Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Ooperigala

L 7.9.2019 19:00
Narva Kreenholmi Manufaktuuri ooperitelk
19.50 - 29.50
Hea klient!
Seoses Narva ooperipäevade programmi muutustega lükkub 13.09. toimuma pidanud kontsert Ooperigala uuele kuupäevale 07.09.
 
Kõik ostetud piletid kehtivad uuel kuupäeval.
 
Juhul kui uus kuupäev ei sobi, saab pileteid tagastada kuni 01.06.2019. Piletilevi müügipuntides (v.a. va. Circle K teenindusjaamades).
PDF pileti omanikel palume ühendust võtta Piletilevi kontoriga aadressil tagasiost@piletilevi.ee ja kirja sisusse palume märkida tellimuse number.

 

OOPERIGALA 07.09 kell 19.00
 

Galina Benevich (sopran, Poola Rahvusooper)

Marlena Keine (sopran, Läti Rahvusooper)

Maxim Paster (tenor, Moskva Suurteater)

Aare Saal (bariton, Rahvusooper Estonia)

Ivo Posti (kontratenor, Eesti)

Dirigent: Aivo Välja (Eesti)   

Festivali orkester

Ooperigala kavas on hingestatud aariaid ja lustakaid duette. 

Lenski duellieelsest traagikast (ooper „Jevgeni Onegin“)  sarmika naistemehe ja oma pulmas rajalt maha võetud pruudi flirdini („Käekene mulle anna“, ooper Don Giovanni). 

Kava on vägagi stiilne – esimeses osas Viini klassika (Mozart) ja bel canto (Donizetti, Bellini) kaunimad meloodiad, õhtu teises pooles tuntuimate ooperite „Carmeni“ ja „Traviataga“ hingekäristav emotsionaalsus.

Lenski aaria Pavol Bresliku esitues (katkend Royal Opera lavastusest)

https://www.youtube.com/watch?v=XYgT89paO1Q

Don Giovanni ja Zerlina duett „Käekene mulle anna“ (Glyndebourne´i ooperimaja lavastus)

https://www.youtube.com/watch?v=GADW9XYoLBY

Galina Benevich

Galina Benevitš sündis 1991.a. Tšeljabinskis ooperilauljate peres. Ta lõpetas Moskva Maimonidese-nim. klassikalise akadeemia 2014. a., 2017. a. lõpetas noorte opperilauljate programmi Iisraeli ooperi juures Tel Avibis, kus esitas selliseid rolle, nagu Öökuninganna ja Papagena "Võluflöödis", Madame Herz Mozarti "Teatridirektoris", Õde Genovieffa Puccini "Õde Angelicas" jt. 2017. a. detsembrist sai Galinast Poola Wroclawi ooperiteatri solist ja ta esitas rolle nagu Giulietta Bellini "Montecchid ja Capulettid", Kuningunde Bernsteini "Candide'is", Olympia Offenbachi "Hoffmanni lugudes", Musette Puccini "Boheemis", Clorinda Rosini "Tuhkatriinus", Frasquita Bizet' "Carmenis" ja Xenia Mussorgski "boris Godunovis". Enam kui kord on Galina esitanud Öökuninganna rolli Itaalia, Saksamaa ja Inglismaa ooperifestivalide lavadel. 2018. a. suvel sai Galina teise ja eripreemia Otsa-nim. konkursil Piiteris. Samuti on Galina saanud 2. preemia ja auhinna parima klassikalise romansi esitamise eest Mario Lanza nimelisel konkursil Itaalias (2017), 1. preemia Jeruusalemma rahvusvahelisel konkursil (LOM - 2017). 2016. a. sai Galina toetuse USA-Iisraeli kultuurifondilt, 2018. a. mais läbis RENATA SCOTTO meistriklassi Itaalias Piemontes.

Ivo Posti

Ivo Posti  on õppinud Tartu Ülikoolis ajalugu ning jätkanud haridusteed aastal 1996

klassikalise laulu erialal H. Elleri nim. Tartu Muusikakoolis Aino Kõivu klassis. Aastast 2001

õppis Ivo Posti Haagi Kuninglikus Konservatooriumis Rita Damsi ja Barbara Pearsoni käeall. Ta on täiendanud end ka Marius van Altena ja Diane Forlano juures ning osalenud Taru Valjakka, Thomas Wiedenhoferi, Michael Chance’i ja Jill Feldmani meistriklassides. Hetkel töötab Ivo Posti Narva Muuseumi direktorina.

