Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Folkbänd ''Otava Yo'' / Фолк-группа ''Отава Ё''

R 23.11.2018 19:00
Vene Kultuurikeskus, Tallinn
15.50 - 23.50
Otava Yo

Peterburi folkbändile Otava Yo pandi alus 15 aastat tagasi, mil alustati tänavamuusikutena. Muusikud, kes tollal mängisid erinevates bändides, kogunesid Nevski prospektile, et mängida oma lõbuks. 2003. aasta kevadel said tulevase bändi liikmed aru, et tegemist ei ole lihtsalt oma lõbuks mängimisega ning bändi nimeks pandi omapärane, kuid meeldejääv nimi. See koosneb vanavene sõnast, mis tähistab muru, mis kasvab äraniidetud muru asemele, ja ainulaadsest kirillitsa tähest, mis tollal hakkas üldkasutusest kaduma (bändi nime mõtles välja trummar Pjotr Sergejev, kes ei leppinud sellega, et passis on nüüd tema nimi "Pjetr", mitte "Pjotr").
Kümne esimese tegutsemisaasta jooksul esines Otava Yo rohkem kui 500 korral, tänavatelt mindi klubidesse ja sealt omakorda festivalidele esinema (alguses Venemaal, hiljem mujal) ning bänd sai mitu rahvusvahelist auhinda, saavutades nii kontserdite korraldajate austuse kui ka fännide ustavuse. Tõeliselt populaarseks bändiks olemisest jäi puudu ainult massitarbijani jõudmine. Siin osutus päästjaks YouTube. Otsustav pööre toimus pärast seda, kui lauludele loodi muusikavideod. Tänu nendele videotele, mille bändiliikmed ise välja mõtlevad ja filmivad, sai laiem publik näha kõike seda, millest varem teadsid ainult ustavad Otava Yo fännid. Bändi loomingusse on pea võimatu esimesest pilgust mitte armuda - siirus, meloodilisus, leidlikkus ja imeline huumorimeel iseloomustavad Peterburi bändi. Tõeliselt edukaks nii Venemaal kui ka mujal maailmas sai bänd tänu eredatele kontserditele ja esinejate meisterlikkusele. Muusikavideo laulule "Sumetskaja" (2015) sai Euroopa muusikaedetabeli World Music Network liidriks ja praeguseni on tegemist YouTube'i kõige populaarsema vene folkbändi muusikavideoga (tänaseks rohkem kui 13 miljonit vaatamist). Muusikavideo laulule "Oi Dusja, oi Marusja" (2017) sai parima muusikavideo auhinna rahusvahelisel filmifestivalil New Yorgis ja prestiižse vene preemia Russian World Music Award. Otava Yo on esinenud rohkem kui 30 riigis - alustades India ja Hiinaga ning lõpetades Norra ja Portugaliga. 2016. aastal oli bänd üks WOMADi peaesinejatest, mis on suurim folgimuusika festival maailmas, mille järel on ütlus "maailmakuulsaid vene folgi staarid" võimalikuks saanud bändi esinemiste jooksul juba mitu aastat.
Suurema osa 2018. aastast otsustas bänd pühendada suurele juubelituurile ning sügise lõpus peaks ilmuma nende viies stuudioalbum, mille nimeks on "Kas armastad sa?"
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Folkbänd ''Otava Yo'' / Фолк-группа ''Отава Ё'' R 23.11.2018 19:00 Vene Kultuurikeskus, Tallinn 15.50 - 23.50
Hinnainfo
Uksed avatakse 20 min enne algust
Kestus 1h 40 min
Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas