logo
Ostukorv: 0
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Viljandi pärimusmuusika festival 2021 SEENIORPASS (23.07-26.07.20 asendus)

N 22.7.2021 13:00 - P 25.7.2021 23:59
VILJANDI LINN

NB! Viljandi pärimusmuusika festivali pääsmete eelmüük Piletilevi müügikeskkonnas on lõppenud. 

PIIRATUD ARV KOGUSES PILETEID SAADAVAL: https://www.viljandifolk.ee/piletid

Viljandi pärimusmuusika festival lükkub edasi, uued kuupäevad on 22.-25. juuli 2021

INFO VILJANDI PÄRIMUSMUUSIKA FESTIVALI PÄÄSMETE OMANIKELE

Järgmine Viljandi pärimusmuusika festival toimub 22.-25. juuli 2021.

KÕIK SOETATUD PASSID KEHTIVAD 2021. AASTAL TOIMUVAL FESTIVALIL

Tänavuse festivali passi (ükskõik, on see siis festivali, päeva-, noorte-, seenior-, toetaja- või Perekaardi pass) saab kasutada järgmisel aastal. Passi kasutamiseks pole vaja teha mitte midagi muud, kui pääse hoolega alles hoida ja sellega 2021.a. juuli lõpus Viljandisse tulla!

 

KKK

Ma ei soovi piletiraha tagastust, kas minu pass kehtib järgmisel aastal?

Jah, muidugi! Oleme väga tänulikud kõigile, kes eelistavad kasutada passi järgmisel aastal. Hoia enda pass alles, see kehtib  2021. aastal toimuval festivalil.  Uut piletit ei väljastata. 

Millal toimub järgmine festival?

2021. aasta Viljandi pärimusmuusika festival toimub 22. juulist 25. juulini. 

Kui ma pole 31. augustiks teada andnud, et soovin piletiraha tagasi, kas saan enda passi kasutada järgmisel aastal?

Jah! Kõik passiomanikud, kes pole esitanud piletiraha tagastamise sooviavaldust hiljemalt 31. augustiks, saavad oma pääset kasutada 2021. aasta festivalil. Pärast 31. august 2020 esitatud avaldusi tagasimaksete tegemiseks ei arvestata. 

Mul on noortepass, kuid järgmisel aastal olen 27-aastane. Kas minu noortepass kehtib ka 2021. aastal?

Jah, kõik 2020. aastaks soetatud noortepassid kehtivad 2021. aastal sõltumata sellest, et passiomanik on vahepeal vanemaks saanud või kooli lõpetanud.

Minu laps oleks saanud sel aastal veel tasuta festivalile, kuid järgmisel aastal on ta 13-aastane. Kas ta saab järgmisel aastal tasuta festivalile?

Festivalil jääb kehtima reegel, et kõik kuni 12-aastased lapsed (kaasa arvatud) saavad festivali külastada tasuta. 13-aastasele lapsele tuleb soetada pilet, soodsaim selleks on noortepass, mis kehtib 13-26-aastastele õppivatele noortele. 

Kuidas saan kõige kiiremini infot järgmise aasta festivali kohta?

Hoia silm peal meie sotsmeedia kanalitel (FB: @viljandi.parimusmuusika.festival Instagram: viljandifolk), kodulehel (viljandifolk.ee) ning liitu uudiskirja saajatega. Nii saad olla kindel, et ükski meie poolt saadetud oluline infokild sinust mööda ei lähe. 

Ma ei saanud oma küsimusele siit vastust. Mis ma nüüd teen?

Kirjuta meile! folk@folk.ee

XXVIII Viljandi pärimusmuusika festival

22.07.21 - 25.07.21

Juba 27. aastat järjest toob pärimusmuusika festival Viljandisse kokku tuhandeid. Nende hulgas nii noori kui vanu, nii eestlasi kui väljastpoolt tulijaid, kes kõik tahavad rõõmu tunda ehedast elavast muusikast ja suvisest festivalimelust. Viljandi pärimusmuusika festival väärtustab tavasid, pärimust ja paikkondlikku identiteeti, püüdes aastasadade ja -tuhandete vältel kogunenud vaimseid väärtusi kohandada kaasaegse elukorraldusega – ikka selleks, et traditsioonid elaksid ja seeläbi tugevneks meie rahvuslik eripära ja muusikaline emakeel.

Viljandi pärimusmuusika festival on: 

 • 4 päeva pärimuspidu
 • ligi 100 kontserti 
 • 800 artisti, kelle hulgas nii tuntud välismaiseid artiste, muusikuid tõeliselt eksootilistest kultuuridest, eesti pärimusmuusika maastiku legendaarseid tegijaid ning värsket verd
 • pillimängu, tantsu ja laulu õpitoad
 • rikkalik kõrvalprogramm nii suurtele kui väikestele
 • enam kui 25 000 külastajat 

Viljandi pärimusmuusika festival on võtnud südameasjaks olla jätkusuutlik festival, nii keskkonnahoiu, taaskasutuse ja tarbimise kui sotsiaalse jätkusuutlikkuse poolest.

KOKKUMÄNG

Kus me kolmi kokku saame?

Kolmi kokku, nellä ühte?

Kolmi kokku kukkumaie

Nellä ühte laulamaie

Viisi viita veeretama..

(Karksi)

XXVIII Viljandi pärimusmuusika festival keskendub koostööle, hulgakesi muusika tegemise traditsioonile, kooskõlale, harmooniale, inimlikule üksteisega arvestamisele ja vastastikusele austusele.

Juba kaheksateist korda on Viljandi pärimusmuusika festivali keskmes muusikalise pärimuse mingisugune kindel aspekt või iseloomulik nähtus, millega peol osalejaid inspireerida. Oleme nautinud haaravaid rütme ning pulssi, meisterlikku soolomängu, mehelikku laulu ja naiselikku häält, uurinud muusika rolli oluliste sündmuste tähistamisel ja palju muud ... Nüüd naudime kokkumängu!*

Pärimusmuusika on alati olnud funktsionaalne, eesmärgipärane, täitnud kindlat ülesannet. Pärimusmuusika on kõlanud tantsuks, pühitsemiseks, töövaeva kergendamiseks, tee iluks jne. Kõik need on toimingud, mida võetakse ette loomupäraselt koos, ühiselt. 

Näib, et üha enam tajuvad inimesed, kogukonnad, rahvad aga eraldatust ning seda hoolimata seninägematutest võimalustest olla üksteisega kontaktis. Põhjuseid võib olla erinevaid, ent tulemusi tajuvad paljud sarnaselt. Eraldatus võib viia tõrjutuse, usaldamatuse, üksilduse, kahjuks ehk isegi vaenuni.

Pärimusmuusika on loomulik võimalus kokkusaamiseks, koos tegutsemiseks, ühte hoidmiseks. Koos muusika tegemine - laulmine ja pillimäng on kui nähtamatu võie, mis aitab inimestel üksteisest väelist tuge saada, leida rõõmu ja kooskõla nii otseses kui kaudses mõttes. Olla koos teistega, iseendaga, koos oma juurtega.

2021. aasta Viljandi pärimusmuusika festival toob osalejate ette põnevaid ja haaravaid koosmängu näiteid  mitmelt poolt maailmast  – nii lähedalt kui kaugelt. Olgu selleks siis Briti saarte kõrtsijämmide kultuuri hõrgud näited, Skandinaavia vuhisevad viiulipoognad, Balkani mustlaste särisevad vaskpilli-puhangud või nõiduslikud rütmikooslused ja kõlad muudest maailmajagudest. Ja mõistagi meie oma imelised regilaulud, pillikoorid, tantsuorkestrid.