Ivo Posti on võitnud arvukalt konkursse nii pop- kui ooperilauljana ning andnud kontserte

terves Euroopas. Aastatel 2007-2008 töötas Posti Opera Studio Nederlandis. Olulisemateks töödeks on olnud Vaimu roll Purcelli ooperis „Dido ja Aeneas“ Aix-en-Provence’i festivalil (2008), Grazia roll Cavalli ooperis „Ercole Amante“ De Nederlandse Operas (2009), Vjazemskaja ja Šariku rollid Raskatovi ooperi „Koera süda“ maailma esiettekandel De Nederlandse Operas (2010), prints Orlovski Straussi operetis „Nahkhiir“ Hollandis, Belgias ja Saksamaal (2011) jt. Ivo Posti oli Eesti Interpreetide Liidu stipendiaat 2016. aastal. Ivo Posti on tegev ka produtsendi ja lauluõpetajana.

Maksim Paster

Maxim Paster (tenor, Moskva Suur teaterlõpetas Harkovi muusikakolledži koormeistrina (1994) ja Harkovi Kunstiinstituudi vokaalsolistina (Prof. Ljudmilla Tsurkani klassi) ning kammerlauljana Diana Gendelmani klassis (2003). Samal aastal debüteeris ta Ukrana Rahvusopperis Verdi "Reekviemis" ja Moskva Suures teatris Bajanina Glinka "Ruslanis ja Ludmillas". Tema repertuaari kuuluvad Tšaikovski ooperitest Andrei “Mazepas” ja Lenski “Jevgeni Oneginis”, Rimski-Korsakovi ooperitest Berendei "Lumeneius", Lõkov “Tsaari mõrsjas” ja Mozart “Mozartis ja Salieris”, Verdi repertuaarist Macduff “Macbethis”, Alfredo “Traviatas”, Riccardo “Maskiballis”, Hertsog “Rigolettos”, Puccinilt Pinkerton “Madama Butterflys”, Rodolfo “Boheemis", Wagneri ooperitest Roolimees "Lendavas hollandlases", Walther von der Vogelweide “Tannhäuseris”, Donizettilt Nemorino "Armujoogis"; Prokofjevi ooperites Mephistopheles "Tuleinglis" ja Trufaldino “Armastuses kolme apelsini vastu", Mussorgskilt vürst Vassili šuiski “Boris Godunovis”; Prints Dvořáki “Näkineius”, Hoffmann Offenbachi “Hoffmanni lugudes”, itaalia laulja Straussi “Roosikavaleris”. Tal on suur opatooriumirepertuaar: ta on laulnud soolopartiisid Mozarti, Salieri, Verdi, Webber, Donizetti ja Dvořáki Reekviemides, Rossini ja Dvořáki “Stabat Materis”, Rossini “Petite messe solennelle'is”, Bachi “Matteuse passioonis”, Bruckneri “Te Deumis”, Britteni “Ilmutuses”, Rahmaninovi “Kellades”, Beethoveni “Missa Solemnises” jt. Maxim Paster on laulnud paljudes kuulsates teatrites, nagu Teatro di San Carlos, Teatro Communale di Bologna, Teatro Lirico di Cagliari, Tšaikovski kontserdisaalis, Moskva Konservatooriumi Suures saalis, Helikon-Operas, Dresden Semperoperas, Theatre du Capitole'is, jt. ta on paljud enimekate auhindade võitja, sh 2. preemia Antonin Dvořáki nimeliselt rahvusvaheliselt lauluvõistluselt (2000), 1. ja eripreemia Amber Nightingale'i Rahvusvaheliselt Kammerlaulu Konkursilt (2002), Grand Prix Solovjanenko Nightingale'i Konkursilt (2002), eripreemia Pjotr Tšaikovski nimeliselt laulukonkursilt (2002), 3. ja Kozlovski preemia parima tenorina 2007. a konkursil jt.

Aare Saal

Aare Saal lõpetas Eesti Muusikaakadeemia lauluerialal, õpetajateks prof. Ivo Kuusk, prof. Virgilijus Noreika ja prof. Jaakko Ryhänen. Aastal 1990 osales ta Gino Bechi ja aastatel 1997–2000 Rolando Panerai meistrikursustel Itaalias. Aare Saal on võitnud I koha rahvusvahelisel konkursil „Rossini ja Donizetti hääled“ (1996, Itaalia). 1997. aastal omistati talle G. Otsa nim. preemia. Aare Saal debüteeris 1989. aastal Estonias peaosaga Mozarti ooperis „Figaro pulm“. Ta on laulnud üle 40 ooperi- ja operetirolli nii Estonia kui Vanemuise lavastustes ja välismaal. Olulisemateks on nimiosad Verdi „Nabuccos“, Mozarti „Don Giovannis“, Tšaikovski „Jevgeni Oneginis“, Verdi „Rigolettos“, Figaro (Rossini „Sevilla habemeajaja“), Grigori Grjaznoi (Rimski-Korsakovi „Tsaari mõrsja“), Escamillo (Bizet’ „Carmen“), Belcore (Donizetti „Armujook“), Verdi Don Carlo („Ernani“), Rodrigo („Don Carlo“), Renato („Maskiball“) ja Amonasro („Aida“), Jeletski (Tšaikovski „Padaemand“), Valentin (Gounod’ „Faust“), krahv Almaviva (Mozarti „Figaro pulm“), Dandini (Rossini „Tuhkatriinu“), Puccini Marcello („Boheem“) ja Sonora („Tütarlaps kuldsest läänest“, lav. José Cura), Edwin (Kálmáni „Silva“), Achillas (Händeli „Julius Caesar“), Kolmas külaline ja USA sõdur (Tüüri „Wallenberg“), Severo (Donizetti „Poliuto“) jt. Aare Saal on osalenud etendustel Läti Rahvusooperis, Leedu Ooperi- ja Balletiteatris, Firenze Linnateatris, Stockholmi Dramatiska Ensemble’is ning Malmö Ooperi- ja Muusikateatris. Lisaks ooperirollidele kuulub tema repertuaari lai valik soolokavasid nii eesti, vene kui itaalia muusikast.

