logo
Ostukorv: 0
logo
Vali periood:
Ostukorv: 0
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

RUHNU SAARE LOOD JA LAULUD TUUR

Näita kirjeldustPeida kirjeldus
“Seda muusikat kuulates satud korraga vanale ja uuele Ruhnu saarele, mida ühendavad laineloks, männid, valge rannaliiv, kurjad sääsed, kaks kirikut ja Ruhnu viiulilaager Karoliina Kreintaali ja sõprade eestvõttel. Ruhnu tundub kauge ja eraldatud lõunameresaarena, kuhu sattumine on juba iseenesest märkimist väärt. “
 
Leanne Barbo / Ajakiri “Muusika”
 
 
“Karoliina, Lee, Sänni ja Kairi vaatavad oma muusikaga mööda Ruhnu karust ja kilusõjast Lätiga, hoopis sügavamale Ruhnu saare ja sealse rahva traditsioonidesse ja igapäevaellu. Nii toovad kolm muusikut ja jutuvestja meieni väga rikka kultuuripärandiga saare, mis kannab endas põnevat sümbioosi rootsist ja eestist ning vaid sellele saarele omaseid lugusid ja laule. “
 

Tarmo Noormaa / Eesti Pärimusmuusika Keskuse juht
 
 
Ringreisile sõidab üle Eesti südameid ja tantsujalgu võitnud ehe pärimusmusikaprojekt “Ruhnu saare lood ja laulud”. See on kolme viiuldaja ja laulja – Karoliina Kreintaali, Lee Tauli, Sänni Noormetsa – ning jutuvestja Kairi Leivo interpretatsioon ruhnurootslaste muusikapärandist, saare värvikast ajaloost ning kohalikust külakroonikast. 
 
Asjaosaliste kiindumus selle väikese Eesti saare muusika vastu sai alguse õnnelikust juhusest aastal 2009. Nimelt komistas Karoliina Malmö linnaraamatukogus otsa 1938. aastal salvestatud ruhnurootsi koraalilaulude ja pulmamuusikaga plaadile ning see, mis ta sealt kuulis, ei andnud talle enam rahu. 2014. aastast alates on Ruhnus toimunud igasuvised viiulilaagrid, mille eesmärk on vana ruhnurootsi muusika taas ellu äratada ning saar muusikast kihama panna. 
 
“Ruhnu saarel mitu otsa” on ka samade muusikute poolt 2019. aastal välja antud album, mis kandideeris tänavu Etnokulbi ehk pärimusmuusika aastapreemiate jagamisel kolmes kategoorias: ehe pärimusmuusika, aasta album ning aasta debüütalbum.
 
Karoliina Kreintaal - viiul, vioola, laul
Sänni Noormets - viiul, vioola, laul
Lee Taul - viiul, laul
Kairi Leivo - jutuvestmine
 

Tuuri kuupäevad:

27.05 Kuressaare Kultuurikeskus

17.06 Kassari Rahvamaja

18.06 Rannarootsi Muuseum (Haapsalu)

19.06 Vormsi Rahvamaja

20.06 Kihnu Rahvamaja

21.06 Annikoru Laululava

13.07 Treimani Rahvamaja

Sündmuse koduleht: http://www.folk.ee

Sündmused
Sündmusi ei leitud
Laadimine...
Lae uuesti