logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Opera Stars Gala: Berliini hääled

E 15.1.2024 19:00 - T 16.1.2024 23:59
27.40 - 99.90
Näita kirjeldustPeida kirjeldus
OPERA STARS GALA
Berliini hääled
 
XXI sajandil on muusikageograafia tormiliselt muutumas. Praegu on maailma ooperipealinn kahtlemata Berliin. Siin on kolm suurimat ooperiteatrit, kaks mainekat muusikaakadeemiat, korraldatakse rohkesti festivale ja konkursse ning esietenduste ja külalistähtede rohkuse poolest on Berliini ooperilaval konkurente vähe. Berliini ooper on ülimalt rahvusvaheline, ja üha kaalukamat rolli etendavad seal Aasiast ja Ida-Euroopast pärit artistid. Seda mitte ainult Berliinis: nendeta ei saa läbi ükski suur ooperiteater ega ükski kuulus muusikakonkurss.
 
Juba traditsiooniks saanud uusaastakontsert OPERA STARS GALA Tallinnas ja Tartus, mis 2023. aastal kannab nime The Voices of Berlin, pakub kõige ausamat pilti tänapäeva ooperimaailmast. Kontserdil osalevad lauljad, kes esinevad nüüd Berliini (ja kogu maailma) lavadel.
 
Korea tenorit Kangyoon Shine Lee’d võrdlevad kriitikud noore Juan Diego Flóreziga. Ta esines just hiljuti menukalt Plácido Domingo Operalial. Ühel Euroopa kõige tuntumal, Viini Blevedere konkursil saavutas ta kolmanda koha ning sai otsekohe tööd kahes Berliini teatris – Deutsche Oper´is ja Komische Oper´is. Laulja repertuaaris on hertsog „Rigolettos“ ja Tamino „Võluflöödis“, Nemorino „Armujoogis“ ja Faust samanimelises ooperis.
 
Sloveenia bariton Jaka Mihelač oli kahel hooajal solistiks Berliini Riigiooperi rahvusvahelises ooperistuudios, kus osales ooperites „Rigoletto“, „Carmen“, „Hovanštšina“ ning „Samson ja Delilah“. Siis naasis ta samale lavale, et esitada nimiosa "Sevilla habemeajajas" ja osaleda Peter Eötvösi „Unetute“ maailmaesiettekandel. 2023. aastal on Jakat oodata Riigiooperi lavale kuulsa kaasaegse saksa helilooja Georg Friedrich Haasi ooperi „Thomas“ peaosas.
 
Ukrainast pärit lauljad Oleksandra Djatšenko (metsosopran) ja Oksana Pinchuk (koloratuursopran) astuvad esimesi samme Berliini laval. Oleksandrast sai 2021. aastal Kiievi Ooperi solist ning 2022. aastal kutsuti ta Berliini Deutsche Operi Wagneri „Nürnbergi meisterlauljate“ lavastusse. Oksana õppis Lvivi Rahvusooperis, oli riikliku akadeemilise laulu- ja tantsuansambli Hutsulia solist. Praegu täiendavad mõlemad neiud oma meisterlikkust ühes maailma kõige mainekamas, Hanns Eisleri nimelises muusikakõrgkoolis.
 
Ja lõpuks õhtu primadonna Narine Yeghiyan. Tema ooperikarjäär Saksamaal sai alguse juba 2009. aastal, kui ta osales kuulsal ooperikonkursil Neue Stimmen. Sellele järgnes stažeerimine Riigiooperi Schilleri teatri rahvusvahelises ooperistuudios. Alates hooajast 2013/2014 on Nerine Riigiooperi täieõiguslik liige. Seal on tema repertuaaris Mozarti Zerlina ja Pamina, Aamor Glucki „Orpheuses ja Eurydikes“, Najaad Straussi ooperis „Ariadne Naxosel“, Woglinde Wagneri „Reini kullas“ ning Musetta Puccini „Boheemis“ 2016. aastal debüteeris Narine Berliini Filharmoonias Tšaikovski ooperi „Jolanta“ nimiosas.
 
Uusaasta galakontserdi on kavas ooperihitid: soolonumbrid ja ansamblid „Carmenist“, „Rigolettost“, „Võluflöödist“, „Armujoogist“, „Boheemist“ ja „Hoffmanni lugudest“, ning loomulikult ka meloodiad Straussi ja Lehár i operettidest, milleta uusaasta ei ole uusaasta.
 
Õhtut juhib Mart Sander
Saadab Ralf Taal (klaver) ja ansambel Yheksa
 
Lisainfo: +372 5661 0811 / gala@lime.ee

Üritused

Üritusi ei leitud
Osta pilet Opera Stars Gala: Berliini hääled (9.01.23 asendus) Opera Stars Gala: Berliini hääled (9.01.23 asendus) Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Osta pilet Opera Stars Gala: Berliini hääled (10.01.23 asendus) Opera Stars Gala: Berliini hääled (10.01.23 asendus) Vanemuise Kontserdimaja, Tartu
Laadimine...
Lae uuesti
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti