Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

TANGO Michał Dobrzynski ooper, Varssavi Kammerooperi külalisetendus

E 22.10.2018 19:00
Rahvusooper Estonia, Tallinn
Michał Dobrzyński ooper
Michał Dobrzyński libreto Sławomir Mrożeki samanimelise näidendi ainetel
Maailmaesietendus 9. detsembril, 2017 Varssavi Kammerooperis
22. oktoobril 2018 Rahvusooperis Estonia


Lavastaja: Maciej Wojtyszko
Dirigent: José Maria Florêncio
Dekoratsioonikunstnik: Katarzyna Gabrat-Szymańska

Kostüümikunstnik: Wiganna Papina
Koreograafia ja lavaline liikumine: Jarosław Staniek
Varssavi Kammerooperi solistid, koor ja orkester

Sławomir Mrożeki „Tango“ on Poola näitekirjanduse üks kirkamaid pärle, mille mitmetähenduslikkus ja ajatus sobivad suurepäraselt žanritevaheliseks katsetuseks. Mrożeki näidendid kujutavad lihtsaid olukordi ja näitavad meie skemaatilise käitumise koomilisust ning absurdsust. Michał Dobrzyński on valanud selle dramaturgiliselt mitmekihilise ja mõtteainet pakkuva näidendi muusikasse ning andnud kaasaegses helikeeles ja peene tunnetusega edasi selle kirjandusteose olemuse.

Helilooja Michał Dobrzyński: „Mrożek räägib meile maailmast, kus elame, selle ajaloost ja inimloomusest. Ent see pole lihtne, ühemõtteline sedastus. Sellepärast ei saa ükski kokkuvõte anda täielikku ülevaadet sellest, mida see tekst endas kätkeb. Mrożeki teosed on mitmekihilised, viidates erinevatele tavadele, ent neil on oma keel ja iseloomulik viis rääkida tegelikkusest – see on midagi, mis on omane vaid kõige suurepärasematele autoritele. Saan vaid rääkida sellest, mis on mind inspireerinud, eriti muusikas. Ja minu jaoks on see teose suurepärane dramaturgiline idee, selles esitatud tegelaste ja olukordade selgus, draamas sisalduv sotsiaalne kontekst ja minu arvates ka teose hämmastav päevakajalisus. Küsimused sellest, millises maailmas tahame elada, mis on väärtused ja mida need meile tähendavad, on alati ajakohased. Samuti on küsimus selles, mida tähendab meie jaoks vabadus ja kus on selle piirid, ning sellele ei anna Mrożek ühest vastust.“

Eestis on vaatajatele pakkunud kahte tõlgendust Mrożeki „Tangost“ Mati Unt: esimesel korral jõudis see tema käe all lavale 1989. aastal Eesti Noorsooteatris, kus seda mängiti rekordiliselt 100 etendust ning teisel korral 2002. aastal Eesti Draamateatris, mille tarbeks lõi lavastaja osaliselt värsistatud teksti.

Poola Vabariik tähistab 11. novembril oma 100. sünnipäeva ning käesolev lavastus jõuab Estonia lavale kahe riigi ühiste juubelipidustuste raames.
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
TANGO Michał Dobrzynski ooper, Varssavi Kammerooperi külalisetendus E 22.10.2018 19:00 Rahvusooper Estonia, Tallinn
Hinnainfo
Soodustused on personaalsed. Palume etendusele tulles kaasa võtta soodustust võimaldav dokument: Eesti Vabariigis välja antud kehtiv õpilas-, üliõpilaspilet, ISIC/ITIC kaart. Korraga kehtib ainult üks soodustus. Soodustused ei kehti eriprojektidele.


ÕPILASTELE JA ÜLIÕPILASTELE
• suures saalis toimuvatele etendustele soodustus 50% piletihinnast.


PARTNERKAARDI omanikele on kuni 2 pileti ostmisel soodustus 10%.

Ratastoolis külastajale leiab Rahvusooper parima sobiva koha saalis. Palume ostuks pöörduda otse Rahvusooperi poole tel. 6831210
Toimumiskoht
Estonia pst 4 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Rahvusooper Estonia
Estonia pst. 4 Tallinn 10148 Harjumaa
6831210
estonia@opera.ee
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas