logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Turandot

L 13.4.2024 19:00 - R 24.5.2024 19:00
34.40 - 49.00
Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Turandot
Puccini ooper kolmes vaatuses

Heliloojad Giacomo Puccini ja Franco Alfano
Libretistid Giuseppe Adami ja Renato Simoni
Muusikajuht ja dirigent Risto Joost
Dirigendid Endel Nõgene, Martin Sildos
Lavastaja ja valguskunstnik Giorgio Madia (Itaalia)
Kunstnik Maarja Meeru

Osades Aile Asszonyi (külalisena) või Liene Kinča (Läti), Kristian Benedikt (Leedu) või David Goldberg (Iisrael), Tamara Kalinkina (Ukraina RO) või Kadri Kõrvek (RO Estonia), Märt Jakobson (külalisena) või Pavlo Balakin (külalisena), Simo Breede või Taavi Tampuu (külalisena), Roland Liiv (Soome RO) või Mart Madiste (RO Estonia), Rasmus Kull või Hisatoshi Nezu, Atlan Karp (külalisena) või Kristjan Häggblom, Hisatoshi Nezu või Oliver Timmusk, Oliver Kuusik (külalisena) või Juhan Tralla (külalisena), Karmen Puis, Grete Oolberg, Helen Hansberg
Vanemuise ooperikoori laiendatud koosseis ja Tartu Poistekoor
Vanemuise balletitrupp ja sümfooniaorkester


Kauni ja ligipääsmatu printsess Turandoti õukonnas tapetakse halastamatult kõik kosilased, kes printsessi esitatud kolme mõistatust lahendada ei suuda. Siis aga saabub salapärane prints Calaf, kes teab õiget vastust…

Giacomo Puccini viimane ooper „Turandot“ on justkui kolmevaatuseline chinoiserie – hiina esteetika, kirjanduse ja muusika tõlgendus ning imiteerimine itaalia helilooja poolt, kes ise kunagi Kaug-Idasse ei reisinud. Alates 18. sajandi keskpaigast valitses Lääne-Euroopa üldises kultuuripildis orientalism – esteetiline igatsus teistsuguse olemisviisi järele.

„Turandoti“ partituur on instrumentatsiooni ja kõlavärvide poolest väga rikka tekstuuriga. Puccini muusika eri kihid kujutavad iga tegelase vastuolusid ja ebakõlasid, samuti inimlikku vajadust armastada ja olla armastatud. Lavastaja Giorgio Madia soovib sellele suurejoonelisele muinasjutule ja Puccini võimsale muusikale pakkuda võrdväärselt dramaatilist lavastust, austades samas teose ajaloolist konteksti.

„Turandot“ on lavastamiseks üks keerulisemaid Itaalia oopereid. Lava vallutavad massistseenid kooride ja balletitrupiga, samas tuleb jutustada lugu ja pöörata tähelepanu muusikalisele kompositsioonile. Puccini „Turandot“ on külluslik sulam muusikast, draamast ja esteetikast – see itaalia helilooja teadis, kuidas luua ooperilavale ning pakkuda publikule unikaalset elamust. Kavatsen täielikult selle muinasjutuga kaasa minna, et avada selle imekauni ooperi erilist maailma ja poeesiat.
– Giorgio Madia, lavastaja ja koreograaf

Esietendus 13. aprillil 2024 Vanemuise teatri suures majas.
Esituskeel: itaalia
Tablool: eesti, inglise
 
Sooduspilet pensionäridele, õpilastele, ISIC- ja ITIC-kaardi omanikele. 
Soodustust tõendav dokument peab olema etendusel kaasas. 
Pileteid ei osteta tagasi ega vahetata ümber.
Tutvu parkimivõimalustega SIIN

Ürituse koduleht: https://www.vanemuine.ee/repertuaar/turandot/

Üritused

Üritusi ei leitud
Osta pilet Turandot Turandot Teater Vanemuine, suur maja, Tartu
Osta pilet Turandot Turandot Teater Vanemuine, suur maja, Tartu
Osta pilet Turandot Turandot Teater Vanemuine, suur maja, Tartu
Osta pilet Turandot Turandot Teater Vanemuine, suur maja, Tartu
Laadimine...
Lae uuesti
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti