Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Ooper ''Don Juan'' (asendus 12.04 etendusele Armujook) / Опера ''Дон Жуан'' (замена спектакля Любовный напиток)

E 12.10.2020 19:00
Rahvusooper Estonia, Tallinn
20.90 - 31.90
Ooper "Armujook"  mis pidi toimuma 12. aprill, lükkub edasi 12. oktoobrile.
Etendust "Armujook" asendatakse uue ooperiga "Don Juan".
Varem ostetud piletid kehtivad.
 
Seoses Eriolukorra kehtestamisega Eesti Vabariigis lükkub Peterburi Kammeroopera etendus "Don Juan" teisele kuupäevale. Uus kuupäev on 12.10.2020. Kõik ostetud piletid kehtivad uuel kuupäeval.

Eriolukorra kehtestamise tõttu edasilükatud sündmuse osas pakub korraldaja:

1. Etenduse külastamist uuel kuupäeval;
2. Pileti vahetamist teise Peterburi Kammeroopera etendusele "Esmeralda", mis toimub 13.10.2020.a;
 
Juhul kui teile uus kuupäev ei sobi, siis andke sellest teada aadressil tagasiost@piletilevi.ee, kirja sisus märkida enda tellimusenumber ning me kanname raha pileti ostnud kliendi kontole.

Tavapileti omanikud saavad enda piletid tagastada Piletilevi müügipunkides, v.a Circe-K teenindusjaamad ja Viru Keskuse müügipunkt.
Pileteid saab tagastada kuni 30.06 k.a.
 
Peterburi Kammerooper

W. A. Mozart „Don Juan“

Lavastus: Juri Aleksandrov

Etendus on rahvusliku teatripreemia „Kuldne Mask“ nominent

Ooper „Don Juan ehk Liiderdaja karistus“ on üks suuremaid ja maailmas tuntumaid W. A. Mozarti oopereid. See kirjutati Pariisi teatri tellimusel 1897.a aastal, mille Mozart sai pärast ooperi „Figaro pulm“ edukat esietendust. Töö ooperikunsti šedöövri kallal võttis vaid pool aastat. Ooperi aluseks on teada-tuntud legend, mille peategelane Don Juan on vapper ja julge naiste võrgutaja.

Mozart ja libretist Lorenzo Da Ponte töö sujus kergelt ja esietendus Mozarti enda sõnul „väga kõlava eduga“. Eksisteerib dokumentaalselt kinnitamata legend sellest, et ajal, mil nad ooperit kirjutasid, kohtusid nad Prahas Casanovaga, kes oli neile konsultandiks.

Mozarti Don Juani tegelaskuju on aga mitmetahulisem: vaatamata paljudele „puudustele“, kutsub kangelane laia publiku hulgas esile sümpaatia. Mozart kirjutas hämmastavalt sügava ja tundelise teose, mis on täis kirgesid ning tegelaste teravaid kokkupõrkeid. „Don Juan“ on vaieldamatult üks Mozarti täiuslikemaid ning samal ajal keerulisemaid teoseid.  Muusikalises mõttes nõuab ooper täiuslikuks realiseerimiseks väljapaistvaid lauljavõimeid. „Don Juan“ on keeruline ka teatraalselt. Loo alapealkirjas, mille pani Mozart ise, sisaldub teatud vastuolu, mõistatus: drama giocosa – lõbus draama – mis see on? On see harv „ebamaine“ nali päikeseliselt geeniuselt, kes kinkis maailmale šedöövri, milles on huumor ja flirt paralleelselt tragöödiaga? Tegelikult on „Don Juani“ mõistatusi palju – see on üks maailma muusikakirjanduse mittelineaarsemaid ning mitmetasandilisemaid teoseid. Selles ongi tema keerukus, kuid samas ka voorus teatrite jaoks: see klassitsistlik teos pakub ammendamatuid võimalusi otsimaks uusi lavastuslikke lahendusi. Seda ooperimõistatust lahendas ka teater Peterburi Kammeroopera.

Klassikalises versioonis on kõik tegelased peale Don Juani teisejärgulised. nende tunded, mõtted ja tegemised on alati seotud peategelase tegevusega. Olgu selleks siis truu teener Leporello, tulihingeline Donna Elvira, uhke ja läbitungimatu Donna Anna, koketeeriv talupoja mõrsja Zerlina või siis Anna ja Zerlina peigmehed Ottavio ja Masetto.

Juri Aleksandrovi, teatri kunstilise juhi lavastatud „Don Juan“ on täiesti uus lähenemine kõigile tuttavale teosele, kus on põhirõhk asetatud Don Juani ümbruskonnale, teisejärguliste tegelaskujude tõlgendamisele.

Eksisteerib selline ettekujutus, et teater, mis suuda etendada „Don Juani“, võib mängida mistahes ooperit. Ooperitrupi väärtust hinnatakse just „Don Juani“ alusel, sest selles ooperis on kasutusel kõikvõimalikud häälte liigid, sealhulgas ka metsosopran, lüüriline sopran, bariton, bass…

Teatri Peterburi Kammeroopera kõrge esituslik meisterlikkus ja muusikaline kultuur annavad võimaluse muusikasõpradel seda etendust täies mahus nautida.

Sündmuse koduleht: http://www.fortius.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Ooper ''Don Juan'' (asendus 12.04 etendusele Armujook) / Опера ''Дон Жуан'' (замена спектакля Любовный напиток) E 12.10.2020 19:00 Rahvusooper Estonia, Tallinn 20.90 - 31.90
Hinnainfo
Hea klient!
 
Teatri Peterburi Kammerooper etendused, mis olid planeeritud 11. ja 12. aprillile, lükkuvad edasi.
 
12. oktoobril mängitakse W.A. Mozarti ooperit „Don Juan“ (asendus etendusele “Armujook”, mis pidi algselt toimuma 12. aprillil)
 
Uuel kuupäeval kehtivad juba ostetud piletid.  
 
Juhul kui teile uus kuupäev ei sobi, siis andke sellest teada aadressil tagasiost@piletilevi.ee, kirja sisus märkida enda tellimusenumber ning me kanname raha pileti ostnud kliendi kontole.
Tavapileti omanikud saavad enda piletid tagastada Piletilevi müügipunkides, v.a Circe-K teenindusjaamad ja Viru Keskuse müügipunkt.
Pileteid saab tagastada kuni 30.06 k.a.
 
Itaalia keeles eesti- ja venekeelsete subtiitritega
 
Etenduse kestvus: 3 tundi ja 10 minutit (ühe vaheajaga)
Vanusele: 16+
 
Pileteid tagastada ega vahetada ei saa
Toimumiskoht
Rahvusooper Estonia, Tallinn
Estonia pst 4 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Antrakt OÜ
Kalevipoja põik 3-80 Tallinn 13614 Harjumaa
svetlana_jantsek@hotmail.com
reg.nr: 11559957
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet Ooper ''Esmeralda'' / Опера ''Эсмеральда'' (11.04 asendus) Ooper ''Esmeralda'' / Опера ''Эсмеральда'' (11.04 asendus) Rahvusooper Estonia, Tallinn, Eesti 20.90 - 31.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!