Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Ooperigala

L 7.9.2019 19:00
Narva Kreenholmi Manufaktuuri ooperitelk
19.50 - 29.50
Hea klient!
Seoses Narva ooperipäevade programmi muutustega lükkub 13.09. toimuma pidanud kontsert Ooperigala uuele kuupäevale 07.09.
 
Kõik ostetud piletid kehtivad uuel kuupäeval.
 
Juhul kui uus kuupäev ei sobi, saab pileteid tagastada kuni 01.06.2019. Piletilevi müügipuntides (v.a. va. Circle K teenindusjaamades).
PDF pileti omanikel palume ühendust võtta Piletilevi kontoriga aadressil tagasiost@piletilevi.ee ja kirja sisusse palume märkida tellimuse number.

 

OOPERIGALA 07.09 kell 19.00

 Dirigent: Aivo Välja (Eesti)   

 
Solistid: Galina Benevich (sopran, Poola Rahvusooper), Marlena Keine (sopran, Läti Rahvusooper), Juuli Lill (metsosoprn, Rahvusooper Estonia), Aare Saal (bariton, Rahvusooper Estonia), Ivo Posti (kontratenor, Eesti)

 

Aare Saal

 

Aare Saal lõpetas Eesti Muusikaakadeemia lauluerialal, õpetajateks prof. Ivo Kuusk, prof. Virgilijus Noreika ja prof. Jaakko Ryhänen. Aastal 1990 osales ta Gino Bechi ja aastatel 1997–2000 Rolando Panerai meistrikursustel Itaalias. Aare Saal on võitnud I koha rahvusvahelisel konkursil „Rossini ja Donizetti hääled“ (1996, Itaalia). 1997. aastal omistati talle G. Otsa nim. preemia. Aare Saal debüteeris 1989. aastal Estonias peaosaga Mozarti ooperis „Figaro pulm“. Ta on laulnud üle 40 ooperi- ja operetirolli nii Estonia kui Vanemuise lavastustes ja välismaal. Olulisemateks on nimiosad Verdi „Nabuccos“, Mozarti „Don Giovannis“, Tšaikovski „Jevgeni Oneginis“, Verdi „Rigolettos“, Figaro (Rossini „Sevilla habemeajaja“), Grigori Grjaznoi (Rimski-Korsakovi „Tsaari mõrsja“), Escamillo (Bizet’ „Carmen“), Belcore (Donizetti „Armujook“), Verdi Don Carlo („Ernani“), Rodrigo („Don Carlo“), Renato („Maskiball“) ja Amonasro („Aida“), Jeletski (Tšaikovski „Padaemand“), Valentin (Gounod’ „Faust“), krahv Almaviva (Mozarti „Figaro pulm“), Dandini (Rossini „Tuhkatriinu“), Puccini Marcello („Boheem“) ja Sonora („Tütarlaps kuldsest läänest“, lav. José Cura), Edwin (Kálmáni „Silva“), Achillas (Händeli „Julius Caesar“), Kolmas külaline ja USA sõdur (Tüüri „Wallenberg“), Severo (Donizetti „Poliuto“) jt. Aare Saal on osalenud etendustel Läti Rahvusooperis, Leedu Ooperi- ja Balletiteatris, Firenze Linnateatris, Stockholmi Dramatiska Ensemble’is ning Malmö Ooperi- ja Muusikateatris. Lisaks ooperirollidele kuulub tema repertuaari lai valik soolokavasid nii eesti, vene kui itaalia muusikast.


Ivo Posti

 

Ivo Posti  on õppinud Tartu Ülikoolis ajalugu ning jätkanud haridusteed aastal 1996

klassikalise laulu erialal H. Elleri nim. Tartu Muusikakoolis Aino Kõivu klassis. Aastast 2001

õppis Ivo Posti Haagi Kuninglikus Konservatooriumis Rita Damsi ja Barbara Pearsoni käe

all. Ta on täiendanud end ka Marius van Altena ja Diane Forlano juures ning osalenud Taru Valjakka, Thomas Wiedenhoferi, Michael Chance’i ja Jill Feldmani meistriklassides. Hetkel töötab Ivo Posti Narva Muuseumi direktorina.

Ivo Posti on võitnud arvukalt konkursse nii pop- kui ooperilauljana ning andnud kontserte

terves Euroopas. Aastatel 2007-2008 töötas Posti Opera Studio Nederlandis. Olulisemateks töödeks on olnud Vaimu roll Purcelli ooperis „Dido ja Aeneas“ Aix-en-Provence’i festivalil (2008), Grazia roll Cavalli ooperis „Ercole Amante“ De Nederlandse Operas (2009), Vjazemskaja ja Šariku rollid Raskatovi ooperi „Koera süda“ maailma esiettekandel De Nederlandse Operas (2010), prints Orlovski Straussi operetis „Nahkhiir“ Hollandis, Belgias ja Saksamaal (2011) jt. Ivo Posti oli Eesti Interpreetide Liidu stipendiaat 2016. aastal. Ivo Posti on tegev ka produtsendi ja lauluõpetajana.

 

Festivali orkester

Kavas aariad ja duetid tuntud ooperitest (Bizet, Bellini, Donizett, Mozart jt)

Etendus kestab umbes 2h ja 30min ühe vaheajaga  

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Ooperigala L 7.9.2019 19:00 Narva Kreenholmi Manufaktuuri ooperitelk 19.50 - 29.50
Hinnainfo
Hinnad kuni 01.06:
tavahind 29EUR/ 27EUR
õpilane/ pensionär 23EUR/ 19EUR


Soovitatav vanus 7+
Sissepääs kell 17:00
Üritus kestab 2 tundi ja 30 minutit, ühe vaheajaga
Toimumiskoht
Joala 23 Narva Eesti
Sündmuse korraldaja
ContempArt MTÜ
Ehitajate tee 13 Tallinn Harjumaa
narvaopera@gmail.com