavastuses

„Armujook“ on Donizetti loomingu üks tippteoseid. Imekaunite meloodiatega dünaamiline ooper on kuulajaid lummanud juba üle 170 aasta, helilooja loodud Nemorino romanss Una furtiva lagrima kuulub aga šedöövrina ooperiklassika kullafondi.

Ooperi esmaesitus Venemaal toimus 1841. aastal Peterburis, üheksa aastat pärast selle esmaettekannet Milanos. Sellest ajast peale on teos püsinud lavadel.

Peterburi Kammerooperi jaoks on „Armujoogi“ lavastusel eriline tähendus, sest just Gaetano Donizetti muusikaga on seotud ka teatri sünd ning selle kunstilise juhi Juri Aleksandrovi loominguline teekond. Oma esimesel hooajal, 1987. aastal, tõi teater lavale kaks Donizetti ooperit – „Rita“ ja „Il Campanello“. Nende järel tulid esitusele ka teised teosed, mille hulgas on ka hiilgavad šedöövrid „Don Pasquale“ ja „Lucia di Lammermoor“. Juri Aleksandrovile on kuulunud ka au lavastada unustusse vajunud Donizetti varajane ooper „Peeter I ehk Vene tsaari uskumatud seiklused“ („Pietro il Grande zar di tutte le Russie“) ja Donizetti muusika festivali algatamine helilooja 200. sünniaastapäeva puhul, mille peamiseks sündmuseks sai Donizetti „Reekviemi“ esmaettekanne Venemaal.

„Armujook“ on üks Donizetti tuntumaid oopereid. Juri Aleksandrovi lavastuses hakkab see helilooja meistriteos mängima uutes värvides. Selline Aleksandrov ongi: igas ooperipartituuris leiab ta meisterlikult midagi uut, ootamatut, haaravat…

Sündmuse koduleht: http://www.fortius.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Ooper ''Armujook'' / Опера ''Любовный напиток'' P 12.4.2020 19:00 Rahvusooper Estonia, Tallinn 20.50 - 31.50
Hinnainfo
Itaalia keeles eesti- ja venekeelsete subtiitritega
 
Etenduse kestvus: 2 tundi ja 30 minutit (ühe vaheajaga)
Vanusele: 16+
 
Pileteid tagastada ega vahetada ei saa
Toimumiskoht
Rahvusooper Estonia, Tallinn
Estonia pst 4 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Antrakt OÜ
Kalevipoja põik 3-80 Tallinn 13614 Harjumaa
svetlana_jantsek@hotmail.com
reg.nr: 11559957
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet Ooper ''Esmeralda'' / Опера ''Эсмеральда'' Ooper ''Esmeralda'' / Опера ''Эсмеральда'' Rahvusooper Estonia, Tallinn, Eesti 20.50 - 31.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!