Aivo Välja

Aivo Välja lõpetas 1994. aastal Eesti Muusikaakadeemia koorijuhtimise erialal O. Oja klassis ja 1998. aastal orkestridirigeerimise erialal R. Matsovi ja P. Mägi klassis. Täiendas end Hamburgis, Viinis, Helsingis ning Peterburi Riiklikus Konservatooriumis sümfooniaorkestri- ja ooperidirigeerimise erialal. Aastast 1994 on ta seotud Rahvusooper Estoniaga ning aastatel 2001–2007 oli ta teatri koosseisuline dirigent, juhatades igal hooajal üle 70 ooperi- ja balletietenduse ning lisaks kontserte. Nende hulka kuulusid Mussorgski „Boriss Godunov“, Verdi „Aida“, „Otello“, „Don Carlo“ ja „La traviata“, Mozarti „Don Giovanni“, Bizet’ „Carmen“, Tšaikovski „Luikede järv“, „Uinuv kaunitar“ ja „Pähklipureja“, Prokofjevi „Romeo ja Julia“, „Petruška“ jpt. Tema käe all on esmaettekandeni jõudnud mitmed Eesti heliteosed. Ta on töötanud ka ERSO, EMA sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri, Pärnu ja Narva Linnaorkestri, Vanemuise teatri orkestri, Maribori Ooperi orkestri, Malmö Ooperi orkestri, Tampere Filharmoonikute ja paljude teiste orkestritega. Hooaja 2009/10 oli ta Schleswig-Holstein Landestheateri peadirigent, kus tõi välja Offenbachi ooperi „Orpheus allilmas“. Baieri Riigiballetis Münchenis jõudis lavale Neumeieri lavastatud ballett „Luikede järv“, mille eest pälvis Välja 2014. aastal Munich Tageszeitungi kriitikute nädala parima teatrisündmuse pressimedali „Tz Rose“. 2017. aastal dirigeeris ta samas Adami balletti „Giselle“. Aastal 1993 tuli Aivo Välja võitjaks orkestridirigeerimise võistlusel Eestis, aastal 1996 pälvis Välja Peterburis Prokofievi nimelisel võistlusel diplomi ning 2003 Eesti Richard Wagneri Ühingu stipendiumi Bayereth Festivali külastamiseks Saksamaal.

Etendus kestab umbes 2h ja 30min ühe vaheajaga  

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Ooperigala L 7.9.2019 19:00 Narva Kreenholmi Manufaktuuri ooperitelk 19.50 - 29.50
Hinnainfo
Hinnad kuni 01.06:
tavahind 29EUR/ 27EUR
õpilane/ pensionär 23EUR/ 19EUR


Soovitatav vanus 7+
Sissepääs kell 17:00
Üritus kestab 2 tundi ja 30 minutit, ühe vaheajaga
Toimumiskoht
Kreenholmi Manufaktuur
Joala 21 Narva Eesti
Sündmuse korraldaja
ContempArt MTÜ
Ehitajate tee 13 Tallinn Harjumaa
narvaopera@gmail.com
reg.nr: 80379752
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet Ooper ''Dust'' Ooper ''Dust'' Vaba Lava, Narva, Eesti 12.50 - 16.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Ooper ''Dust'' Ooper ''Dust'' Vaba Lava, Narva, Eesti 12.50 - 16.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Vincenzo Bellini ooper ''Norma'' Vincenzo Bellini ooper ''Norma'' Narva Kreenholmi Manufaktuuri ooperitelk, Eesti 33.50 - 45.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Vincenzo Bellini ooper ''Norma'' Vincenzo Bellini ooper ''Norma'' Narva Kreenholmi Manufaktuuri ooperitelk, Eesti 30.50 - 43.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Jazz Cafe. Susanna Aleksandra kvintett Jazz Cafe. Susanna Aleksandra kvintett Narva Kreenholmi Manufaktuur, Eesti 15.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!