Kokkumäng ja kooskõla on XXVIII Viljandi pärimusmuusika festivali programmi idee ja sõnum. Saame kokku 25. – 25. juulini 2021 Viljandis!

*Kokkumäng on kooskõla, aga ka vahel ka kaval vigurdamine millegi kõrgemani jõudmiseks. Loodetavasti.

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
Viljandi pärimusmuusika festival 2021 SEENIORPASS (23.07-26.07.20 asendus) N 22.7.2021 13:00 VILJANDI LINN
Hinnainfo
Seeniorpass 50€
Viljandi pärimusmuusika festivali seeniorpass on eakale vanuses 65 või enam. Pass vahetatakse riidest käepaela vastu isikut tõendava dokumendi alusel. Seeniorpassiga saab nautida kõiki festivali kontserte – käepaela alusel saab kõikidele välikontsertidele lisatasu maksmata. Sisekontsertidele tuleb juurde osta lisapilet, mis maksab 2 eurot.
Seeniorpasse on müügil piiratud koguses.
 
XXVIII Viljandi pärimusmuusika festival toimub 23.–26. juulil 2020. a. Pääsmete müük algab 1. detsembril Piletilevi müügikeskkonnas. www.piletilevi.ee
 
NB! Viljandi pärimusmuusika festivalile saavad tasuta kõik kuni 12-aastased (k.a.) lapsed.
 
Igasugused piletimängud festivali piletite, päevapasside ja passidega, sealhulgas sotsiaalmeedia kanalites on ilma Eesti Pärimusmuusika Keskuse kirjaliku nõusolekuta rangelt keelatud.
 
****************************************************
 
Festivalipass
Viljandi pärimusmuusika festivali pass on mõeldud tõeliselt suurele folgisõbrale, kes soovib nelja päeva jooksul külastada kõiki kontserte. See pass vahetatakse riidest käepaela vastu ning edasi võib nautida kogu festivali programmi – käepaela alusel saab kõikidele välikontsertidele lisatasu maksmata. Sisekontsertidele tuleb juurde osta lisapilet, mis maksab 2 eurot.
Festivalipasse on müügil piiratud koguses.
 
Festivalipassi hinnad:
65€ / 75€ / 90€ - kiirematele soodsam!
Ostmisel valida esmalt odavam hind, kallim hind ei sisalda lisaväärtusi.
 
Noortepass 45€
Viljandi pärimusmuusika festivalile saavad tasuta kõik kuni 12-aastased lapsed (kaasa arvatud). Kui oled õppiv noor vanuses 13–26  eluaastat, siis on noortepass just sulle mõeldud. Festivalile tulles võta kaasa isikut- ja õppimist tõendav dokument, selle alusel vahetatakse noortepass riidest käepaela vastu. Noortepassiga saab osa kogu festivali programmist – käepaela alusel saab välikontsertidele lisatasu maksmata. Sisekontsertidele tuleb juurde osta lisapilet, mis maksab 2 eurot.
Noortepasse on müügil piiratud koguses.
 
Päevapass
Päevapass on folgisõbrale, kes tahab võimalikult paljudest kontsertidest osa saada, kuid saab Viljandisse tulla vaid ühel festivalipäeval. Nagu festivalipass, vahetakse ka päevapass käepaela vastu, mille alusel saab kõiki kontserte külastada. Hinna sees on kõik välikontserdid. Sisekontsertidele tuleb juurde osta lisapilet, mis maksab 2 eurot.
Päevapasse on müügil piiratud koguses.
 
Päevapass neljapäev hinnad:
25€ / 30€ / 35€
Päevapass reede hinnad:
35€ / 40€ / 45€
Päevapass laupäev hinnad:
40€ / 45€ / 50€
Päevapass pühapäev hinnad:
20€ / 25€ / 30€
 
Perekaardi pass 180€
Perekaardi pass on lasterikastele peredele, kes omavad Perekaarti. Passi ostmiseks tuleb Piletilevi keskkonnas sooduskoodi väljale sisestada kaardil olev 13-kohaline number. Festivalile tulles vahetatakse Perekaardi pass riidest käepaela vastu tingimusel, et kogu pere on korraga kohal. Festivalile tulles on kohustuslik kaasa võtta isikut tõendav dokument ja kehtiv Perekaart. Passiga saavad kõik pereliikmed nautida kõiki festivali kontserte. Käepaela alusel saab kõikidele välikontsertidele lisatasu maksmata. Sisekontsertidele tuleb juurde osta lisapilet, mis maksab 2 eurot.
 
Perekaardi passe on müügil piiratud koguses.
 
Mis on Perekaart?
Perekaart on lasterikkale perele väljastatav magnetkaart, millega on võimalik osa saada erinevatest teenustest ja toodetest parematel tingimustel. Perekaarti on võimalik taotleda kõikidel peredel, kus lapsi on kasvamas kolm ja enam.
Vaata lisa: www.perekaart.ee
 
Toetajapass 480€
Suure südamega pärimusmuusika sõbrale, kes saab ja tahab oma poolehoidu pärimusmuusikale väljendada läbi toetustegevuse, on müügil piiratud arv toetajapasse. Toetajapassi ostmine on ilus žest pärimuskultuuri toetuseks, ent see tagab ka täismugavustega festivalikülastuse.
 • pääsmed festivali väli- ja sisekontsertidele kahele inimesele
 • broneeritud istekohad festivali sisekontsertidel
 • aitame leida öömaja Viljandis
 • kutse festivali tänuvastuvõtule
 • sissepääs tegelaste alale, kus saavad hinge tõmmata festivali esinejad ja tegijad
 • kutse kahele Viljandi Pärimusmuusika Aida hooaja avakontserdile septembris
 • ohtralt toredaid muusikaelamusi
Toetajapassi saab osta Piletilevist, ostmise järel saatke e-mail enda kontaktidega aadressile anu.rannu@folk.ee
Edasi hoolitseme juba meie selle eest, et teie sissepääs festivalile oleks ladus ning et saaksite parima festivalikogemuse.
 
Üksikkontsertide piletid
Kõikidele Viljandi pärimusmuusika festivali üksikkontsertidele on võimalik osta eraldi pileteid. Pilet kehtib ühekordse sissepääsuna kontserdipaika ehk kaotab kontserdilt väljumisel kehtivuse. Kontserdipilet tagab samal päeval korduva sissepääsu festivali alasse ehk pärimeetrisse. Kontsertide üksikpiletid tulevad müüki 1. juunil.
 
 
Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ
Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ
Tasuja pst 6 Viljandi 71011 Viljandimaa
4342070
folk@folk.ee
reg.nr: 80116582
Samalt korraldajalt
Sündmus on peatatud KULNO MALVA AKORDIONIMEDITATSIOONID PeatatudPeatatudKULNO MALVA AKORDIONIMEDITATSIOONID Kuressaare Kultuurikeskus, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Sündmus on peatatud KULNO MALVA AKORDIONIMEDITATSIOONID PeatatudPeatatudKULNO MALVA AKORDIONIMEDITATSIOONID Pärimusmuusika ait, Viljandi, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Sündmus on peatatud KULNO MALVA AKORDIONIMEDITATSIOONID PeatatudPeatatudKULNO MALVA AKORDIONIMEDITATSIOONID Tartu Lodjakoda, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Sündmus on peatatud KULNO MALVA AKORDIONIMEDITATSIOONID PeatatudPeatatudKULNO MALVA AKORDIONIMEDITATSIOONID Otepää Kultuurikeskus, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Sündmus on peatatud KULNO MALVA AKORDIONIMEDITATSIOONID PeatatudPeatatudKULNO MALVA AKORDIONIMEDITATSIOONID Nõmme Kultuurikeskus, Tallinn, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!